Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ragadtunk le az ősrobban...

Miért ragadtunk le az ősrobbanás elméletnél?

Figyelt kérdés

Az hogy az egész univerzum egykor egyetlen matematikai pontban összpontosult, értelmetlen.


Én értem, hogy az elmélet csomó mindent magyaráz a megfigyeléseinkből, de egy csomó mindent meg nem.


Nem lenne érdemes alternatív modellek után kutatni? Biztos vagyok benne, hogy lehetne alkotni olyan modellt, ami legalább ennyi mindent magyaráz, sőt akár több jelenlegi problémát megmagyarázna.



márc. 24. 20:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

"Én értem"


Pont ez az hogy nem.

márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyelöre ez a legjobb modell, ha neked van konkrétan jobb, matematikailag alátámasztható ötleted, akkor lépj kapcsolatba tudományos körökkel.

Akik ezzel foglalkoznak egész életükben és megvan a kellö alaptudásuk, ök még nem találtak mást.

márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Mojjo ***** válasza:
100%

"Az hogy az egész univerzum egykor egyetlen matematikai pontban összpontosult, értelmetlen."


Szerencsére ilyet az ősrobbanás elmélet nem is állít. Bár sajnálatos módon jópár ismeretterjesztő írás/műsor valóban így adja elő a dolgot.

márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#2 Számomra sokkal logikusabb például a ciklikus univerzum elmélet, az ősrobbanás elmélettel szemben. Matematikailag is alátámasztott, és megmagyaráz olyan problémákat, amiket az ősrobbanás elmélet.


De szerintem ez sem az igazi több okból, de legalább nincsennek benne olyan abszurd dolgok, mint a matematikai pontban összpontosuló univerzum.

márc. 24. 20:39
 5/31 A kérdező kommentje:
#3 Akkor mondd el, hogy mit állít.
márc. 24. 20:43
 6/31 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Azt, hogy a belátható világegyetem anyaga a múltban egy kis térrészbe volt összesűrűsödve, egy nagyon sűrű és forró állapotban, és onnan tágult a mai formájára.

Két fontos különbség van:

- a belátható világegyetemről beszélünk, nem a teljes egészéről

- nem matematikai pontról van szó, hanem kiterjedt térrészről


Matematikai pontot akkor kapunk, ha megpróbáljuk az idő kerekét visszatérni addig, ameddig a jelenlegi fizikai modelljeinkkel nem látunk el - emiatt pedig nem meglepő módon értelmetlen eredményt kapunk. Ameddig a jelenlegi fizikai modelljeinkkel ellátunk, a beláthat9 világegyetem anyaga mindig nullától különböző kiterjedéssel rendelkezik.

A teljes világegyetemre vonatkozólag meg még az akkori méretről sem tudunk nyilatkozni, tekintve, hogy nem tudjuk mekkora, mennyivel nagyobb, mint a belátható része.

márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

"logikusabb például a ciklikus univerzum elmélet"

Elmagyaráznád, hogy milyen logikával jött ki?

Amúgy meg van cáfolva.

márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#7 Számomra logikusabb. Adnál linket a cáfolatra?
márc. 24. 21:03
 9/31 Mojjo ***** válasza:
100%

Valójában nincs megcáfolva, de az a tény, hogy jelenleg gyorsuló ütemben tágul az univerzum, nem épp azt valószínűsíti, hogy a tágulás visszafordul majd. De nem ismerjük az ezt katalizáló sötét energia természetét annyira - valójában semennyire -, hogy bármi teljesen biztosat mondhassuk.

Mellesleg a ciklikus világegyetem modellje - legalábbis amelyiket én ismerem - is tartalmazza az ősrobbanást. Azt mondja, egy ciklus nagy bummal indul, majd nagy reccsel végződik.

márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

4

Ha utána olvastál volna tudnád, hogy a ciklikus univerzum elmélete éppenséggel megerősíti az ősrobbanás elméletét, csak azt továbbgondolja bármiféle tudományos háttér nélkül. Ettől persze még lehet igaz, csak bizonyíték nincs rá, meg a mi életünkben nem is lesz. A tudósok szerintem azon az állásponton vannak, hogy az eddig ismerhető, bizonyítékokkal alátámasztott folyamatokat vizsgálják, és ameddig minden alátámasztja az ősrobbanás elméletét addig nincs értelme ettől gyökeresen eltérő elméletek kutatására pazarolni a pénzt.

márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!