Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Más is látja a tudományban...

Más is látja a tudományban rejlő nácizmust?

Figyelt kérdés

Itt van ez a kutatás például:


[link]


És ez az idézet belőle:


“ This may be because across multiple studies, facial attractiveness reliably relates to various important life outcomes including longevity, physical strength, fertility and even IQ, leading some researchers to dub it an “honest” signal of reproductive potential”


Ha ilyeneket hirdetnek a kutatók azok akartlanul is de nem azt fogják az emberekben elültetni, hogy csak genetikai alapon vannak felsőbbrendűbb és alsóbbrendűbb emberek? Ez mennyire helyes morálisan?


jan. 4. 15:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Oké akkor tegyük tisztába, mert itt mindenki csak fél mondatokkal válaszol. Igen, tudom, nem fogja megérteni úgysem, én is tudom, ismerem jól én is, de én örök optimista vagyok, megadom neki a lehetőséget.


1. A cikk nem azt mondja, hogy a csúnya emberek agresszívak, hanem azt, hogy az általuk vizsgált emberek között a átlagnál rosszabb kinézetűek között nagyobb volt az agresszív emberek aránya. Fontos különbség, mert:


2. Ebből egyenesen következik, hogy ez nem egy ok-okozati dolog. Nem azért agresszív a csúnya ember, mert csúnya. Hiszen ha így lenne, akkor a csúnyasággal egyenesen arányos lenne az agresszió mértéke, de ez nem így van. Tehát nem a csúnyaság, azaz NEM A GENETIKA okozza az agressziót, hanem:


3. A gyerekek már csak olyanok, hogy mindenkit cinkelnek, a csúnya külsejűeket nyilván a külsejük miatt. Ez bizonyos emberekben befelé fordulást, introvertséget, önbizalomhiányt alakít ki, másokban agressziót. És itt válik igazán fontossá az 1-es pontban leírt különbség, mert:


4. Te a cikket ok-okozati tárgyként kezeled, azaz azért agresszív a csúnya ember, mert csúnya. De ez nem így van. Azért agresszívabbak nagyobb százalékban a csúnyább emberek, mert gyerekkorban ezt váltotta ki belőlük mások viselkedése. Ha nem lennének csúnyák, akkor más miatt cinkelték volna és más miatt lenne agresszív, például szemüveges, vagy fogszabályzós, vagy akármi. Így már rögtön látszik, hogy igazából a csúnyaságnak semmi köze az agresszióhoz, nem az a valódi kiváltó ok, illetve semmi köze a genetikához.


5. Ezek után könnyű lenne akkor a társadalmat hibáztatni. Félve is írtam le az előzőeket, mert nem túl régen konkrétan a társadalmat akartad okolni azért, mert te sikertelen vagy, de EZ SEM IGAZ! Mert mint pár napja már kitárgyaltuk, ezek a fiatalkori gyerekes dolgok egy ép elméjű, értelmes, felnőtt emberben egyszerűen nem hagyhat nyomot! Egy ép elméjű, értelmes, felnőtt embernek nem szabad, hogy a 10-20-akárhány évvel ezelőtti nevetséges kis gyerekes szarságok ilyen maradandó károkat okozzanak. Ha mégis okoz, akkor ott már az illető elméjével van probléma. Tehát ismét ott tartunk, hogy a valódi probléma nem a genetika, nem a "szerencsétlenség" hogy te csúnyának születtél, meg nem is a társadalom, hanem TE. Amitől te "te" leszel. A személyiséged. Az a probléma forrása.


Ennél részletesebben és összeszedettebben nem tudom leírni. Nem hiszem, hogy megérdemelted az időmet, de megadom neked a lehetőséget. Elvégre pont arról van szó, hogy mások hozzád való viszonyulása mit válthat ki belőled, szóval oké, most az egyszer tőlem sem baszogatást kapsz, hanem normális választ. Majd kiderül, hogy mit értesz meg belőle. Lepj meg.

jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 sadam87 ***** válasza:
83%

#39

"Nem tudom, ha csak én nem tudok szöveget értelmezni, de nekem simán úgy tűnik, hogy párhuzamot állít a csúnyák és pszichopaták között. "

Nem von párhuzamot.

"Másképp mi értelme lett volna egyáltalán megemlíteni a pszichopatákat, hozzájuk hasonlítani az eredményeket?"

Tegyük fel, hogy egy kutatás szerint a testmagasság ugyanolyan jól jelzi előre, hogy valaki milyen magas lécet tud átugrani, mint a hetente sporttal töltött órák száma. Szerinted ez a kutatás párhuzamot von a testmagasság és a sporttal töltött órák száma között?


