Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kaméleon szemem van. Miért?

Kaméleon szemem van. Miért?

Figyelt kérdés
Nem arra gondook hogy kifordul :D Hanem nincs neki színe. Van amikor inkább zöld, máskor szürke de volt már kék is, valamint ezek árnyalatai. A barnát soha meg sem közelíti. Ez mitől van?
2009. jan. 28. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm és a két húgom szemszíne is ilyen... Úúúgy irigylem őket, szerintem ez nagyon szép tud lenni! ^^

Nálad is attól változik általában, hogy milyen színű ruha van rajtad, ugye? Én ezt, lehet, hogy nem helyesen, de azzal magyaráznám, hogy bizonyos színek valamelyik árnyalatot jobban kiemelik, valamelyiket meg kevésbé.

2009. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem is ilyen. Szerintem tök szép! :)
2009. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Volt egy gyönyörű hófehér cicám, ő is mindig változtatta a szeme színét, nem tudom hogyan csinálta, de állati gyönyörű.....:))))
2009. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon szép és örülök hogy ilyen szerencsér vagyok, de azért érdekel mi lehet az oka :)
2009. jan. 28. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván máshogy éri a fény, és azért tűnik más szögből más színűnek, de nem változik a szemed színe.
2009. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kékes szürke árnyalattal, de szex közben zöldre vált. (Állítólag...)

Ezt meg csak belsőleg tudom "magyarázni". Izgalmi állapot, vérnyomás, vagy valami...

2009. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Páromank is ilyen a szeme, én azt figyeltem meg, hogy fényviszonyoktól függően változik. Nyílván máshogy törik meg rajta a fény, és ezért a külső szemlélő máshogy látja. Vannak olyan színű ruhaanyagok is, amik totál más színűek természetes ill. mesterséges megvilágítás mellett.

Tulajdonképpen az én sötétbarna szemem is "váltja a színét", de míg ez a tónusom miatt csak árnyalatokban látszik, a te szemed színanyaga az emberi szem számára is látható tartományban váltakozik.

2009. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
A "kifordulós" mókásabb lenne :D
2009. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy a kaméleon bőre, a szem színe (bizonyos esetekben) is a környezet színétől ÉS az érzelmektől függ. Párzás közben a kaméleon is vöröses...
2009. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

tudom, hogy már nem aktuális a kérdés, de azért írok.

nekem is ilyen szokott lenni.

sírás után sötétzöld féle.. szóval hangulattól változik. [pedig még ovodás koromban teljesen világos kék szemem volt, hozzá illő világos szőke hajjal ^^]


de általában mostanság az egyik szemem zöldes a másik szürkés-kék.

elég furi, meg érdekes is. és szép. :D

2009. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!