Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Einstein bebizonyította hogy...

Einstein bebizonyította hogy az idő nem létezik. Akkor az öregedés miért létezik?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 00:23
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:
91%
@8: Mi szerinted a valódi idő? A Föld tengelyforgási ideje miért irreleváns a valódi idő szerint és miért nem létezik egy ilyen módon definiált "nap", mint időegység?
2023. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Pista bácsi bebizonyította, hogy a nap 24 órában süt. Na most, mivel nem, vagy Pista bácsi nem bizonyította, vagy ami valószínűbb, félreértették.
2023. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

12

Pedig de, csak kitakarja a Föld. Ráadásul van olyan hely, ahol hónapokon keresztül folyamatosan látszik a Nap. Pista bácsi mégse olyan hülye, lehet hallgatnod kéne rá.

2023. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Én csak annyit olvastam millió helyen, hogy bizonyították, hogy a múlt a jelen és a jövő egyszerre léteznek. Viszont nem értem akkor mi az öregedés. Csak érettségim van és teljesen hülye vagyok a fizikához, ha valaki el tudná magyarázni mint egy háromévesnek megköszönném.
2023. aug. 20. 15:57
 15/24 A kérdező kommentje:

#3 úgy tudom az ősrobbanás előtt nem létezett idő.

😳

2023. aug. 20. 16:00
 16/24 Mojjo ***** válasza:
94%

@14: Nagyon röviden, alighanem arra gondolsz, illetve arról olvastál, hogy bizonyos események "mikorja" az adott megfigyelőtől függ. Azt gondolnánk naivan, hogy ha mi azt látjuk, hogy A és B esemény egyszerre történik, akkor egy másik, mondjuk hozzánk képest mozgó megfigyelő is ezt látja. Kiderült, hogy nem (bár földi körülmények között, az itt megszokott méret- és sebességskálákon ez nem jön észrevehetően vagy akár csak egyszerűen mérhetően elő). Lehet, hogy a másik megfigyelő szerint A esemény hamarabb történt, mint a B. Azaz szerintünk B esemény jelenéhez tartozik A esemény, a másik megfigyelő azt mondja, B esemény múltjához. Megfordítva: szerintünk A esdmény jelenéhez tartozik B esemény, más megfigyelő szerint lehet A esemény jövőjéhez.

Az, hogy mi a jelen, múlt és jövő, bizonyos szabályszerűségek alapján más-más, egymáshoz képest mozgó megfigyelők szerint teljesen más lesz. Einstein erre jött rá és ezeket a szabályszerűségeket írta le.


@15: Ez egy gyakori tévhit. Valójában fogalmunk sincs, hogy viselkedett az idő az ősrobbanáshoz nagyon közel, nem hogy még előtte - azt sem tudjuk, értelmezhető-e az előtte.

2023. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mojjo ***** válasza:
94%

@14: Ja igen. És öregedni magadhoz képest öregszel. Nincs más megfigyelő, nem másvalaki óraja szerint történnek az események, hanem a tied szerint. Az előfordulhat, hogy amíg te 50 évet öregszel, addig más csak hármat. (Vagy bármennyit tulajdonképpen.) Hs pl te itt elvagy a Földön ezalatt az 50 év alatt, míg az a másvalaki tett egy kört valamerre egy fénysebességhez közeli sebességgel mozgó űrhajón, és aztán visszatért ide.

Tehát különböző megfigyelők egymáshoz képest eltérő ütemben öregedhetnek, de saját magadhoz képest nem tudsz eltérő ütemben öregedni :)

2023. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen azt olvastam hogy a tér minden pontján másképp telik az idő, plusz a gravitáció is befolyásolja.


Viszont azt is olvastam h az idő nem lineáris és gyakorlatilag nem létezik, nincs olyan hogy múlt meg jövő, de akkor ezek szerint ez csak egy elmélet, és nincs köze Einsteinhez 😂

2023. aug. 20. 16:29
 19/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a Csillagok között c filmnél tekeredett meg az agyam a témától, azóta próbálom felfogni
2023. aug. 20. 16:31
 20/24 Mojjo ***** válasza:
94%
@18: Igen, pontosan, a gravitáció is befolyásolja. Az idő telésének ütemét, nem az irányát. Az idő irányát az entrópia jelöli ki, ami (nagyban nézve) egyfelé, a növekedés irányába mozog, így az idő iránya egyértelműen meghatározott.
2023. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!