Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Extrém hangérzékenység, Erős...

Extrém hangérzékenység, Erős Napsütés...? Hosszú!

Figyelt kérdés

Bocsánat, de szükségnek érzem ezt a hosszú felvezetést.


Már számos kérdést tettem fel az élethelyzetemből adódóan a problémáim megtalálására (mind ebben, mind más kategóriákban), így többeknek ismerős lehet a téma, a szóhasználat vagy a megfogalmazás.


A helyzetem: Több, mint 3 éve tartós kóros alváshiányom van, amit részben / kezdetben én (is), részben pedig a körülmények, illetve extrém táplálék hiánya idéztek, és jelenleg is idéznek elő, tehát ezen alap normális létszükségletek hiányából adódóan alakult ki többek között egy hangérzékenység (szaknevén mizofónia). Semmi konkrétat nem fogok írni a jelenlegi vagy a legdurvább tünetekről. Nálam a csúcsok csúcsán jár a hangérzékenység, ahol a hang ereje igggen rendkívül markánsan fokozza (negatív) hatást. Mindenki elégedjen meg ennyivel, és ne tippelgessen, hogy milyen tüneteim vannak. (Esetemben) ez nem olyan jellegű irritáció és fájdalom, aminek ellene LEHET állni (mármint a szervezetem jelenlegi [Hogy is fogalmazzam meg?] minden-minden anyagával együttesen). A gyenge szervezetem elfogadásához itt van az akkori harmadik legkeményebb éhezés tüneteiről valami csekélység: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

(( Ha valaki részletesen szeretné ismerni a múltamat, akkor tessék, 20. hozzászólástól olvashat róla: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1248.. - Jelzem, hogy körülbelül 25 percet igényel az elolvasása.))

Nem vitatkozni kívánok a problémáim forrásáról, nem ezért linkeltem be, és nem ezért teszem fel ezt a kérdést. (Azért remélném, hogy itt értelmes(ebb) emberek vannak, akik elfogadják a szervezet fizikai szükségleteinek a prioritását, és nem helyezik a pszichét ezek elé – elvégre a tudományok kategóriában vagyunk –, bár ismerek olyat, aki tudományos területen dolgozik, és ennél sokkal egyszerűbb dolgot sem fogadott el tudományosnak, pedig az közel magától értetődő volt. Tehát nem tudom, hogy remélek-e értelmet az itt hozzászólóktól, noha sokan bizonyítottatok értelmes (tudományos) hozzászólásaitokkal.) [És bocsánat, ha amolyan regényes? a megfogalmazásom, de kívánom kiszűrni a kontárokat és a fotelorvosokat.]


A szép hosszú felvezető után végre jön a lényegi rész.

Ugyanazokat a hangokat vagy 20 féleképpen (és ezzel nem túlzok*) tudom hallani. Persze nem egy napon belül, hanem más és más napokon.

*Talán a tartós táplálék hiányából fakadó vékony agykéreg miatt tudom ennyire különbözően hallani a hangokat. Kizártnak tartom, hogy az időjárás változatosságából (elsődlegesen páratartalmat és napsütést értek ezalatt) össze tudna jönni ennyi lehetőség.

Néhány alkalommal igen rendkívül meglepődtem, ugyanis azt vettem észre, hogy szinte semennyire sem irritálnak a hangok, még akkor sem, amikor 3-7 méterre [Igen! 300-700 centiméterre] vannak azok a hangok, és ugyanolyan erősen (noha akkor nem ugyanolyan erősnek érzem, de mégis ugyanolyan erősek a hangok, mert a hang források ugyanazok ugyanazokkal a tulajdonságokkal), amik a legextrémebb tüneteket tudják 1,7 KILÓMÉTERRŐL!!!** [Igen! 1.700 méterről] kiváltani!!!!!!!!!!!!!!!![Hány felkiáltójelet kell írjak, hogy átadjam a meglepődésemet??] Azt figyeltem meg, hogy ezeken a napokon igen rendkívül erősen süt a Nap, noha nem mindegyik napon, amikor igen rendkívül erősen süt a Nap érzékelem így, hanem "csak" az ilyen esetek 70-80%-ában.

**Hegyoldalon, majdnem hegytetőn lakok / vagyok, a hangok valószínűleg felvezetődnek ide, és ezért vagyok képes olyan messziről hallani őket.


És a kérdés: Miért tapasztalom a majdnem, hogy semmi tünetet?

Legyen egy 1-10.000-res skálán a 10e a maximális tünet, amit valaha is átéltem, és legyen 50 az a maximum, amit az emberek több, mint 90%-a tapasztal egész élete alatt. Az említett esetben mondjuk 55-ös értéket adnék annak, hogy mennyire készít ki ugyanaz a hang, ami a 10 ezres reakciókat is kiváltja.


(Még annyit, hogy természetesen nem voltam mindig ennyire érzékeny a hangokra.

Illetve az 50-es határ az, amikor az ember érzi, hogy ez teljesen más jellegű fájdalom, minden korabbinál másabb.

És még egy dolog: Semmiben sem túloztam.)


