Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kicsit nehéz elképzelni, de...

Kicsit nehéz elképzelni, de létezhet olyan anyag, ami az ősrobbanás előtt jött létre?

Figyelt kérdés
2023. júl. 21. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudok semmit arról hogy mivolt az ösrobbanás előtt.
2023. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Persze, a neve ősanyag.
2023. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Bár az ősrobbanás előtti fizikát nem ismerjük, de elméletleg nem jött létre új anyag az ősrobbanáskor
2023. júl. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Az ősrobbanás előtt tér és idő sem volt, amiben az anyag létezhetett volna.
2023. júl. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem létezett, mert a Rózsaszín egyszarvú, aki a világot egyetlen szarvsuhintással teremtette csak a saját vágyai kivetülése volt, bár később már ő is manifesztálódhatott anyagi lénnyé is, mert miért ne tehette volna ezt, ha már volt általa teremtett anyag és (Igazi) mindenre ható volta miatt - akinek semmi szüksége hat teljes hosszú napra egyetlen vacak világteremtéshez - akár fizikai valóságában is bármikor megjelenhet, de felesleges egyszerű agyadat ilyenekkel terhelni, ha úgysem értheted ezt meg, lévén az emberi elme korlátai ezt sajnos - hű de kár - nem engedi meg.

Viszont én egyszer találtam egy icipici, de rendkívüli tömegű kavicsot, mert ezredmilliméteres nagyságához képest a hárommillió tonna ez szerintem jelzi és attól való félelmem miatt, hogy elveszíthetem, el is tettem a fülem mögé a kispolcra, hogy mindig kéznél legyen, ha esetleg szükségem lenne rá.

2023. júl. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Miért lenne nehéz elképzelni? A "Nagy Reccs" elmélet szerint az univerzum folyamatos körforgásban van, az ősrobbanás után tágul, majd egy idő után eléri a maximumot, elkezd zsugorodni, szingularitás, majd kezdődik az egész elölről. Ebből pedig következik, hogy az ősrobbanás előtt is létezett minden, ami most is, csak az egy másik univerzum volt.


Jelenleg nem ez a legelfogadottabb elmélet, mert azt látjuk, hogy az univerzum tágul, dehát amennyi mindent nem tudunk még, egyáltalán nem kizárható.

2023. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dq ***** válasza:
24%
Nem nehéz elképzelni. Azt "nehéz elképzelni", amit #4 ír, hogy nem volt tér, vagy idő (annyira azért nem nehéz elképzelni), de a tudomány semmi hasonlót nem mond. Igazán abba is lehetne hagyni az ismételgetését, lepontozni a hangoztatóit, stb. Csak terjesztik a sok hülyeséget, amit a tévében látnak.
2023. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen nem! Mivel az anyag fogalma, minden ami ehhez tartozik az ősrobbanás terméke


Ha viszont lett volna előtte anyag, akkor nem igaz hogy a mindenség az ősrobbanásból keletkezett, hiszen volt előtte más

2023. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
#5 WTF? Nem a valláskritikában vagyunk. Az objektív válasz az, hogy nem tudjuk mi volt az ősrobbanás előtt.
2023. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

#9

Én nem is mondtam egy szót sem Istenről, de biztos vagyok abban, hogy egy ilyen bugyuta kérdés végén oda akar kilyukadni a t. kérdező, amennyiben mégsem akkor mea culpa.

Csak hülyültem, miért, azt itt tilos?

2023. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!