Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyszerre dobok le egy labdát...

Egyszerre dobok le egy labdát és ugrik le egy ember 5 méter magasról melyik ér hamarabb Földet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 18:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
2%
sztem amelyiknek nagyobb a súlya. Ember.
2010. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
Elso válaszoló, ezt komolyan gondolod? Már Galilei rájott a kozépkorban, hogy a kulonbozo súlyú tárgyak azonos sebességgel esnek. Foldi korulmények kozott a légellenállás számít.
2010. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Előző ember! Biztos hogy nem amelyiknek nagyobb a súlya!

Kb. egyszerre, mert g-vel gyorsul mindkettő lefelé (g=F/m=mg/m), de a levegő ellenállásával is számolva a labda áramvonalasabb, tehát az ér le kicsit előbb.

2010. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Bocs 2.!

Az "Előző ember!" megtisztelő felszólítás a legelső egyfejűnek szólt természetesen.

2010. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok. azt tudom, hogy szabadesés van, azaz 9,81 s/m2 minden tárgynál, csak azért gondoltam, mivel nagyobb a súlya, kevesebb ellenállásba ütközik. De egy labda könnyű és azt tovább fenntarthatja a légáramlás, vagy az elleáramlás vagy akármi.
2010. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Szabadesésnél mindkettőnek 0 a súlya.
2010. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
és attól hogy nagyobb a súlya miért ütközne kevesebb ellenállásba? hát ez ikszdééé :D
2010. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%

nem vagyok nagy fizikus, de szerintem, a légellenállás az a lendülettől (ami súly*sebesség, vagy ilyesmi), és a felülettől/alaktól függ.


A labdának nagyon nagy a felülete a súlyához(tehát lendületéhez) képest, az ember meg sokkal tömörebb, úgyhogy az ember ér le hamarabb szerintem.

2010. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

A légellenállási erő:


k*ρ*A*v^2


ahol:

k=a test alakjától függő tényező.

ρ=közeg sűrűsége

A=közeg és a test egymáshoz vett keresztmetszete

v=közeg és test relatív sebessége.


Nem függ a test tömegétől, csak ezektől az adatoktól.

2010. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

szerintem a "k=a test alakjától függő tényező", ebbe benne kell legyen a tömeg, valamilyen formában.


Muszáj hogy benne legyen, mert ledobok egy azonos térfogatú hungarocelgolyót meg vasgolyót, a vasgolyó fog hamarabb leérni. Ha a tömegtől/sűrűségtől nem függ a gravitáció sem (ami kísérletekkel is bizonyított, hogy nem), és a légellenállástól sem (ami mondjuk lehet attól függ hogy pontosan mit értünk légellenállás alatt), akkor miért ér le hamarabb a sűrűbb/nehezebb vasgolyó? Gravitáció és légellenálláson kívül más erők szerintem nincsenek a földön, szabadesésnél.

2010. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!