Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom, hogy idén nem...

Jól gondolom, hogy idén nem lesz nyári időjárás?

Figyelt kérdés
Itt vagyunk május közepén és gyakorlatilag márciusi időjárás van. Ilyenkor már alapnak kellene lenni a 25 foknak nappal, nem? Az éven egy pár napot leszámítva még nem volt normális (jó) idő. Elképzelhető, hogy az egész nyár így fog elmenni?

2023. máj. 14. 19:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

"Valamelyik időjárás portálon olvastam ezt, nem egy kamu oldalon."

Vagy valami önjelölt időjós írhatta, vagy valamit félreértettél, mert kábé visszaadhatná a diplomáját az a meteorológus, amelyik ilyet leír.

Olyat szoktak inkább, hogy ha összességében folytatódik a melegedő tendencia, akkor az évszázad végére már enyhének számítana még a tavalyi is.

2023. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

18

Az baj, én örülnék, ha legtöbbször ilyen idő lenne, a szelet leszámítva.

2023. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
0%
Igen 😥
2023. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 TappancsMancs ***** válasza:

Na most már eltelt két hét és vissza is lehet már térni a nyárra a tapasztaltak alapján, összevetve az utóbbi évekkel.


A kérdést kiírtad 2023. máj. 14-n még a nyár előtti hónapban. Most van 2023. 06. 14. Vagyis eltelet a nyárból az első két hét.


Az országos hőmérséklet tartománya ahogy nézem a 14-24-ben változik az országrésztől függően. Délutánra 21-26 közöttre monjda.


OMSZ: 2023. június 14. 12:04 (10:04 UTC) [cfsx]

[link]


Itt az időképen meg 13-27 közöttiek a mérések, de itt több mérést is mutat a térképen.

Frissítve: 2023. 06. 14. 12:54:02

[link]


A 2021-es év első két hetében ha megnézed a tavaly előttit ami itt fent van az nagyon hasonló volt a 20-28 fokos tartományával a mostanihoz.

[link]


Majd június végére jobban fog látszani, hogy mi várható nyárra.

2023. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 TappancsMancs ***** válasza:

És, hogy ne essen a felejtésbe a hosszabb távra szóló kérdésed... Vélhetően tanulságos így újra elővenni.


Kiírtad ugye még nem is nyár elején, hanem a tavasz végén és valóban csapadékosabb és hűvösebb is volt. Itt van a nyár első hónapjának második feléből az előrejelzés a következő két hétre. Ez nyilván még változhat és fog is változni, mert több hétre előre pontatlanabbak az előrejelzések, de már látszik, hogy jönnek a kánikulák és még talán sok is lesz a melegből.


Az időkép oldalán már június 16. péntektől július 7. péntekig a legalacsonyabb a 29 fok lesz. A maximumok pedig 30 fölött lesznek egészen a 35 fokig. Ha holnap néznéd meg már mutathat mást, így itt vannak képernyőképek, de szerintem jönnek a hőségek. :)


[link]

A MET.hu-nál is ugyanezt jelzik már most.

[link]

2023. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%
25-ös Na ja, kellett az idióta vészmadaraknak károgni. Hiú ábránd maradt az élhető nyár, és a fokozatosan egyre melegebbre váltó idő. Egy hajszálon függ, hogy jövő hét vége felé normalizálódik a hőmérséklet az átlag közeli (de az átlagnál még mindig magasabb) 28-29-re, vagy pedig a ránk rúgott ajtó után a falat is dönti-e a hőség. Ecm, gfs folyamatosan emeli az értékeket. Nagyon nem jó jel...
2023. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Nekem még most is úgy tűnik, hogy egy vacak "nyár" áll előttünk. Tavaly ilyenkor már javában medencéztem délutánonként. Tudom, mert fotók is bizonyítják. Most meg a kutyát nem tudom elvinni sétálni, mert ma is egész nap esik (BAZ vármegye). Este 10 után el tudtunk menni sétálni, de melegítő nadrágot kellett felvennem, mert olyan hűvös volt. És egy kisebb pulcsi ia elfért volna, de csak azért sem vettem fel, mert kimosva eltettem őket és őszig nem is szándékozom elővenni. Ahogy nézem holnapra is esőt mutat. Engem nagyon lehoz az életről, hogy állandóan szürkeség van meg esik az eső és nem lehet felazabadultan kimozudlni, mert állandóan azon kell kattogni esik e majd. Meg esőben nem is igazán van kedve kimenni az embernek, de már bent se jó, elég volt belőle a télen.
2023. jún. 17. 02:41
 28/36 anonim ***** válasza:
56%
27 Ne haragudj, de egy elkényeztetett kis nyavalyás vagy. Tavaly arról a környékről mindenki panaszkodott, hogy beledöglik az aszályba. Szégyellhetnéd magad!
2023. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Tavaly semmi bajom nem volt az időjárással. Engem az aszály sem érintett és egy szót sem szóltam akkor...
2023. jún. 17. 12:20
 30/36 TappancsMancs ***** válasza:

A tavasz esősebb és hűvösebb volt. Okés. Az időjárás változékony és nincs sztenderd időjárás. Úgy tűnik folytatódik a kánikulás nyár, mint az utóbbi években is volt.


És itt a fissítés kérdező :)


idokep.hu - 2023. június 20. 16:34 | Frissítve: 2 órája


"Másodfokú hőségriadó lépett ma érvénybe"

"Péntek éjfélig rendelte el az év első hőségriadóját az országos tisztifőorvos, a legmelegebb tájakon 37-38 fok is lehet."


[link]

.............


2023. június 20. maximuma hazánkban 34,86 °C.


idokep.hu


"Magyarország hőmérsékleti maximumtérképe"


[link]

.............


idokep.hu


Elorejelzes / Budapest


június 21. szerda 36 °C

június 22. csütörtök 37 °C

június 23 péntek 37 °C

június 24 szombat 30 °C


[link]

2023. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!