Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ertelmezheto nem orvostanhallg...

Ertelmezheto nem orvostanhallgatokent az orvosi tankonyv?

Figyelt kérdés
Hobbibol elolvasnam az orvosi tankonyveket, mert nagyon erdekel, de nem szeretnek egyetemre menni. Kiadjak nem orvostanhallgatoknak is a tankonyveket? Muszaj a mintatanterv szerint haladni a konyvekkel, hogy megertsem oket? Es hol lehet oket beszerezni?

#Orvosi tankonyv #Nem orvostanhallgato
2023. máj. 17. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

"Kiadjak nem orvostanhallgatoknak is a tankonyveket?"

Ha kifizeted, minden további nélkül. Könyvesboltban is megveheted, megrendelheted, de akár könyvtárban is találhatsz orosi tankönyveket.


"Muszaj a mintatanterv szerint haladni a konyvekkel, hogy megertsem oket?"

Nem feltétlenül muszáj, de erősen ajánlott. Minél inkább eltávolodsz a szokványos rendszertől, annál valószínűbb, hogy nem fogod tudni megérteni, megtanulni. Persze, előfordulhat, hogy valami csodagyerek vagy, de ennek azért elég elenyésző az esélye. (Ezt nem rosszindulatból mondom, no offense.)

2023. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Facebook csoportokban én láttam már orvosis tankönyveket (akik már végeztek, sokszzor eladják).


De a kiadó oldaláról rendszerint lehet rendelni bármit. Csak azt kell megtudd, hogy pontosan milyen könyvek kellenek neked.

2023. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, az orvosi szak nehézségét nem a megértés adja, hanem az irdatlan mennyiségű bemagolandó információtömeg. Ha a kérdésben felsőfokú matematika vagy fizika tankönyv szerepelne, vagy programozás, ilyesmik, akkor nem volna értelme ilyet venned laikusként, de az orvosi téma szerintem sokkal érthetőbb.
2023. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit talán tudok személyes vonatkozást is hozzáfűzni a kérdéshez, mert én nagyon vaskos bioszos háttérrel lettem matematikus.


Őszintén, szerintem a válasz az, hogy nem. Én általános biológiából, humánélettanból, funkanatból egész jó vagyok, de össze se vagyok mérhető még egy általános orvossal se, nemhogy egy szakorvossal vagy kutató orvossal, példának okáért a kórélettani tudásom a béka feneke alatt van. Ami tudásom van, arra jó, hogy könnyen együtt tudjak dolgozni orvosokkal és biológusokkal, de az orvosszakmai vagy biológiai hátteret természetesen ők adják. A matematikai hátteret meg én adom. És még így, hogy orvosszakmailag és biológiai tudásom szempontjából is nulla vagyok egy orvoshoz vagy biológushoz képest, álszerénység nélkül mondom, a laikushoz képest ég és föld a különbség. Sokan azt hiszik, hogy az orvosszakma és a biológia "mesélős", mert középiskolában sajnos mesélős tárggyá tették a biológiát. Pedig ez nem állhatna messzebb a valóságtól, a biológia és az orvostudomány is egy száraz természettudomány.

2023. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!