Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Einstein bebizonyította hogy...

Einstein bebizonyította hogy az idő nem létezik. Akkor az öregedés miért létezik?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 00:23
1 2 3
 1/24 Gugu Gabor ***** válasza:
95%
Lehet hogy én tudok rosszul valamit de szerintem nem bizonyította be.
2023. aug. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Mojjo ***** válasza:
95%
Ahhoz képest, hogy nem létezik, igencsak sokat kell számolgatni az idővel mind a speciális-, mind az általános relativitáselméletben. :)
2023. aug. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%

Nem bizonyított be ilyet sem, Einstein, sem más. Ha nem lenne idő, akkor nem lennénk mi sem itt. Ugyanis az ősrobbanás létrejötéhez is idő kell, ugyanis a kezdeti állapotból időre volt szükség a "robbanás" állapotába való jutósához.


Einsteinnel érvelést hagyjuk. Egy idióta volt. Nem ismerte az elemi fizikát sem. Mindent lopott másoktól https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2023. aug. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

3

Köszi, jót szórakoztam ezen. Mondjuk elég cringe a 9 évvel ezelőtti troll kérdésedet belinkelni xdd Megvan már a Nobel díjad?

2023. aug. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Baxxa meg! Én meg pont most vettem egy órát.
2023. aug. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól értem Einsteint, akkor nem konkrétan azt a nézetet képviselte, hogy egyáltalán nem létezik az idő, csak máshogy szemlélete.


Azt a nézetet, hogy nincs idő, konkrétan manapság Carlo Rovelli olasz elméleti fizikus képviseli. Könyvet is írt erről (az idő rendje)


"Nézete szerint az idő múlása nem egy általános folyamat, hanem egy értelmezési mód, ahogyan a valóságra tekintünk.


A fizikában az idő irányának csak akkor van szerepe, amikor a hő is jelen van. A hő nem haladhat hideg test felől meleg test felé változatlan körülmények között. Ez az egyetlen törvényszerűség, amelyben a fizika megkülönbözteti a múltat a jelentől. A hőnek ez az irreverzibilis mozgása az entrópia. Amikor egy folyamat időben visszafelé történése képtelenség, akkor valami biztosan felmelegszik. Véleménye szerint az idő irányultsága valós tény, de ez csak azért van így, mert emberi perspektívából nézzük. Az entrópia miatt kerül nyugalomba a földre esett kő, az entrópia mozgatja a világot, nem az energia. A kő felmelegíti a földet a vele való érintkezéskor. Ilyenkor a mechanikai energiája hőenergiává alakul. Ez a folyamat mindig visszafordíthatatlan. A lefelé eső testek esetén is megfordítható az irány, hisz a lezuhant labda vissza is tud pattanni a földről."


[link]

2023. aug. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Mojjo ***** válasza:
95%

@6: Szép kis játék a szavakkal. Carlo Rovelli elmondja, hogy nem is létezik idő, csak... és aztán leírja, mi is az az idő. Olyasmi ez, mintha azt mondanánk, hogy tehéntej nem is létezik, csak szarvasmarha emlőnirigy váladék.

Közben pedig valós kutatói munkája során egy olyan modellen dolgozik (hurok-kvantumgravitáció), aholbaz idő nem csak hogy igen valóságos, de még kis diszkrét csomagokban kvantált is.

Carlo Rovelli megtestesíti mindazt, amit szívből rühellek a természettudományos ismeretterjesztésben: mondjunk nagy szavakat, játszunk a figyelemfelkeltésre, a wow-élményre, aztán hogy mennyire adunk át korrekt világképet az olvasónak az le van ejtve...

2023. aug. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Lehet nincs igazam, de szerintem sokan azért írnak hülyeségeket az idővel kapcsolatban, mert nem tesznek különbséget a fizikában használatos "idő" és az emberi koncepció szerinti "idő" között. Az utóbbit ismerik, mert a hétköznapi életben csak azt használjuk, aztán ezt akarják rávetíteni arra is, ahová nem való.


Az az idő, amit mi használunk, az valóban nem létezik. Azt csak mi emberek kreáltuk. Nincsenek percek, nincsenek hónapok, ezeket csak mi találtuk ki, hogy rendezettebben tudjunk élni. Sőt, igazából napok és évek sincsenek, nyilván a Föld forog a tengelye körül és kering a Nap körül, de ezek a valódi idő szempontjából teljesen irrelevánsak.

2023. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem az idő egy bizonyos értelemben nem létezik, egy bizonyos értelemben viszont igen.


A jelen (most) például feltehetően nem létezik, hiszen amint leírtam ezeket a szavakat, máris a múlt részei. Ha felnézek a csillagos égre, az is megtévesztő lehet: egy olyan csillagot is szemlélhetek, ami már nem is él, csak a fénye később jut el ide.


Ha viszont az események felől nézem a dolgokat, akkor az időbeliség létezik. Ha egy futball világbajnokság lineáris eseményeit nézem, akkor mondhatom, hogy az 1. félidő az "A esemény", a szünet a "B esemény", a 2. félidő pedig "C esemény".

Ha éppen szünet van, akkor "A" a múlt, "C" a jövő, és de akkor "B"-ben, vagyis a jelenben vagyok.


#6 voltam.

2023. aug. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Einstein azt bizonyította be, hogy nincs univerzális idő, valamint a tér és idő összekapcsolódik téridővé, nem választható külön.

https://www.youtube.com/watch?v=v5sMI3SKxFc

https://www.youtube.com/watch?v=CvRKmcXDyZM

2023. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!