Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elköltöznétek a Marsra?

Elköltöznétek a Marsra?

Figyelt kérdés
Minap olvastam, hogy volt meghirdetve ilyen régen, hogy lehet jelentkezni kolonizáció céljával, természetesen az időpont nem ismert jelenleg. Szóval, akkorra szól, mikor ez aktuális lesz, nem most rögtön természetesen. Akartam is jelentkezni, de sajnos észrevettem, h 2013 ban volt még ez. Vagyis pontosabban szerencsére észrevettem, mert még nagyobb csalódás lett volna ha a jelentkezés után derül ki, hogy 10 éve lejárt. Plusz ajánlgattam is ennek-annak, pár embernek, elég ciki lett volna mondani, hogy bocsi mégse megyünk. Mindegy, ez már a múlt. De ti mennétek, ha lehetne?

2023. okt. 10. 13:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
#19 vagyok 20-nak üzenem, hogy célom hogy két étkezés között eljussunk a Marsra, hogy ne kelljen mogyorót felszolgálni az űrhajón. Jelenleg 80000m/s gyorsításra számítok 2000mny tolóerővel egy 75x75x100cm hajtóműtől. Elég lassú sajnos 1-2 nap alatt lehet oda érni. Gyorsítás lassítás pályakorrekció konstelláció egy csomó minden van ebben a számításba. Ha komolyan érdekel írj pm, ha csak szivatnál ne tedd. Szivat eleget a fizika! Ha kész a dokumentációm, márpedig prototípus anyagát gyűjtöm, akkor jön az első támogatás egy cégtől. Elég komolyan vesznek mert letettem nekik több mindent az asztalra.
2023. okt. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Érdeklődöm, hogy ez a hajtómű csak az odaútra szükséges üzemanyaggal van feltankolva a Földön? Vagy olyan mennyiségű üzemanyagot visz, hogy egy visszaútra is elég? Mert a Marson, vagy a Mars körüli pályán nyilván nem lesz mód üzemanyaggal feltölteni. Az első időkben nem lesz ehhez infrastruktúra. Ezt a kérdést mindig olyan halványan és maszatolva kommunikálják, hogy sohasem tudtam kihámozni a kérdésemre a választ.
2023. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
21-es, nagyon ígéretes eredménynek tűnnek, mióta is dolgozol rajta? Az étkezésnél a tízórait, uzsonnát is belekalkuláltad, vagy csak főétkezésekkel számoltál? A magam részéről szeretek sokáig aludni, na meg a Marsra kipihenten érkeznék, ki tudja, vár-e ott valaki. Nem igazán hiszek ebben, de jobb felkészülni minden lehetőségre. Legjobb lenne ebéd után indulni. És hányan utaznánk az első turnussal? Csak mert mint mondtam, hívtam már egy-két embert, és nem szeretek csalódást okozni. El kell mondanom, a fizika részéhez nem értek, de hamar és sokat tanulok. És a design-ban is szívesen segítek majd. Remélem, nem lesz bajod ebből, hogy ezeket leírtad ide.
2023. okt. 20. 11:50
 24/25 anonim ***** válasza:
Ott nincs sör
dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
24: kétségbeejtő, de inkább a bort szeretem. Mindemellett a Marson hideg van, akkor nem esik jól a sör.
dec. 20. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!