Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ragadtunk le az ősrobban...

Miért ragadtunk le az ősrobbanás elméletnél?

Figyelt kérdés

Az hogy az egész univerzum egykor egyetlen matematikai pontban összpontosult, értelmetlen.


Én értem, hogy az elmélet csomó mindent magyaráz a megfigyeléseinkből, de egy csomó mindent meg nem.


Nem lenne érdemes alternatív modellek után kutatni? Biztos vagyok benne, hogy lehetne alkotni olyan modellt, ami legalább ennyi mindent magyaráz, sőt akár több jelenlegi problémát megmagyarázna.



márc. 24. 20:13
1 2 3 4
 31/31 Tatyó ***** válasza:

29#: processing...Ráfoghatnám hogy értem, de csak "részben talán".


Az Asteroids játékban szerintem csak látszólagos topológia van:

ha x > mint szélesség akkor x= 0;

ha x < mint 0 akkor x= szélesség (y ugyanez magasságra)


Most akkor a koordinátarendszer "sűrűsödik" ? majdnem úgy képzeltem, hogy zsugorodik, de akkor annak is lenne zsugorodási középpontja, ezért próbálom sűrűsödés képen virtualizálni. (nem megy:()


Gyorsulva? lehet ennek köze a gravitációhoz?


Szóval a tér "tágulása" gyorsulva történik, de az részecskék közti egyéb erők + a gravitáció összetartja nagyjából a struktúrákat a tágulással szemben, de ez is méretfüggő. Nem tudom feldolgozni, valahol ott vagyok el akadva, nem tudom a tértől függetleníteni az anyagot vagy mi... nekem ha a tér tágul, akkor az anyag is, próbálok keresni valami jó vizuális videót rá, mert a matek nekem nem nagyon megy, csak vizuálisan talán.

ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!