Tehát a rendkívül erős fény mégis hogyan vált ki majdnem teljes tünetmentességet? A legmélyebb tudományos válaszok és megközelítések jöhetnek! Deee: csak tudományosak. Tehát kontárokból nem kérek többet. És "bocsánat", ha ennyire lenéző vagyok a kontárokkal és fotelorvosokkal szemben, de van jogalapom erre, méghozzá busásan.



jan. 17. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyél rendesen.
jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak óvatosan azokkal a drogokkal, amúgy meg keress fel egy jobb orvost a mostaninál!
jan. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kommentálva a leírtakat, de ez a mizofónia izém nekem is szokott lenni, pedig inkább túlsúlyos vagyok ill alapjáraton egy picit rosszabb a fülem az átlagosnál, egy gyerekkori betegség miatt. Magamról azt gondolom, hogy jól hallok, de időnként az emberi beszédet már rosszabbul (ez a kor miatt van), illetve néha meg egészen zavaróan élesen és hangosan hallok dolgokat. Ez meg szerintem a keringési problémák miatt van, amúgy egészséges vagyok és inkább furcsaságként élem meg, mint ahogy a kérdező is leírja. Lehet ezzel a plusz képességgel tudnál pénzt keresni:) nem kéne mikrofonokat telepíteni helyekre, hanem kiállnál a hegytetőre és meglenne, hogy ki miről beszél a völgyben:)
jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem 1-es. Eszembe jutott 2 alkalom, abból is az egyik kiemelkedik (negatív értelemben). Előző nap busásan étkeztem és a következő napokra is busásan el voltam látva élelemmel. Az aktuális problémáim megoldására azt az 1 alkalmat láttam, így nagy erővel láttam hozzá a problémáim megoldásához, csakhogy pontosan ezen a napon múlta felül a hangérzékenységet minden korábbi tapasztalat. Nem tudom.....Nagyon elgondolkoztatott, hogy akkor mitől lehetne helyreállítani, mert busásan ettem, rendesen jól voltam lakva.

Egy másik, későbbi esemény: A legkeményebb éhezést követően volt egy tünetem, ami minden korábbit látványosan és érezhetően messzemenően felülmúlt. (Sose voltam sírós típus, de ez kihozta belőlem a sírást, sőt a következő két alkalom is, amit mintájárt említeni fogok.) Mikor ismét ételhez jutottam, az étkezést követően ugyanaz a tünet szinte ugyanolyan erősen jött rám. Továbbá következő nap is mikor jól voltam lakva(!!), akkor is ugyanez a rendkívüli tünet jött rám. Arra gondolok, hogy a regenerálódás tovább tart...(Azóta nem tapasztaltam azt a fajta tünetet, de valószínűleg már az is felülmúlódott.)

Tehát nem tudom, hogy mit gondoljak, hogy az étkezés milyen mértékben segít.


Nincs orvosom 2-es...


"keringési problémák miatt van" - Igen, ez is közre működhet, méghozzá az egyik legnagyobb mértékben.

Hogyan alszol mióta jekentkeznek ezek nálad? Kipihent vagy? Életerőd van? Nem erőszakolod meg a szervezetedet este a képernyőkkel?

Egészségesen táplálkozol (mármint piacról őstermelőktől vásárolsz ételeket) vagy multiktól?


"Lehet ezzel a plusz képességgel tudnál pénzt keresni:) nem kéne mikrofonokat telepíteni helyekre, hanem kiállnál a hegytetőre és meglenne, hogy ki miről beszél a völgyben:)" - Ahh. Erkölcsöm tiltja a meg nem engedett hanganyagok megszerzését. De viccesnek vicces.

jan. 19. 14:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a fokozott kvfogyasztás után tapasztalom, szerintem magas vérnyomás. Esetleg alkohol után. Az egészséges táplálkozás alapja nálam a mennyiségi korlát, aztán jön, hogy az őstermelőét eszed-e vagy a multit. Tapasztalat szerint az őstermelő pontosan ugyanannyira érdekelt a termék eladásában, mint a multi, úgyhogy kb ugyanazt csinálja a termékekkel is. De ha tehetem a sajátomat fogyasztom, az tuti bio annyira rühellem a vegyszereket.
jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kvfogyasztás = kávé fogyasztás? Ezt sejtem, noha még sose láttam így leírva (sose kávéztam, ezért nem is vagyok jártas ilyen rövidítés téren).


Magas vérnyomás - ... Kezdeget összeállni a kép.


Vannak bio őstermelők is ( bár azt nem tudom, hogy az őstermelő mitől őstermelő... Lehet az is, hogy azt írtam, hogy vannak bio bio termelők :D ). Helyesbítést vagy pontosítást kérek, ha valaki tud itt erre reagálni.


Köszönöm a válaszod!

jan. 19. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
A pontos elnevezés ökológiai gazdálkodást folytató, de lehet őstermelő is egyben.
jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezek alapján csak azt tudom leszűrni, hogy a kettő nem ugyanaz.
jan. 22. 12:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az őstermelő olyan magányszemély, aki mezőgazdasgi termeléssel foglalkozik


Az ökotermelő meg az, aki az ökotermelésnek megfelelő szabályrendszer szerint folytat mezőgazdasági termelést vagy feldolgozást.

jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen!
jan. 22. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!