Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ezeket a dolgokat sem...

Ha ezeket a dolgokat sem sikerült megértenem az egyetemi fizikaórákon, akkor hülye vagyok vagy az oktatók magyaráztak (szándékosan) hiányosan?

Figyelt kérdés

1.

Ha egy elemre kötünk egy vezetéket, miért folyik benne áram? Felrajzoltam egy ábrát:

[link]

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain közlik, hogy egy elektronra ható erő iránya a legnagyobb potenciálkülönbség irányába mutat. Ez szerintem a kék nyíl. Azonban a későbbi fejezetekben már magyarázat nélkül úgy veszi, hogy a piros irányba folyik.


2.

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain úgy magyarázzák az elektromos mező működését, hogy egy rögzített töltés terében lerakunk egy próbatöltést, ami elindul, és ezáltal a mező munkát végez. Ez a munka abból adódik, hogy a tömeggel rendelkező próbatöltést gyorsítani kell. Később azonban magyarázat nélkül munkavégzést tulajdonítanak olyan mezőnek is, amelyben egyenes vonalú egyenletes mozgást végeznek az elektronok a vezetőben.


Nem választ kérek a kérdésekre, hanem közölni, hogy miben rossz a gondolkodásmódom, és a többi diákban ez miért nem ugyanolyan rossz. Vagy ha az oktatók magyaráznak rosszul, akkor miért teszik? Hisz ha a diákok többsége nem érti, akkor valószínűleg valóban rossz a magyarázat.


2023. jan. 31. 23:57
1 2 3 4 5
 21/43 NTBS ***** válasza:
65%
Szerintem beszélj az oktatóval. Ő majd elmagyarázza.
2023. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#20


Ugyanott tartunk, mint eddig. A kérdésem az volt, hogy miért nem arra megy az elektron, amerre a fizikakönyvek első fejezeteiben szereplő állításokból következően mennie kellene. Te és a kis barátaid szerint annyi a válasz, hogy mert az elektron nem tud kijutni a levegőre. Olyan buták vagytok hogy képtelenek vagytok megérteni még csak a válasz fogalmát is.


Persze, most is a tiszteletet fogod tőlem követelni a semmire, de már belenyugodtam.

2023. febr. 1. 16:48
 23/43 Kólauborkával ***** válasza:
89%

Hisz pont arra megy, az elöbb fogalmaztam meg miért. Nincs töltéshordozó a levegöben, mégis mivrl indítaná meg a feszültségkülönbség az áramot, ha nincs mi áramoljon?

Nem érted? Vizet szeretnél pumpálni, nincs vized! A szivattyú se csinál vizet a levegöböl.

2023. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

"mégis mivrl indítaná meg a feszültségkülönbség az áramot, ha nincs mi áramoljon?"


És abból, hogy a levegőben nincs töltéshordozó, hogy következik, hogy az elektron fogja magát és homlokegyenest szembemegy a rá ható erővel csak azért mert arra fém van???? Nem veszed észre, hogy az egyik állításodból nem következik a másik????

2023. febr. 1. 17:01
 25/43 Kólauborkával ***** válasza:
87%

Szóval szerinted az nem ellentmondó, hogy a semmivel küldesz energiát valahova, de az igen, hogy ott küldesz, ahol van közeged hozzá?


Most kicsit elbagatelizálva: épp köben szeretnél úszni és nem érted miért töröd össze magad.


Nincs meg a közeged, hogy energiát áramoltass, egyszerüen nem tudom ennél egyértelmübben megfogalmazni.

2023. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

"Szóval szerinted az nem ellentmondó, hogy a semmivel küldesz energiát valahova, de az igen, hogy ott küldesz, ahol van közeged hozzá?"


Sehol nem állítottam, hogy a levegőben fog folyni az áram. Ezt te HAZUDOD SZÁNDÉKOSAN. Azt írtam, hogy a levegő irányába hat az erő.


"Nincs meg a közeged, hogy energiát áramoltass, egyszerüen nem tudom ennél egyértelmübben megfogalmazni."


Mondja már meg nekem valaki, hogy erre az emberre miért nem szabad mondani, hogy értelmi fogyatékos!!! Nála ez tudományos érvelés, hogy ha valami nem tud valamerre menni, akkor egy másik irányba biztosan fog menni.

2023. febr. 1. 17:14
 27/43 anonim ***** válasza:
91%

Vegyél vissza kérlek, bicskanyitogató a stílusod.

Nagyon leegyszerűsítve arra fog menni az elektron (meg a víz és bármi más) amerre a legkisebb ellenállásba ütközik. A fém jól vezeti az áramot, a levegő pedig nem, egyértelmű, hogy a fém irányába fog menni, ahogy a víz sem indul el a dombon felfelé.

2023. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Majd visszaveszek a stílusomtól, ha nyomokban látok bármiféle érteni akarást tőletek. Addig pedig akár offolásnak is nevezhetjük, amit csináltok, hisz teljesen másra válaszoltok, mint ami a kérdés.
2023. febr. 1. 21:06
 29/43 anonim ***** válasza:
83%

"a levegő irányába hat az erő"

Ha ez igaz lenne, az elektron a levegő irányába mozdulna el.

2023. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Mi van, újabban nem mindenki pontozza fel a nyilvánvaló hülyeségeket? Vajon a lepontozók miért nem írnak?
2023. febr. 1. 22:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!