Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi fog történni az univerzumma...

Mi fog történni az univerzummal a jövőben? (Légysz részletesen de érthetően)

Figyelt kérdés

2022. máj. 25. 21:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
22%

"De olyan NINCSEN, hogy a világ csak akkor létezne, ha figyeljük!"


Van ilyen. Koppenhágai értelmezés rémélik. A hullámfüggvény az összes lehetséges állapotok szuperpozíciójában van, amig NEM FIGYELJÜK MEG!


Mi fizikusok sokat vitatkozunk ezen. Van olyan amikor megméred, de mivel nem figyeled meg nem változik. Fordítva is van. Nem mérsz rajta, hozzá sem érsz, nem is lépsz vele kölcsönhatásba csak megfigyeled és hirtelen megváltozik annak kvantumállapota. Részletesen le van írva könyvekben. Olvas el, hátha te is megérted

2022. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 Kólauborkával ***** válasza:
77%
Ő….forrás? Ha szerinted egy hozzá nemértőkek, matematika nélkül îrtak egy mesét, az azeri tes tudományos forras?
2022. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 Kólauborkával ***** válasza:
77%
A tudomány - és bizonyítékai - legtöbbször magasfokú matematikát tartalmaznak, amiben meg nincs matematika az csak MESE, hozzá nem ertőknek, ettől nár kazd a nem igaz kategoria felé esni.
2022. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
64%

Ja, hogy te vagy a zoltánkvantumfizikus?

Én kérek bocsánatot...


"nem is lépsz vele kölcsönhatásba csak megfigyeled"

Te ugye teljesen hülye vagy?

A megfigyelés az MAGA A KAPCSOLAT. Kapcsolat nélkül NEM LEHET megfigyelni.


Amúgy csak szólok, hogy NEM MI figyeljük meg, hanem egy buta detektor.

Aztán 2 hétig rá se néz senki, és csak utána értékelik ki.

Ennyit arról, hogy értelmes lény kell a megfigyeléshez.


Kérdezőnek: továbbra SEM a megfigyeléstől omlik össze a hullámfüggvény, hanem a megfigyelés LEHETŐSÉGÉTŐL.

Tehát attól, ha olyan helyzetbe KÉNYSZERÍTJÜK a részecskét, ahol meg lehet figyelni.

2022. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg van, utána lehet olvasni. J.A.Wheeler kísérletei pl. De olvasd el MAGYARuL a könyvet amit ajánlottam. Kvantumfizikus doktor írta
2022. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 Kólauborkával ***** válasza:
77%
Én szabad időmben viszonylag sokat foglalkozom tudománnyal, de a tudomány a matematikánál kezdődik, amit betűkkel írnak hozzá nem ertőknek, az nem tudományos forras semmilyen téren.
2022. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azzal nem értek egyet hogy amelyik magyarázatban nincs matematika az mese. Pl nem tudnám levezetni a feketelyukak matematikáját de azért értem a lényegét a dolognak. Továbbá attól hogy nincs megfigyelő még létezik a dolog.
2022. máj. 31. 10:13
 38/61 anonim ***** válasza:
49%

33 "A tudomány - és bizonyítékai - legtöbbször magasfokú matematikát tartalmaznak, amiben meg nincs matematika az csak MESE, hozzá nem ertőknek, ettől nár kazd a nem igaz kategoria felé esni."


Ez egy ismeretterjesztő oldal, nem tudományos. Nem értenék meg az emberek. Figyelembe kell venned neked is. Ha nem érted meg nem jutunk előbbre


* * *


34# "Ja, hogy te vagy a zoltánkvantumfizikus?

Én kérek bocsánatot..."


-Nem mondtam, hogy az vagyok


"Te ugye teljesen hülye vagy?

A megfigyelés az MAGA A KAPCSOLAT. Kapcsolat nélkül NEM LEHET megfigyelni."


-De! Meg lehet figyelni mérés, kapcsolat nélkül is. Meg tudják figyelni kapcsolattal is, viszont amikor van kapcsolat és nem figyelik meg másképp viselkedik mint megfigyeléskor. Fogadjunk hogy ezt sem érted, pedig 1xű😂


"Amúgy csak szólok, hogy NEM MI figyeljük meg, hanem egy buta detektor."


-detektor nélkül is meg lehet figyelni


"Kérdezőnek: továbbra SEM a megfigyeléstől omlik össze a hullámfüggvény, hanem a megfigyelés LEHETŐSÉGÉTŐL.

Tehát attól, ha olyan helyzetbe KÉNYSZERÍTJÜK a részecskét, ahol meg lehet figyelni."


-az előbb még azt mondtad a méréstől omlik össze, akkor?

2022. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

Ja, akkor te az "1fizikus" vagy.

Nem sokkal jobb.

Szerintem állj le a dezinformációkkal itt. Menj át az ezotériára, ott kisebb kárt okozol.

2022. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek : Az hogy a világ anyagi materiák halmaza már régen túl vagyunk. 100 évenként megdőlnek az aktuális univerzummodellek. Nem érdemes erre alapozni. Gondolkodni izgalmas, de azt komolyan venni nem érdemes. Még Einstein korában azt hitték a csökkenő tágulás folytán összezsugorodik minden (nagy reccs). A szupernova project után a XXI.sz elején már azt gondolták egyre gyorsabb tágulás után felhígul minden. Pár hete pedig teljesen mást gondolunk. A tudomány változik a régi elméletek elavulnak. Jövőre már teljesen mást fogunk gondolni. Mellesleg az univerzum egy számítógépes szimuláció így kb mindegy is
2022. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!