Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Spontán eltűnő tárgyra logikus...

Spontán eltűnő tárgyra logikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Van bármilyen értelmes elmélet erre? Folyt a témában valódi tudományos kutatás?

Nem hiszek az ezoterikus dolgokban, materialista, 40 éves férfi vagyok és fura dolog történt velem. A nejem és a kislányom kérte vigyek nekik 1-1 pohár vizet. Kimentem a konyhába és egy flakon kupakját kicsavarva öntöttem nekik vizet. A kupak viszont leesett a lábam mellé. Bevittem a szobába a vizet és mikor visszamentem a konyhába, a kupak egyszerűen eltűnt. Nem volt ott. A feleségemnek is szóltam és ő se találja. Az egész lakást átkutattam, de egyszerűen eltűnt. A feleségem nevetett hogy “áh ez csak egy kupak miért kutatod át az egész lakást?” De nekem azért fontos mert gondoltam ha megtalálom akkor megnyugszom. De így idegesít mert a fizika törvényei szerint ennek nem lett volna szabad megtörténnie. A konyhabútor alá semmi sem gurulhat be, mert földig ér. A konyhában nincs semmilyen kiálló rész és ki sem tud gurulni mert ajtó van. Van erre valami tudományos magyarázat?



2023. okt. 28. 00:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Van. Feledékenység.
2023. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azonnal visszamentem felvenni, 30 mp sem telt el. Másrészt ha elfelejtettem, hol a kupak? Mert most sincs meg.
2023. okt. 28. 00:41
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Kutya, macska, esetleg a nadrág felhajtott szára, papucs, vagy felpattant valahova.
2023. okt. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Lehet asszony szedte ossze, aztan most mulat rajtad magaban, hogy mekkora ugyet csinalsz egy vacak kupakbol :)
2023. okt. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A feleséged megtréfált!
2023. okt. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén, nagyon nem akartam megnyitni ezt a kérdést, mert ezotéria és ufó féleségnek éreztem.

Ennek ellenére mégis megnyitottam és a leírást elolvasva mosolyogtam egyet :) mivelhogy velem is történt már ilyen, nem is egyszer, sőt az elmúlt napokban is. Tényleg úgy tűnik, hogy a fizikát meghazudtolja, de teljesen biztosan nem. A magyarázata lehet például az, hogy valahova elgurult. A kupakok egy kicsit ívesek, ezzel pedig olyan helyekre tudnak elmenni, amikre egyáltalán nem is számítunk. Például hogy kerül 2 méterrel odébb lévő polc mögé úgy, hogy nem tud oda eljutni? Hát úgy, hogy íves. :) ... No meg a távolság! És arról se feledkezzünk meg, hogy a kupakok alja egy kicsit recés. Azokról a recékről (vagy kiálló részekről) beszélek, amik a kupak alatti gyűrű?höz rögzítik őket a felbontásig – bár lehet, hogy nem mindegyiken vannak gyűrűk, és ezáltal kiálló részek sem. Na most ezek az apró recék ruhákba rendesen bele tudnak akadni. Például pulóverbe úgy, hogy azt ugye észre sem veszed, mert pille könnyű. És így hordozod, átviszed egy másik szobába, és később amikor meglátod, hogy ott van leesve, akkor felkiáltasz nagyra tárt szemekkel, hogy "EEZ HOGY KERÜLT IDE??????????!!" Hát például így. :) Nekem is sok-sok fejtörést okoztak az ilyen esetek. Egyrészről érdekes volt, kihívásnak találtam, másrészről mikor már "mindenhol" kerestem és többször is átnéztem ugyanazokat a helyeket és már sok-sok időt fektettem bele, na ezek után már dühített, mert "bolondnak néz a fizika" vagy balami hasonlót gondolhattam, persze nem tudatosan, de ez áll a düh mögött.

És igen...ahogy 3-as írja, számos más oka is lehet. Nem ismerjük a lakásodat, a berendezéseidet stb.

Kólába nem esett bele? Az feloldhatja, tehát megtalálni nem fogod :D csak a kóla lesz furcsa ízű.

2023. okt. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 - az utolsó mondattal kár volt elbarmolnod a válaszodat, hisz a kóla nem oldja fel sem a polietilén, sem a fehérbádog, sem az alumínium kupakokat. (Még a lakkozatlan fémkupakok szétkorrodálódásához is hosszú hetekre van szükség.)


A pulóverre való felragadás teória viszont tetszett, hisz a zárjegy-karima tépőszálai a csavarástól akár kissé kampósak is maradhatnak!

:)

2023. okt. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Kutasd át a feleséged ruháit és potenciális dugihelyeit - és ha lebukik, akkor egy hónap elteltével éreztesd meg vele, hogy milyen undorító az ilyen tréfa!
2023. okt. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 krwkco ***** válasza:
100%

Automatikusan zsebrevágtad. Vagy beraktad egy szekrénybe.

Majd előkerül.

2023. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

#8 Mi az undorító ebben? Nem ő tehet róla, hogy egy felnőtt ember egy ilyen hülye semmiségből egzisztenciális kérdést csinál és magába roskad, mert összeomlik a világról alkotott képe.


A feleség maximum annyiban hibás, hogy ilyen emberrel családot alapított.

2023. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!