Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Spontán eltűnő tárgyra logikus...

Spontán eltűnő tárgyra logikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Van bármilyen értelmes elmélet erre? Folyt a témában valódi tudományos kutatás?

Nem hiszek az ezoterikus dolgokban, materialista, 40 éves férfi vagyok és fura dolog történt velem. A nejem és a kislányom kérte vigyek nekik 1-1 pohár vizet. Kimentem a konyhába és egy flakon kupakját kicsavarva öntöttem nekik vizet. A kupak viszont leesett a lábam mellé. Bevittem a szobába a vizet és mikor visszamentem a konyhába, a kupak egyszerűen eltűnt. Nem volt ott. A feleségemnek is szóltam és ő se találja. Az egész lakást átkutattam, de egyszerűen eltűnt. A feleségem nevetett hogy “áh ez csak egy kupak miért kutatod át az egész lakást?” De nekem azért fontos mert gondoltam ha megtalálom akkor megnyugszom. De így idegesít mert a fizika törvényei szerint ennek nem lett volna szabad megtörténnie. A konyhabútor alá semmi sem gurulhat be, mert földig ér. A konyhában nincs semmilyen kiálló rész és ki sem tud gurulni mert ajtó van. Van erre valami tudományos magyarázat?



2023. okt. 28. 00:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk, nekem az tűnt fel, hogy nincs a konyhátokban iható csapvíz. Ha lenne, akkor ez a probléma se jöhetett volna elő!

:-)

2023. okt. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
11-es: felénk a csapvíz nem iható, mert annyira vegyszerszagú.
2023. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.


Hmmm, akkor ezt helytelenül tudtam (vagy inkább sejtettem – igen, nem volt biztos ez a tudás, csak következtettem, mert a kóla több mindent felold, bár azokhoz is nyilván időre van szükség).

Köszönöm akkor a korrigálást.


"zárjegy-karima" - most már ezt is tudom. Milyen "szép" neve van.

2023. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
69%
Furcsa lenne, ha a kóla feloldaná a kupakot, mert akkor a saját kupakját is feloldaná felülről, ha úgy van tárolva. :D Most ittam egy coca colat, és megnéztem, nincs már ilyen tömítés sem a kupakokon mint ami anno volt.
2023. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

Mivel nem fejjel lefelé szállítják, ezért nem érintkezik a kóla a kupakkal, ezért ez nem is lehetséges.

Egyszer valami ilyesmit olvastam – mármint amit leírtam –, de már halványan emlékszem rá... Van, amit tényleg felold – elvileg a csontot 100%-osan –, de nem azonnal.

2023. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
75%
Igen, a csontot én is hallottam. Egyébként tudom, hogy nem fejjel lefelé szállítják, de én sok helyen láttam, hogy pl fektetve áll a polcon, illetve a hűtőben is így szoktam személy szerint tárolni, olyankor érintkezik a kupakkal. :D
2023. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ja, értem.


(Azért el tudom képzelni azt a fajta értetlenkedést, amikor például csontot keresnek, ott egy pohár kóla mellette, amit mégsem isznak meg, ezért kiöntik, a csont pedig "nincs benne" és sehol se találják. Rendkívül ""vicces"" – de inkább megbolondító – jelenet lenne. És így létrejön a "valódi" fekete lyuk történet. :) Ki tudja, hogy hány és milyen ehhez hasonló történetej keringenek a világban, amit nem értünk és nincs rálátásunk és távolról nem lehet megoldani.

2023. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyébként meg lett a kupak? Ha igen, hol volt?
2023. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Dehogy oldja a kóla a csontot. Ez abból indulhatott ki, hogy a túlzott kólafogyasztás csontritkulást okoz, oszt' valami fészbúkos megmondóember ezt úgy terjesztette el, hogy a kóla szétmarja a csontjaidat. De ez hülyeség. Sőt mi több: nem csak az hülyeség, hogy a kóla oldja a csontokat, de valószínűleg még a csontritkulásos történet sem igaz, ahonnan az egész történet származik. Ha rákeresel, egyetlen megbízható, tudományos forrást sem lehet találni, ahol ilyet írnának, kizárólag bulvárlapokban jelenik meg a történet, akik egymástól lopkodják a hülyeséget. Nők Lapja Cafe, Origo, meg egy rakás áltudományos, homeopátiás bogyókat reklámozó "egészséges életmód" magazin, amiknek a létezését is illegálissá kéne tenni... de ez más téma.


Ami a tudományt illeti, a Harvardnál azt írják: "there's no good evidence that a high phosphate intake affects bone metabolism or bone density" (azaz nincs bizonyíték a magas foszfátbevitel és a csontsűrűség között). A UCLA pedig egy 2006-os (tudósok által jóváhagyott) kutatásra mutat rá, amiben 25 éven keresztül vizsgáltak összesen ~2500 embert. Négy csoport volt, férfiak és nők, illetve e két csoporton belül kólaivók és egyéb üdítőfogyasztók. A kóla és egyéb üdítőfogyasztó férfiaknál, illetve az egyéb üdítőt fogyasztó nőknél az égvilágon semmit nem találtak, egyedül a kólafogyasztó nőknél volt jele csontritkulásnak, azonban mivel a többi három kategóriában nem találtak hasonlót, ezt pedig nem tudják megmagyarázni, ezért erős a gyanú, hogy az eredmény fals volt, a tudományos álláspont szerint továbbra sem bizonyított az összefüggés.

2023. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!