#40

"Nem tudom, a nagyobb arány kifejezést hol használja. Az angol “predicted”, az inkább előre jelzés. Tehát valami ami elég megbízható."

Mivel nem szó szerinti fordítást csináltam, hanem értelmeztem a szöveget. Nyilván az alapján állapítják meg, hogy egy tulajdonság milyen jól jelez előre egy másikat, hogy a tulajdonság megléte esetén milyen gyakran jelenik meg a másik (ahhoz képest, mint ha nincs meg az előrejelző tulajdonság).

"Ha arányokról is írt volna akkor gondolom közölték volna az arányokat is, legalább megközelítőleg."

Meg is adták. Csak ahhoz az egész cikket kéne böngészni, nem csak az összefoglalót...

[link]

Figure 2

jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 bollocks ***** válasza:
100%
#41 miért kellett ilyen értelmes választ írnod? Most majd válaszolatlanul elhagyja ezt a kérdést, és legkésőbb holnap felteszi ismét, más megfogalmazásban, és kezdődik az egész előről.
jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
#43 Akkor majd minden kérdéséhez bemásolom.
jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

41


“ 2. Ebből egyenesen következik, hogy ez nem egy ok-okozati dolog. Nem azért agresszív a csúnya ember, mert csúnya. Hiszen ha így lenne, akkor a csúnyasággal egyenesen arányos lenne az agresszió mértéke, de ez nem így van. Tehát nem a csúnyaság, azaz NEM A GENETIKA okozza az agressziót, hanem:”


Igen, egyetértek. Nem ok-okozati de a genetika miatt mennek át azokon az élettapasztalatokon amelyek azt okozzák. Ha nem is közvetlen okai de disztális okai a jelenségnek. Ami egyáltalán nem elhanyagolható, sőt sok esetben mérvadóbbak mint a proximális okok.


“ 3. A gyerekek már csak olyanok, hogy mindenkit cinkelnek, a csúnya külsejűeket nyilván a külsejük miatt. Ez bizonyos emberekben befelé fordulást, introvertséget, önbizalomhiányt alakít ki, másokban agressziót. És itt válik igazán fontossá az 1-es pontban leírt különbség, mer”


Ebben is egyetértünk. A gyerekkori tapsztalatok meghatározók a személyiségfejlődésnek ebben a kritikus és meghatározó korában. Ilyenkor az agynak olyan “huzalozásai” alakulnak ki amelyek meghatározzák felnőttkori személyiséged és a teljes világképed. Amit egyébként ez a cikk is bizonyít. Tehát nem értem, miért az egyén hibás mert nem változtat rajta. Mert olyan könnyű változtatni egy kiforrott személyiségen és huzalozáson.


“4. Te a cikket ok-okozati tárgyként kezeled, azaz azért agresszív a csúnya ember, mert csúnya. De ez nem így van. Azért agresszívabbak nagyobb százalékban a csúnyább emberek, mert gyerekkorban ezt váltotta ki belőlük mások viselkedése. Ha nem lennének csúnyák, akkor más miatt cinkelték volna és más miatt lenne agresszív, például szemüveges, vagy fogszabályzós, vagy akármi. Így már rögtön látszik, hogy igazából a csúnyaságnak semmi köze az agresszióhoz, nem az a valódi kiváltó ok, illetve semmi köze a genetikához.


Nem kezelem úgy. Disztális okai viszont azok. Ebben egyetértünk.

A csúnyaságnak köze van ahhoz ami viszont a kiváltó ok. Tehát akkor nincs semmi köze?


“ 5. Ezek után könnyű lenne akkor a társadalmat hibáztatni. Félve is írtam le az előzőeket, mert nem túl régen konkrétan a társadalmat akartad okolni azért, mert te sikertelen vagy, de EZ SEM IGAZ! Mert mint pár napja már kitárgyaltuk, ezek a fiatalkori gyerekes dolgok egy ép elméjű, értelmes, felnőtt emberben egyszerűen nem hagyhat nyomot! Egy ép elméjű, értelmes, felnőtt embernek nem szabad, hogy a 10-20-akárhány évvel ezelőtti nevetséges kis gyerekes szarságok ilyen maradandó károkat okozzanak. Ha mégis okoz, akkor ott már az illető elméjével van probléma. Tehát ismét ott tartunk, hogy a valódi probléma nem a genetika, nem a "szerencsétlenség" hogy te csúnyának születtél, meg nem is a társadalom, hanem TE. Amitől te "te" leszel. A személyiséged. Az a probléma forrása.”


