Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 A kérdező kommentje:
Szóval nem kérdés mi az idő, vagy a tér, csak annyi a kérdés hogy miért természetes hogy az energia örök létező, vagy miért nem természetes. Esetleg a tudatot is belekombinálhatjuk, de nem az agyunkat, mert ahhoz hogy energia létezzen tudat is kell, másképp nincs miről beszélni.
2023. jún. 8. 20:10
 2/137 anonim ***** válasza:
82%

Miközben olvastam a kérdést, valami olyasmit akartam válaszolni, hogy mégis mit vársz a gyíkhu közönségétől, ha még a világ legnagyobb koponyái sem tudják ezt a kérdést megválaszolni.

Aztán eljutottam az utolsó mondatig, és rájöttem, hogy csak egy buta troll vagy. Ahhoz hogy energia létezzen tudat is kell? Ez miféle ostobaság? Honnan szedtek ilyesmit?

Ez után nehéz eldönteni, hogy a Humor vagy az Ezotéria kategóriába való-e ez a marhaság.

2023. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
69%

Régi cikk, de minden benne van, amit tudni étdemes:

[link]

A tér és az idő az ősrobbanással együtt keletkezett. Tehát értelmezhetetlen az a kérdés, hogy mi volt előtte, mivel az elmélet szerint nem létezett olyan, hogy "előtte".

2023. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
68%

Bocsi, ez a helyes link:

[link]

2023. jún. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 A kérdező kommentje:
#3 Igen tudom, de mielőtt így zárnám a kérdést mint ahogy így mindenki vagy a legtöbben zárják még a tudósok is, szeretném még folytatni, akkor is ha ez lehetetlennek tűnik közrefogni az elménkkel, mert épp azért született a kérdés hogy ezúttal ne álljunk meg ezen a ponton ahol a cikk is, és a legtöbben, hanem beszéljünk róla amennyiben van kedvünk. Tudom hogy nem mindenkinek van kedve vagy belső indíttatása erre, számítottam #2 szintű válaszra is, nyílván az ilyet nem táplálom, inkább hagyom elapadni, hogy ne térjünk el a kérdéstől. Direkt említettem a megérzést is, mert ezt máshogy szinte nem lehet, ugye az elménk itt ledobja az ékszíjat. Direkt hegyeztem ki energiára, mert ez az alapja most is mindennek, és ez ráadásul tudható, sőt vizsgálható, és a törvényszerűségeink alapján az energia nem keletkezik a semmiből, tehát mindig van.(az energia megjelenési formái most lényegtelenek.) Örülök ha majd akad valaki aki megpróbál majd hozzátenni valamit.
2023. jún. 8. 20:48
 6/137 A kérdező kommentje:
Szóval most arra a kérdésre hívom fel a figyelmet hogy miért természetes hogy van energia, vagy miért nem az. Más is válaszolhat kérdéssel minden érdekes felvetést szívesen fogadok. Linkek most nem fontosak, kivéve ha olyan hogy érdekes felvetésekről szól, és nem áll meg azon a ponton hogy nem tudjuk, mert tudom hogy nem tudjuk, ezért a kérdés.
2023. jún. 8. 20:57
 7/137 anonim ***** válasza:
79%
Örök kérdés marad…. Amibe bele is lehet őrülni
2023. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 A kérdező kommentje:
#7 Igen tudom mire gondolsz, erre utaltam azzal is hogy az elménk ezt nem tudja közrefogni, mert véges dolgokban gondolkozik. Ezért vetettem fel a megérzést is, most nem azt szorgalmaznám hogy belefájduljon a fejünk, inkább fogjuk lazára, ne vegyük túl komolyan csak próbáljunk intuitíve valamit hozzátenni, mert hát ez tény és valóság hogy van energia, nem fantázia, és az energia nem szokott eltűnni, és nem szokott a semmiből keletkezni, ezért ez a kiindulópont.
2023. jún. 8. 21:06
 9/137 A kérdező kommentje:
Az energia az ami stabilan van, a formái pl. nem stabilak. Az energián kívül már csak az arról való tudomás stabil.
2023. jún. 8. 21:08
 10/137 bollocks ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, Stephen Hawking könyvében volt egy olyan rész, ahol a tér és az imaginárius idő egy négydimenziós gömbfelületet alkot, aminek ugye nincs sem kezdete, sem vége.
2023. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!