Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ezeket a dolgokat sem...

Ha ezeket a dolgokat sem sikerült megértenem az egyetemi fizikaórákon, akkor hülye vagyok vagy az oktatók magyaráztak (szándékosan) hiányosan?

Figyelt kérdés

1.

Ha egy elemre kötünk egy vezetéket, miért folyik benne áram? Felrajzoltam egy ábrát:

[link]

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain közlik, hogy egy elektronra ható erő iránya a legnagyobb potenciálkülönbség irányába mutat. Ez szerintem a kék nyíl. Azonban a későbbi fejezetekben már magyarázat nélkül úgy veszi, hogy a piros irányba folyik.


2.

Az elektromosságról szóló fejezetek első oldalain úgy magyarázzák az elektromos mező működését, hogy egy rögzített töltés terében lerakunk egy próbatöltést, ami elindul, és ezáltal a mező munkát végez. Ez a munka abból adódik, hogy a tömeggel rendelkező próbatöltést gyorsítani kell. Később azonban magyarázat nélkül munkavégzést tulajdonítanak olyan mezőnek is, amelyben egyenes vonalú egyenletes mozgást végeznek az elektronok a vezetőben.


Nem választ kérek a kérdésekre, hanem közölni, hogy miben rossz a gondolkodásmódom, és a többi diákban ez miért nem ugyanolyan rossz. Vagy ha az oktatók magyaráznak rosszul, akkor miért teszik? Hisz ha a diákok többsége nem érti, akkor valószínűleg valóban rossz a magyarázat.


2023. jan. 31. 23:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam ítélkezés nélkül leírni, hogy az alapokkal kezd a megértést, de nem, te jobban tudod mindenkinél és négy oldalon keresztül csak provokálsz mindenkit. Ennyi telt tőled ahelyett, hogy elvonulsz tanulni.


De akkor leírom én is: Szimplán hülye vagy. Gondolkodj már el a rajzod jelentésén. Szerinted egy rejtélyes erővonal az elem irányába mutat. Akkor ezek szerint nem mindegy, hogy az elektronikában hol helyezkedik az elem. Nem csak síkban, hanem térben! Komolyan úgy gondolod, hogy ennek van így értelme? Ha a távirányítómon átforrasztom az elemet a túloldalra, akkor máshogy fog viselkedni az elektronika? Atyaisten.

2023. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

#32


Ha látnád kívülről, hogy milyen ostobaság a válaszod, akkor te is ostobának tartanád saját magad. Leírom, hogy a kék nyíl a fizikakönyvek értelmezéséből adódó irány az elektronok mozgására, majd te 4 oldalon keresztül azt hiszed, hogy az a kék nyíl az, amerre szerintem mozognak az elektronok.


(Ezt is feleslegesen írtam le, továbbra is azt fogod állítani, hogy szerintem az elektronok a levegőn mennek keresztül. Genetikailag csak ennyire vagy képes.)

2023. febr. 1. 22:21
 33/43 anonim ***** válasza:
91%

"távirányítómon átforrasztom az elemet a túloldalra"

Az a vicc, hogy ilyen erő valóban létezik. Tényleg számít egy lehelletnyit, hogy hova teszed az elemet.

A kérdezőt is ez zavarhatta meg.

De legalább 6 nagyságrenddel gyengébb, mint amit mi próbáltunk magyarázni.


Leírom, hátha megérti...

az ábrán, ha NINCSEN ott a vezeték, akkor kb. olyan erők vannak, amit a kérdező rajzolt a kék nyíllal: vagyis a - pólus taszítja az elektront, a + pólus vonzza.

Viszont ezek nagyon kicsi erők, mivel az elektron távol van a pólusoktól, és ráadásul azokban kevés töltés halmozódott fel.


AZONBAN, ha ott van a vezeték, akkor ott elég sok töltés van... és, ami NAGYON számít: igen közel vannak a próbatöltéshez!

TEHÁT itt az erők is jóval nagyobbak lesznek.


Miért nem megy ki a töltés a fémből?

Azért, mert a fém jó vezető, míg mellette a levegő nem, tehát nagyon kis energia kell ahhoz, hogy a fémben menjen tovább az elektron, és nagyon sok ahhoz, hogy kilépjen.

2023. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

#34


A választ még nem értem, de legalább megnyugodtam, hogy nem idióta a teljes világ. Gondolom genetikailag te se magyar vagy.