A társadalom valóban nem hibás amiért hagyja érvényesülni a farkastörvényeket az iskolákban? Amiért például sok gyerek öngyilkosságot követ el a bullying következtében? Vagy amikor gyerekek fegyverrel szétlövik az osztályt mert már többet nem tudnak elviselni? Ki a felelős ezekét? A gyerek? Az evolúció? A véletlen? A balszerencse? Vagy egész egyszerűen ez a természet rendje?

Ne vicceljünk már!


Amint a tanulmány is bizonyítja, ezek a “kis gyerekes szarságok” meghatározók a személyiségfejlődésben, mentális egészségben.

jan. 7. 10:39
 46/47 anonim ***** válasza:
83%

#45 "a genetika miatt mennek át azokon az élettapasztalatokon"


Nem, nem a genetika miatt. Pont ennek a félreértésnek az elkerülése végett hoztam fel további NEM GENETIKAI okokat, mint például a szemüveg és a fogszabályzó. De még lehet ez sem jó példa, mert bár itt magukkal az eszközökkel van baj, azt a genetika miatt szükséges hordani, úgyhogy mondok akkor mást: szülők csórók és nem márkás ruhában jár a gyerek. Tessék, rögtön abszolút független a genetikától.


"az agynak olyan “huzalozásai” alakulnak ki amelyek meghatározzák felnőttkori személyiséged és a teljes világképed"


Ezt már a másik kérdésednél is megmondtuk, hogy ez hülyeség. Téves. Helytelen. Kitaláció. Nevezhetjük akárhogy, de a lényeg, hogy egy alaptalan kifogás. Nincsen semmilyen huzalozás, az agy nem egy áramkör. Személyiség van. A személyiségünk nap mint nap változik. Minden ember megállás nélkül folyamatosan változik. Erre te itt azt akarod bemesélni mindenkinek, hogy nem létezik karakterfejlődés? Eleve már az a tény, hogy te szerinted ezek a fiatalkori behatások miatt alakulnak ki a negatív személyiségjegyek, azt bizonyítja, hogy a személyiség fejlődőképes. Aztán meg azt mondod, hogy ez egy végleges folyamat. Tehát milyen érdekes, hogy addig fejlődőképes, amíg a negatív dolgok ki nem alakulnak. Utána már nem fejlődik. Kivéve minden más, ami mégiscsak fejlődik. De ami a gyerekkori piszkálódás következménye, az nem. Az valami mágikus csoda folytán stabil és megváltoztathatatlan.


"Tehát nem értem, miért az egyén hibás mert nem változtat rajta"


⬆ Ezért.


"Tehát akkor nincs semmi köze?"


⬆ Nincs.


"Ki a felelős ezekét?"


Ezekért a társadalom. De nem ezekről volt szó. A csúnya emberek FELNŐTTKORI életéről volt szó. A gyerekek bántalmazásának engedélyezése (vagyis inkább korlátozásának hiánya) a társadalom hibája. Ha utána a gyerek öngyilkos lesz, az a társadalom hibája. Ha a gyerek szerez egy fegyvert és szétlövi a fél iskolát, az a társadalom hibája. Ha a gyerekben kialakul az önbizalomhiány, az a társadalom hibája. A gyerek azért gyerek, mert még nincs kifejlődve teljesen, egyéb területek között az agya sem, nem tud megfelelően értelmezni, kezelni és feldolgozni dolgokat. Ezért nem dönthet jogilag saját maga felől sem, ezért van szükségük gondviselőre.


Egy felnőtt ember megfelelő mentális egészséggel nem ütközik ilyen problémákba, mint egy gyerek. Egy mentálisan egészséges felnőtt ember ezeket a dolgokat mindenféle erőfeszítés nélkül képes feldolgozni, főleg, hogy eddigre már több év eltelt azóta, hogy az osztálytársak szekálták őt. A feldolgozás pedig a kialakult problémák megszűnésével jár.


Ha ez valakinél, például nálad nem így van, akkor valami mentális problémával küzdesz. Ne érts félre, nem sértés, nem bántás és nem negatív jelzőként használom azt, hogy mentális probléma. Egyrészt mert bárki lehet beteg, ebben nincsen semmi humoros, másrészt meg ez a probléma simán lehet egy olyan dolog is, amin szakember pillanatok alatt segíteni tud. De amíg mindenki mást hibáztatsz magadon kívül és nem látod be a probléma valódi forrását, addig semmi sem fog javulni az életedben és ezt saját magadnak köszönheted.

jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
14%
A belinkelt cikk igaz. Én is tapasztaltam, hogy rosszabb külsővel férfiként az egyetlen érvényesülési mód a magasabb agresszió.
jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!