Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élet biológiai értelemben...

Az élet biológiai értelemben az önzésen alapul?

Figyelt kérdés

Richard Dawkins: Az önző gén című könyve ihlette ezt a kérdést.

A szerző ír az állati világban önző és önzetlen viselkedésről is. De nekem úgy tűnik, hogy az önzetlen viselkedés mögött is önzés van (a génjeik továbbadása, túlélés - vagyis az egyed egyéni céljai). Az ember meg ugye az állatvilágból való... Bár Dawkins azt mondja, hogy az embernek nem kell azonosulnia az önző természetével, de figyelembe véve azt, amit a korábbi fejezetekben ír, nekem ez már csak egy jól hangzó szövegnek tűnik.


Kimondhatjuk, hogy az élet az önzésen alapul?


jan. 23. 20:02
1 2 3
 21/21 sadam87 ***** válasza:
65%

Csak egyre:

"Jajjjj de érzékeny lelkiviláguk van már az ateistáknak........"

Hát sajnos ez sem nyert, mert nem vagyok ateista. 🤣🤣🤣

A maradékra:

"Finoman jelezném, a 17. válaszodnak semmilyen új információtartalma nem volt, ugyanazokat a hamis állításokat ismételted meg, mint az előző válaszodban. Most az egyszer még reagáltam erre, ezután nem fogok. "

Na csá!

jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!