Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » MIt lehet kezdeni áltudomány-r...

MIt lehet kezdeni áltudomány-rajongó ismerőssel?

Figyelt kérdés
A szokásos maszlaggal támad folyton. Ezt nem tudja megmagyarázni a tudomány, a tudósok elhallgatják, Darwin tévedett, a kvantumfizika is őt igazolja, csak én földhoz ragadt vagyok és nem értem, ikerláng, kineziológia, rezgések, asztrológia, lélekvándorlás, minden szokásos lófsz. Intelligens, természettudományos végzettséggel rendelkező emberről beszélünk. Biológus szakot végez kitűnő eredménnyel, és ez nem is az egyetlen diplomája. Van, hogy ez a rengeteg hülyeség az életére is kihatással van. Pl jósnőhöz megy párkapcsolati gondokkal, családjában súlyos betegség esetén kuruzsló tanácsát is követi. Szerencsére nem kizárólagosan, de ez csak idő kérdése szerintem. MIt lehet tenni az ilyen emberrel?

2022. nov. 24. 14:44
1 2
 11/19 Hintalow ***** válasza:
100%
Ahogy elkezdi a szövegét, kijelented, hogy valami színes elváltozás jelent meg pár napja a hebrákod pereme körül, és ilyen gennyesen váladékozik. Rögtön kérd is meg, hogy nézzen rá, és kezd el letolni a gatyádat. Ezután valószínűleg elég lesz csak szóbahoznod ezt a késöbbiekben, és sikeresen kisiklatod az eszmefuttatását. Ha akar még beszélgetni persze :)
2022. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 ha az a problémád, mire nincs válasz, akkor bajban vagy. Válasz mindenre van. A kérdés sokkal inkább az, elhisszük-e. Nos az átverhetők igen, a nem átverhetők nem hiszik el.

Másképpen fogalmazva: minden ember tudása (sőt adott pillanatban az emberiség tudása is) véges. Ezért aki mindenre tudja a választ, garantáltan hazudik. Nem feltétlenül mindig, de gyakran. Ízlés dolga, pazarolja-e az ember drága idejét hazugságokra. Aki igen, lelke rajta. Esetleg az érzelmei is. De magára vessen.

2022. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj neked vele lenned? Ha muszáj, akkor a fentiek, vagy ha szeretnéd gyakorolni a vitázást, akkor állj bele, és vidd addig, amíg tudod. Pl. az az érve, hogy minden tudományos írás kamu. OK, és honnan tudja, hogy az ő állításai igazak? Kinyilatkoztatták csak neki? Paranoia. Ha bármit olvasott valahol, akkor azokat az írásokat mi alapján tartja hitelesebbnek, mint más szövegeket? Hisz azok szerzőit sem ismeri. Sokszor ez ilyen exkluzivitás igény az ilyenekben, hogy csak ő tudja és senki más.
2022. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudsz, javítsd ki, a többiben állítsd le.

Mondd meg neki, hogy kerülni fogod, ha nagyon erőlteti.

2022. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Te is kezd el őt idegesíteni hasonló baromságokkal - hadd érezze meg a saját bőrén a dolgot!


"Hintalow" 11-es válasza (09:45) egyszerűen zseniális, de ezt még egyéb ötletekkel továbbfejlesztheted.

2022. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
11es válaszon én is visítva röhögtem :D...sajnos nincs az a baromság, ami felidegesítené. Esetleg a laposföld talán.
2022. nov. 25. 21:43
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem erdemes vitaba szallni vele, nem fogod tudni meggyozni, mindenre lesz valami elborult valasza, amivel nem tudsz majd hirtelen mit kezdeni.
2022. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2022. dec. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Valakinél ez azt a célt szolgálja, hogy a sahját figyelmét is elterelje magáról, az olyan személyes problémáiról, amiket nem tud megoldani. Ha kideríted, hogy mik ezek a problémái, és segítesz neki megoldani ezeket, akkor kevésbé lesz igénye a terelésre. De ez csak ilyen laikus hipotézis.
2022. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!