Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Einstein bebizonyította hogy...

Einstein bebizonyította hogy az idő nem létezik. Akkor az öregedés miért létezik?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 00:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#11 Azért irreleváns, mert nincsen semmi jelentősége. Kizárólag számunkra van jelentősége, mi tulajdonítunk neki jelentőséget azáltal, hogy ehhez igazítjuk az életünket, de a világegyetem szempontjából abszolút jelentéktelen. Semmit sem befolyásol.
2023. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Mojjo ***** válasza:
94%

@21: A nap, amit a Föld tengelyforgási idejéből* számítunk, egy mértékegység. Mértékegységek meg nem ártanak, ha valamit mérni akarunk. Te azt állítottad, hogy idézem: "Nincsenek percek, nincsenek hónapok" De akkor igazából vannak, csak a Jupiter nem ehhez igazítja azt, hogy mikor tűnteti el magáról a nagy vörös foltját? Hát igen. De az, hogy mértékegységeket vezetünk be, nem jelenti semmilyen módon azt, hogy a vele mért akármi ne létezne. Igen félrevezetően fogalmaztál a #8-ban.



* = fun fact: az 1 nap nem a Föld tengelyforgási ideje, hanem az az idő, amíg a bolygónk ugyanazt az oldalát fordítja a Nap felé. Ez kb 4 perccel hosszabb a valós tengelyforgási időnél.

2023. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22 Úgy tűnik valóban félreérthetően fogalmaztam. Azt, hogy az általunk kreált idő nem létezik, azt pontosan a mértékegységekre értettem, nem pedig arra, amit mérünk vele. Amit mérünk, az maga a valódi idő. Viszont amikor mi a hétköznapokban azt mondjuk, hogy "idő", akkor mindenkinek a mértékegységeink jutnak eszébe?


Ezek a mértékegységek kizárólag számunkra léteznek. A mi fejünkön kívül nem létezik. Nincsen olyan, hogy perc, meg hónap. Itt a Föld felszínén a "perc", meg "hónap" tökéletesen működik, de kizárólag itt. A Holdon már nem. És nem azért, mert más a tengelyforgási, vagy keringési ideje, hanem azért, mert az idő relatív. Az általunk használt mértékegységek kizárólag itt működnek. Sőt, igazából még itt sem tökéletesen, ha összehasonlítunk két atomórát az Egyenlítő és a Déli-sark között. Elmész a Holdra, ami a lehető legközelebbi "állomás" és máris köszönőviszonyban sincs a mi Földi mértékegységünk a valódi idővel.


Nem véletlen, hogy a mértékegységek mindegyikét igyekeznek nem mindenféle kitalációval leírni, pl. a tömeg és a hosszúság. Mondvacsinált mértékegységek voltak, lecserélték univerzális igazságokra.


A fun fact, amit írtál, pont ezt bizonyítja, hogy a mértékegységeinknek semmilyen tudományos alapja nincsen. Mi találtuk ki az egészet, amúgy nem létezik.

2023. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Mojjo ***** válasza:

@23: Dehogynem létezik. Írtad is, mi találtuk ki. Ki van találva, most már létezik. A tudományos alapja bármely mértékegységnek az, hogy valahogy fel kell osztani a mérendő mennyiséget, hogy számolni tudjunk vele.

De igazából ez már valami szörnyű metafizikai posványba vinne minket, hogy azt taglaljuk, mit tekinthetünk létezőnek és mit nem. Mindenesetre annyi bizonyos, hogy a mértékegységeink tökéletesen működnek a Holdon is, és az idő relativitása sem zavarja őket, ugyanúgy hasznos segédeszközök a számolásban.

2023. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!