2023. febr. 1. 22:32
 35/43 A kérdező kommentje:
Vajon Kólauborkával elásta magát a saját hülyesége láttán?
2023. febr. 1. 22:52
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.....megpróbáltam segíteni, igyekezvén hasznos tanácsot is adni írtam 3 hozzászólást is, de mivel te személyeskedve lehulladékoztál, s pocskondiáztál itt mindenkit (beleértve engem is), én pedig - túl egy igen hosszú repülőúton - kellőképpen fáradt vagyok, úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy eddig segítőkész voltam, mostantól viszont már csak korrekt leszek...


Tehát... tekintve, hogy pusztába kiáltott szó minden, amit a kérdésedre válaszolnak segítőkészen itt az emberek, mert te csak gyűlölködsz, megengedem magamnak, hogy kicsit én is "kielemezzelek" most téged.


Idejöttél, kérdeztél, majd dacára annak, hogy kb mindenki - áldozván a saját idejéből - jó szívvel igyekezett elmagyarázni a problémát, te válaszképpen páros lábbal személyeskedve szálltál bele a neked segíteni szándékozókba, miközben egy szimpla "köszönöm" is elég lett volna.


Így az viselkedik, aki konfliktust akar provokálni.


Hogy miért? Feltehetőleg azért, hogy egy általa generált vitán keresztül valakit "jól lenyomhasson".


Hogy miért van erre szüksége? Meglehet, hogy gondok vannak a személyiségével, s egy vitában, az általa vélt győzelemmel így próbálja "kitámasztani" az instabil önértékelését.


Rá nézve viszont ez azt jelenti, hogy úgy sodródik az életben, folyamatosan függve a külső visszajelzésektől, mint falevél az őszi szélben. Ha ez a helyzet, csináld csak, nem gátollak benne, de partner nem leszek egy ilyen játszmában.


Inkább, ezúton kívánok mielőbbi jobbulást, mert így élni, maga lehet a pokol. De tényleg: a legjobbakat!


Az ilyen genetikát idecibáló magyarköpködésre meg annyit mondanék, hogy - azzal együtt, hogy messze nem vagyok egy úgymond melldöngető turbómagyar (sőt) - , azt azért tudom, mert tapasztaltam a világban, hogy egyénekre lebontva, (de akár átlagot tekintve is) semmivel sem vagyunk alávalóbbak egyik nemzetnél sem.


Például épp most tartottam Franciaországban egy egyetemi kurzust (majd vizsgát) egy nemzetközi hallgatói csoportnak (ahol Kínától kezdve, Indián és Egyiptomon át Kanadáig, stb mindenhonnan voltak résztvevők), de nem vettem észre, hogy többet tettek volna le az asztalra, mint anno a magyarországi kurzusaim hallgatói. Sőt, ugyanebből a tárgyból (jóval) többet kértem otthon az elégségesért egy BSc kurzus keretei között, mint itt, pedig ez itt MSc - s tárgy volt.


No, de mindegy is, kicsit sajnálom, hogy hagytam magamat provokálni általad (nyilván nekem is van még hová fejlődnöm e tekintetben), úgyhogy megyek és inkább kedvesebb dolgokra fordítom az időm. Mert az véges és egyetlen elvesztegetett pillanat sem élhető át újra. Sajnos.

2023. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy időt áldoztál rám, milyen további érvet tudsz arra, hogy a te hibás válaszodat nekem el kell fogadnom csak azért, mert ti nem értitek, hogy mi a hiba benne?
2023. febr. 2. 14:02
 38/43 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Tudjuk, mindenki hülye csak te vagy helikopter, te meg nem értett zseni. Majd adok egy 100ast a Moriczon pár év múlva…
2023. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Csak a tévképzetek eloszlatásának kedvéért, ami a fejedben van:

1991-es születésü vagyok, kevés nyugdíjast ismerek ilyen születési dátummal, hogy konkrét legyek: egyet sem.

Homofóbnak elég nehéz úgy lenni, hogy vannak meleg barátaim is.


Szóval látszik mekkora rajnak érzed magad, te mindent tudsz, de mégsem….

2023. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Hazudsz, és ez onnan is nyilvánvaló, hogy a homofóbokra oly jellemző érvet, a "vannak meleg barátaim, tehát nem lehetek homofób" érvet hozod fel.
2023. febr. 2. 14:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!