Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elköltöznétek a Marsra?

Elköltöznétek a Marsra?

Figyelt kérdés
Minap olvastam, hogy volt meghirdetve ilyen régen, hogy lehet jelentkezni kolonizáció céljával, természetesen az időpont nem ismert jelenleg. Szóval, akkorra szól, mikor ez aktuális lesz, nem most rögtön természetesen. Akartam is jelentkezni, de sajnos észrevettem, h 2013 ban volt még ez. Vagyis pontosabban szerencsére észrevettem, mert még nagyobb csalódás lett volna ha a jelentkezés után derül ki, hogy 10 éve lejárt. Plusz ajánlgattam is ennek-annak, pár embernek, elég ciki lett volna mondani, hogy bocsi mégse megyünk. Mindegy, ez már a múlt. De ti mennétek, ha lehetne?

2023. okt. 10. 13:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
10: az esküvőmet tervezem oda
2023. okt. 10. 16:36
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöznék (így lényegtelen is, hogy hosszú az út oda, ha haza nem jönnék), mert elképesztő élmény lehet, még úgy is, hogy valóban egy kopár sivatag az egész bolygó. Az szól ellene, hogy a jelen technológiával nem lehet ott sokáig életben maradni, ha a felszínen épített településről lenne szó. Magnetoszféra és érdemi légkör nélkül a felszín telibe kap mindenféle sugárzást, ami kintről jön. Esetleg sziklákba vájt barlanglakások jó megoldások lehetnek.

Az izomsorvadás még úgy ahogy kordában tartható, bár gondolom több tíz éves távlatban akkor is leépül az emberi test pusztán az adaptáció miatt, még rendszeresen edzés mellett is; jelenlegi testünk feleslegesen masszív ahhoz a bolygóhoz.

2023. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, én a holdra se mennék, bár gondolkodtam rajta, hogy ha lehetne, akkor mennék-e, valószínű, hogy nem mennék. Nincs is elég fejlett technika hozzá. Ha olyan könnyű lenne, akkor a sok pénzből, amit elköltenek dolgokra, aminek nincs is értelme, és két odautat lehetne pénzelni vele, nem költenének el. Akkor a gazdagok mért nem mennek?


Amúgy egy csomó olyan dolog van, ami sokkal több pénz, mégsem mennek még a holdig sem. na, vajon mért. Mert nem tudnak.

2023. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem lehetséges lesz a Holdra eljutni bárkinek aki meg tudja fizetni, a nem túl távoli jövőben. A Marsra eljutni az álmom volna, de ez sajnos soha nem fog megvalósulni, hiszen éveket természetesen nem töltenék ott, illetve nyilván nincs ehhez megfelelő infrastruktúra, technikai fejlettség se. A Hold nem elképzelhetetlen, oda el lehet jutni néhány nap alatt. Hamarosan pusztán anyagi kérdés lesz.
2023. okt. 10. 22:55
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A technika már most is adott egy Mars utazásra, legalábbis egy odaútra biztosan. Az, hogy nem megy oda senki, annak csak annyi az oka, hogy nincs miért odamenni. Egy emberes küldetés klasszisokkal drágább, mintha csak egy szondát küldenének, léköri, felszíni mintát pedig egy szonda is tud venni.

Simán utazásból meg azért nem megy senki, mert ahhoz eszméletlenül drága lenne (még egy holdutazás is).

2023. okt. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Psycho ***** válasza:
88%

Ma még nyilván nem. De mivel az eredeti kérdés is úgy szólt, hogy "amikor aktuális lesz", már el lehet játszani a gondolattal.

Az "amikor aktuális lesz"-t én úgy fordítom le: reálisan megfizethetővé és maximálisan biztonságossá válik, és az utazás sem tart mondjuk 8 hónapig.

Nem lenne kedvem bevállalni úgy egy utat, hogy 30%-os eséllyel meghalok, vagyok rákos leszek 2 éven belül a sok kozmikus sugárzástól és társai.


Szóval: biztonságos körülmények közt MEGLÁTOGATNÁM, eltöltenék ott szívesen némi időt, de semmi több. Valószínűleg nincs túl sok látnivaló, így hamar elvész az élmény. Ott élni? Kösz, nem. Túl kopár.


Az egyetlen előnye, hogy nem venne körbe annyi idióta 😅

2023. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Költözne a fene. Ahogy #2-es írja, még az Antarktisz közepe is otthonosabb hely lenne, mint a Mars.
2023. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetlen előnye, hogy nem venne körbe annyi idióta"

Én nem lennék olyan biztos ebben. Elnézve egy marsbéli telep létesítésének és fenntartásának a várható költségeit, valószínűleg nem pont úgy nézne ki a privát szféra fogalma, mint ahogy itt a Földön (fél)európai körülmények közt megszoktuk. Lehet, hogy egy átlagos mai városhoz képest töredék annyi emberrel találkoznánk a napjaink során, velük viszont Big Brother jellegű összezártságba kényszerülnénk, testközelből tapasztalva a legapróbb hülyeségeiket is.

2023. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
30%
Én el is fogok költözni a Marsra, és meghívom egy martini-re Elon Musk-ot. Feltett célom hogy a Marson fejezzem be földi életem, és ezért cserébe sok időt és energiát fektetek a projektbe. Ha akarod támogatni a projektem, írj motiváló választ, olyankor mindig nagy előre lépéseket teszek. Jövőre készül el a kísérleti hajtóművem, és már érdeklődik egy Magyar cég a találmányom iránt. Ha kész a prototípus 1 év választ el a mars sétától.
2023. okt. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
19: te egy csodálatos ember lehetsz! Hálás volnék, ha csatlakozhatnék projektedhez.
2023. okt. 19. 06:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!