Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gravitációs erő tényleg...

U. Xorter kérdése:

A gravitációs erő tényleg csak azért tűnik olyan gyengének, mert elszivárog más dimenziókba?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, és igaz az is, hogy kvantumrandombit-generálással elágaztatható az idő, akkor elég nagy súlyokkal és elég pontos mérőeszközökkel bebizonyítható, sőt monitorozható lenne az elágazó Multiverzum-elmélet.

2022. aug. 5. 23:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
4%

Az egyes, a négyes és az ötös NEM tudja - ÉS ráadásul igencsak nem tudományos a válaszuk.

A ponthajhászás az egy dolog. Ha közben sikerül egy többé-kevésbé értelmes kérdést feltennie, az meg a másik.

2022. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Kólauborkával ***** válasza:
68%
Ez a feltételezés abban az esetben állja meg a hejét, ha van valamilyen jelenség, amit csak így tudsz megmagyarázni. erö/m3 hányadosban tényleg a gravitáció sokkal gyengébb pl az elektromágnesesnél, de ebböl még nem KELL, hogy következzen a fentebbi állítás, addig egyszerüen csak egy megfigyelt jelenség. Nincs olyan törvény tudtommal, hogy az erò/m3 hányados minden erötipusnál ugyan annyi kell legyen.
2022. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Természetesen ez csak egy FELTÉTELEZÉS - ahogy írtam is a remekül nullára lepontozott írásomban.

Ide csak kretének járnak amúgy pontozni?

Akinek fogalma sincs róla, az 100%-on áll.


A feltételezések arra jók, hogy lássuk: merre érdemes kutatni.

Pár évvel ezelőtt volt 2 kutatás a témában, de sajnos elhaltak.

2022. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Gofrisütő ***** válasza:
71%

Mondjuk azért, mert nem egy kallsszikus értelemeben lévő sugárzásról van szó. Technikailag a gravitáció nem is egy alapvető kölcsönhatás. A gravitáció az a tér meghajlása. És igen, ez nem feltétlenül jelent 4 dimenziót, de az is egy lehetséges elmélet (és az angol Wikipédián is megemlíti).

VISZONT ez nem azt jelenti, hogy a gravitáció "átszivárog" más dimenziókba. Nincsen olyan, hogy más dimenziók, csak elméletben lehetségesek magasabb dimenzió, és abban a magasabb domenzióban a 3d-s teret hajlítja meg, amiben vagyunk. Ráadásul a szivárgás is lehetetlen, hiszen a gravitáció nem egy elektromágneses hullám. Ha az lenne, le lehetne árnyékolni.

Had mondjak el egy titkot. Semmi oka nincs annak, hogy a gravitáció gyengébb, mint az elektromágneses hullám. Mivel nem kell, hogy legyen. Míg a többi kölcsönhatásról kiderült, hogy ugyanannak a külömböző megnyilvánulásai, a gravitációról nem, és mivel nem leárnyékolható, ezért valószínűleg nem is fog, ezért semmi oka nincs a gravitációnak ugyanannyi lenni, mint a többi kölcsönhatás.

Ja és miért gyengébb a hangya, mint a rinocérosz?

2022. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"De hát a Föld hatalmas. Ha akkora lenne, mint egy rúdmágnes - azonos sűrűség mellett - akkor világossá válna hogy értettem, hogy gyenge a gravitációs erő."

Hogy mi van? A Föld lenne akkora mint egy rúdmágnes? És minek lenne azonos a sűrűsége? Ez nem jött át...

Ugyanakkor a gravitáció a király. Mivel minden ami tömeggel rendelkezik vonzza az összes többit, ezért ez az erő mindig összeadódik. Semmi más nem képes magát az anyagot is összeroppantani és egy szingularitásba préselni, csak a gravitáció!

2022. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Hülye kérdés, hülye válaszok. "elszivárog más dimenziókba" Erre miféle tudományos választ várnál? Ha valaki azt írta volna, hogy "péntek" még az is helyes válasz lenne.
2022. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az "elszivárog" az kb. azt jelenti, hogy "átmegy" oda IS.

Tényleg nem a legszerencsésebb fogalmazás.

2022. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 2*Sü ***** válasza:

#8: A gravitáció valóban 40 nagyságrenddel gyengébb kölcsönhatás, mint az elektromágneses. Csak mivel az elektromágneses kölcsönhatás lehet vonzás és taszítás is, és mivel a különböző töltések kvázi sakktáblaszerűen rendeződnek el a normál anyagban, ezért az ezek által okozott erőhatások kiegyenlítik egymást.


~ ~ ~


A gravitációs erő nagyon úgy tűnik, hogy csak a mi három térdimenziónkban hat. A gravitációs erő képletében ugyanúgy egy r²-tel való osztás van, mint az elektromos erő esetén. Egy háromdimenziós gömb az, aminek a felülete a sugár négyzetével arányos. Ha a gravitációs erő csak síkban hatna, akkor a képletben r-rel kellene osztani, ha öt dimenzióban hatnak a gravitáció, akkor a távolság negyedik hatványával kellene osztani. Márpedig a r²-es képet helyes, tehát a gravitáció csak az általunk ismert három térdimenzióban hat.

2022. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

2*Sü!

Dávid Gyula mondott egy érdekes dolgot: e szerint mm-es tartományban nem tudjuk mérni a gravitációt.

Tehát lehetséges, hogy ez alatt másképp hat.

Erről tudsz valamit?

2022. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

@2*Sü, lehet én gondolom rosszul, de a gravitációs erőképletben szereplő r azért van négyzeten, mert két (2) test közti távolságot szorzod össze: a szorzat első tagja az odairányba, a másik tagja a visszairányba vett távolság, ami metrikus térben ugyanannyi, ezért lesz r négyzet.

Úgy vélem három test esetén például már három távolság szorzata, és három tömeg szorzatának hányadosáról beszélnénk.

Ettől szerintem simán lehetnek olyan erők, amik nem férnek el három dimenzióban - de ettől még megfigyelhetőek, csak megfelelő eszközök szükségesek hozzá, ld. kérdésleírás.

2022. aug. 8. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!