Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elköltöznétek a Marsra?

Elköltöznétek a Marsra?

Figyelt kérdés
Minap olvastam, hogy volt meghirdetve ilyen régen, hogy lehet jelentkezni kolonizáció céljával, természetesen az időpont nem ismert jelenleg. Szóval, akkorra szól, mikor ez aktuális lesz, nem most rögtön természetesen. Akartam is jelentkezni, de sajnos észrevettem, h 2013 ban volt még ez. Vagyis pontosabban szerencsére észrevettem, mert még nagyobb csalódás lett volna ha a jelentkezés után derül ki, hogy 10 éve lejárt. Plusz ajánlgattam is ennek-annak, pár embernek, elég ciki lett volna mondani, hogy bocsi mégse megyünk. Mindegy, ez már a múlt. De ti mennétek, ha lehetne?

2023. okt. 10. 13:11
1 2 3
 1/25 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nem.
2023. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Rövidebb időre, legfeljebb 1-2 évre mennék, de ennél tovább nem. Egyszerűen nem látom értelmét, egy halott sivatag a bolygó. Persze, borzalmasan különleges élmény lenne elmenni oda, már a puszta tudat is, de ennél többet nem hiszem, hogy tudna nekem adni. Hasonló, de inkább sokkal rosszabb körülmények között tudnánk ott élni, mint az Antarktiszon, ott se akarnék 1-2 évnél többet élni. (Annyi időre mondjuk szívesen csatlakozék egy kutatócsoporthoz asszisztensként.)
2023. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, elmennék magam is, a gond, hogy elég hosszú az út, és ugye az se mindegy mikor indulsz, a Föld meg a Mars hol tart egymáshoz képest a pályáján. Szóval elmész amikor a legrövidebb ideig tart, azt hiszem az hét hónap. Utána ott vagy 1-2 évet. De talán nem lehet csak annyit, mivel meg kell várnod a következő időpontot, mikor közel lesz a Föld. Plusz gondolom nem menetrendszeri járattal utaznánk ide-oda, legalábbis egyelőre
2023. okt. 10. 14:22
 4/25 A kérdező kommentje:
De milyen bulis lenne, hoznék pl köveket, és csináltatnék ékszert belőle hazatérve
2023. okt. 10. 14:23
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, túl hideg.
2023. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5: és ha lenne fűtés? 😂😂😂
2023. okt. 10. 14:54
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még kéne víz is, meg levegő.

Mondjuk ezeket lehetne oda vinni, csak sok kéne.

2023. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék oda állandóra, mert elsatnyulna a testem a kisebb gravitációtól, és fárasztó lenne a (szűk, zajos, stb.) mesterséges élettér.
2023. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8-as erre nem is gondoltam, nagyon igazad van! Bulis lenne a Marson, de mit ér ha hazatéve, satnyán senkinek nem kellenék 😂😂😂 Mert milyen jó dumáim lennének, marsi sztorik meg minden, de semmire nem mennék vele, ha nincs kinek elmondani. Plusz talán hamar unalmassá válna ott a lét
2023. okt. 10. 15:35
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én világ életemben a Holdra vágytam :) Pláne miután elolvastam a Sziriusz kapitány sorozatot :)
2023. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!