Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik az ijesztőb...

Szerintetek melyik az ijesztőbb gondolat? Az hogy a Földön kívül van élet vagy az, hogy nincs?

Figyelt kérdés
máj. 12. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
A világunk valószínűleg nem végtelen, a medveállatkák pedig nem az űrből származnak.
máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 EagleHUN ***** válasza:
89%

Számomra ijesztőbb lenne ha valami módon kiderülne hogy nincsen sehol máshol.

Ez azt jelentené hogy valamit nagyon nem értettünk meg.

Mivel az összes erre vonatkozó eddigi statisztikai elemzés hibásnak bizonyulna. Az összes biokémiai kísérlet is kukába menne.

És a fizika is megremegne mert valamit félreértett és nem tudott megmagyarázni.


Sőt azt is jelentené hogy itt valamiféle "csoda" történt hogy van élet.


Realista és Ateista vagyok így ettől félnék. És az emberiségre gyakorolt következményeitől is félnék.


Ha viszont kiderülni hogy van máshol is bármiféle élet akkor az maximum pár egyház bukását és jópár vallásos ember meghasonulását vagy kiábrándulását jelentené csupán. Elenyésző hatása lenne az emberiségre szóval attól nem kell nagyon félni.

máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"pár egyház bukását"

Egy fenét. Kínos magyarázkodását azt igen. Nem az igazságra épülnek az egyházak, hanem feltételezésekre.

máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#10 Nincsen semmi problémám a "végtelen" értelmezésével, csak nem gondoltam, hogy te szó szerint értetted. Gondoltam csak költői túlzás, vagy átvitt értelem. Ha tudom, hogy te szó szerint értetted azt, hogy végtelen, akkor inkább szóba sem álltam volna veled. Aki szerint az univerzum végtelen, az nem igazán érdemli mások idejét egy tudományos beszélgetésben.


Végtelen nagy univerzumhoz végtelen energia szükséges. Nincs végtelen energia. A tér az lehet végtelen, de az univerzum nem.

máj. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az az ijesztőbb, ha van máshol is élet. A semmitől nem kell félni, de egy halálos idegen vírustól vagy egy fejlett, ellenséges földönkívüli civilizációtól már lehet...
máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!