Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Más is látja a tudományban...

Más is látja a tudományban rejlő nácizmust?

Figyelt kérdés

Itt van ez a kutatás például:


[link]


És ez az idézet belőle:


“ This may be because across multiple studies, facial attractiveness reliably relates to various important life outcomes including longevity, physical strength, fertility and even IQ, leading some researchers to dub it an “honest” signal of reproductive potential”


Ha ilyeneket hirdetnek a kutatók azok akartlanul is de nem azt fogják az emberekben elültetni, hogy csak genetikai alapon vannak felsőbbrendűbb és alsóbbrendűbb emberek? Ez mennyire helyes morálisan?


jan. 4. 15:22
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

30


Oké érted. De kifejtettem, hogy a náci szót miért használtam. Ugyanis erre az esetre a magyar szótárban nem találtam jobban illő szót.

És azt is leírtam, ha bárki tud jobb szót az szóljon és azt fogom használni.

A náci szó mögött nyilván az ember dehumanizálása áll és emberi mivoltától való megfosztása, annak tárgyként, állatként való értelmezése és kezelése. Mert ha olyanokat írunk (bármennyire is tudományosan), hogy a csúnya emberek pszichopaták az bizony elég jól megfelel ennek a leírásnak.

jan. 5. 12:17
 32/47 sadam87 ***** válasza:
100%

#31

Én meg kifejtettem, miért volt hülyeség a náci szót használnod.

"A náci szó mögött nyilván az ember dehumanizálása áll és emberi mivoltától való megfosztása, annak tárgyként, állatként való értelmezése és kezelése."

Nos, mivel a cikkben szó nincs ilyesmiről, így nagyon kíváncsi volnék, miért is gondoltad pont ezt a kifejezést jónak.

"Mert ha olyanokat írunk (bármennyire is tudományosan), hogy a csúnya emberek pszichopaták az bizony elég jól megfelel ennek a leírásnak."

Kár, hogy nem ír ilyet az idézett cikk.

jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

32


“ Kár, hogy nem ír ilyet az idézett cikk.”


Ennyire nem kéne hazudni. Pontosan erről szól a cikk:


“ Physical attractiveness and its relation to unprovoked and reactive aggression”


A fizikai vonzerő és agresszió közti viszonyt vizsgálja.


“ The results indicated that for male participants, unattractiveness predicted unprovoked and reactive aggression as strongly as callous/unemotional psychopathic traits.”


Magyarra fordítva: “Az eredmények azt mutatják férfi résztvevők esetén, hogy a csúnyaság ki nem kényszerített és reaktív agressziót jelzett előre akárcsak szívtelen/ érzektelen pszichopátiás vonásokat. “


Nem értem, hogy lehet ezt másképp értelmezni.

jan. 5. 12:40
 34/47 sadam87 ***** válasza:
100%

"“ Physical attractiveness and its relation to unprovoked and reactive aggression”"

Oké, tudod mit? Ha elárulod nekem, hol szerepel a pszichopata szó a mondatban, akkor elfogadom , hogy igazad van! (Na jó igazából akkor sincs, mert a te állításod szerint azt kéne írnia a csúnya emberek általában pszichopaták, de megengedő hangulatban vagyok.)

"Magyarra fordítva: “Az eredmények azt mutatják férfi résztvevők esetén, hogy a csúnyaság ki nem kényszerített és reaktív agressziót jelzett előre akárcsak szívtelen/ érzektelen pszichopátiás vonásokat. "

Az mondjuk biztosan sokat segítene, ha rendesen tudnál angolul. Vegy legalább ismerd fel, hogy nem tudsz angolul, és használj fordítóprogramot! Tessék:

[link]

"Az eredmények azt mutatták, hogy a férfi résztvevők esetében a vonzerőtlenség ugyanolyan erősen jelezte előre a provokálatlan és reaktív agressziót, mint az érzéketlen/érzelem nélküli pszichopata vonások."

Szóval pont nem azt mondja, hogy a nem vonzó emberek pszichopaták...

jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyire nem kéne hazudni. Pontosan erről szól a cikk:"

Ez teljesen más, mint amit az előbb te hazudtál, hogy a csúnya emberek pszichopaták.

jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

34


Rendben. De azt mondja, hogy a nem vonzó emberek agresszívak?

Remélem ebben kigyezünk

jan. 5. 16:26
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sem mondja. Ha nem megy az angol, ne akarj angol cikkek alapján elméletelet gyártani!
jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 sadam87 ***** válasza:
100%
Nem azt mondja. Azt mondja, hogy a kevésbé vonzó emberek közül nagyobb arányban reagáltak agresszíven.
jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

“ Az eredmények azt mutatták, hogy a férfi résztvevők esetében a vonzerőtlenség ugyanolyan erősen jelezte előre a provokálatlan és reaktív agressziót, mint az érzéketlen/érzelem nélküli pszichopata vonások."


Nem tudom, ha csak én nem tudok szöveget értelmezni, de nekem simán úgy tűnik, hogy párhuzamot állít a csúnyák és pszichopaták között. Másképp mi értelme lett volna egyáltalán megemlíteni a pszichopatákat, hozzájuk hasonlítani az eredményeket?

jan. 5. 16:58
 40/47 A kérdező kommentje:

“ Nem azt mondja. Azt mondja, hogy a kevésbé vonzó emberek közül nagyobb arányban reagáltak agresszíven.”


Nem tudom, a nagyobb arány kifejezést hol használja. Az angol “predicted”, az inkább előre jelzés. Tehát valami ami elég megbízható. Ha arányokról is írt volna akkor gondolom közölték volna az arányokat is, legalább megközelítőleg.

jan. 5. 17:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!