Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyszerre dobok le egy labdát...

Egyszerre dobok le egy labdát és ugrik le egy ember 5 méter magasról melyik ér hamarabb Földet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

:( most elbizonytalanodtam. bár még mindig el kéne végezni egy rakás kísérletet, hogy ezt totál elfogadjam.


Például. fémből készült tollpihe pontos mását ha ledobnám. Ugyanúgy szállingózna, mint a tollpihe? Olyan hihetetlennek hangzik :(

2010. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nnnna: [link]


Ezzel bizonyította, hogy a szabadesés sebessége független a testek tömegétől (kizárva a légellenállást)


Meg kipróbáltam egy kísérletet: két kindertojásba raktam pénzt, egyikbe 2*10 ftot, másikba 7*10+valahány huszast. Mind2-t feltöltöttem vízzel. Betettem őket az akváriumba, mert a víz "légellenállása" nagyobb, jobban látható a különbség. A nehezebb jóval hamarabb esett le.

2010. okt. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ez a vizes szimuláció a könnyű labda esete a sovány Tót Marival.

A vízben keletkező közegellenállási erő jóval nagyobb, mint a levegőben (tömegfüggő hatása van persze) és ebben a kísérletben egyforma volt az alaktényező, amit nem tudunk biztosra a kérdezett esetben.

2010. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A kísérlet nem az eredeti kérdést válaszolja meg, hanem csak azt, hogy a súly szerepet játszik-e abban hogy mi esik le előbb. Azért választottam a vizet, mert annak jóval nagyobb a közegellenállása (vagy felhajtóereje), így egyszerűbb volt megfigyelni, hogy számít e a súly. De lényegi különbség nincs a víz és a levegő között, csak a víz sűrűbb.
2010. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
Kedves: "első válaszoló vagyok. azt tudom, hogy szabadesés van, azaz 9,81 s/m2 minden...." Mi az hogy s/m2? Másodperc osztva méter négyzettel? Szerintem az m/s2. Kb. egyszerre esnek érnek földet de ez függ a légellenállástól is.
2010. nov. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
9,81m/s2 a gyorsulás... és ez az érték vákuumban ahol egyenlő a tol pihe meg a golyó...
2010. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
rosszul pötyögtem be, tényleg négyzetmétert írtam, bocs, Teddy jól írta:D
2010. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
0%
Mivel szabadesés közben a testek súlya 0 ezért egyszerre fog leérni mindkettő mert ugyanakkora légellenállás hat rájuk.
2010. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
uccsó olvass vissza és reagálj a kindertojásos kísérletemre!
2010. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag kb egyszerre. Ilyen rövid, viszonylag távon, viszonylag ki s sebességnél nem sokat számít az eltérő légellenállás.


Olvastam itt pár érdekes dolgot. De a közegellenállás független a tömegtől. Akár csak a folyadékban mozgó testre a Stockes-törvénnyel, ugyanúgy gázokra is valami hasonló összefüggéssel írható le a közegellenállási erő.

2010. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!