Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom, hogy idén nem...

Jól gondolom, hogy idén nem lesz nyári időjárás?

Figyelt kérdés
Itt vagyunk május közepén és gyakorlatilag márciusi időjárás van. Ilyenkor már alapnak kellene lenni a 25 foknak nappal, nem? Az éven egy pár napot leszámítva még nem volt normális (jó) idő. Elképzelhető, hogy az egész nyár így fog elmenni?

2023. máj. 14. 19:07
1 2 3 4
 11/36 TappancsMancs ***** válasza:
72%

Mint mondani szokták az időjárás változik. És sosem volt mértanilag pontos úgymond. Jelenleg még május közepe van ami a tavasz utolsó hetei.


TAVASZ:

Március

Április

Május


NYÁR:

Június

Július

Augusztus


ŐSZ:

Szeptember

Október

November


TÉL:

December

Január

Február


Talán nézegesd át több év nappali maximumait ezen az oldalon. Nagyon változó.

2021 - 15-28 között

2020 - 15-25 között

2019 - 8-25 között

2018 - 20-30 között

2017 - 10-30 között

2016 - 10-35 között

[link]

2023. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Amúgy a tavaszunk valóban hűvösebb, ez igaz. Majd meglátjuk a nyarat...
2023. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Már megint kezditek? Minden évben (sokszor már áprilisban) megy a rinya, hogy nem is lesz nyár. Aztán pár hét és így is-úgy is az a vége, hogy a 35+ fokokban rohadunk egész nyáron, és bámuljuk a sárga, kiégett füvet, apadó tavakat, és folyókat, a kókadozó növényeket, szomjas fákat. Inkább örülj, hogy most olyan buja a természet, a kiskertekben, parkokban, erdőkben a növényzet, mert nem 30 fokok vannak már áprilisban, és még csapadékot is kaptak.
2023. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Örülök én ennek, de annak is örülnék, ha végre évszakhoz méltó idő lenne.
2023. máj. 15. 20:13
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Az van!
2023. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 TappancsMancs ***** válasza:

Nincs sztenderd időjárás :) Nézd meg a több éves diagramokon mennyire változó. Most éppen hűvösebb és máskor meg konkrétan nyárközepi volt a tavasz. De ez ilyen, csak az ember szeretné a négy felé osztott kör rajzai szerint elképzelni az évszakokat. Biztos kiad neked is olyan képeket, csak azok semítikusak és nem a tényleges.

[link]


És valóban lehetne kicsit több naposabb idő - de ez van és kész. Na. :)

2023. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
78%
De lesz. Nem is akármilyen. Múltkor olvastam valahol, (feltéve ha nem hazudtak) hogy extrém forróság várható idén, még 40 fok is előfordulhat.
2023. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam még tavaly nyár végén, hogy a tavalyi nyár volt az utolsó "enyhe" nyár és attól már csak melegebbek lesznek. Hát kíváncsi leszek...

Mellesleg ez az időjárás, ami a héten volt.. sírni lenne kedvem.

2023. máj. 18. 20:29
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt olvastam még tavaly nyár végén, hogy a tavalyi nyár volt az utolsó "enyhe" nyár és attól már csak melegebbek lesznek. Hát kíváncsi leszek..."

Azért az eléggé ütne, tekintve, hogy a tavalyi nyár volt a mérések kezdete óta a legmagasabb átlaghőmérsékletű nyár. Az internet elterjedése óta mindenki írogathat mindent az agymenései alapján.

Az időjárásnak mindig van véletlenszerűsége, az elmúlt évek nyarai közt is találni kevésbé forróakat, illetve olyasmi sem kizárt, mint ahogy az elmúlt években egymást követik a viszonylag hűvös tavaszok, a jövőben jöhet olyan időszak, amikor akár egymást követik a korábbiakhoz képest kevésbé meleg nyarak.

2023. máj. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Valamelyik időjárás portálon olvastam ezt, nem egy kamu oldalon. Én igazából nem bánnám azt se , ha a tavalyinál melegebb lenne.
2023. máj. 18. 20:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!