Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg vannak még olyan...

Tényleg vannak még olyan szkeptikusok, akik a geocentrikus világkép hívei?

Figyelt kérdés
A fizikatanárom mondta. (Rendesen tettem fel a kérdést, kérlek szépen rendes válaszokat adjatok.)
2011. febr. 7. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lennének...


Mutathatsz nekik bármit, akkor sem hiszik el :)

2011. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, vannak.


Amerikában még klubjuk is van:


[link]

2011. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pfffft. Na ez minősíti az amerikaiakat. Na de komolyan. Lapos Föld? :D:D
2011. febr. 7. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudom h csak kekeckedés de a geocentrikus világkép és a lapos föld elképzelés teljesen különböző dolog :)
2011. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nos, ennek legalább annyi alapja van, mint a Teremtés könyvének. Az én életszemléletem túl realista ahhoz, hogy ilyesmiken egyáltalán elgondolkodjam.
2011. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyet kell, hogy értsek az előttem lévővel :)
2011. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Javitsatok ki ha tevedek, de a Geocentrikus vilagkep az tudtommal azt jelenti, hogy a Fold az univerzum kozepe. Es ennek az ellentetje a Heliocentrikus vilagkep. Vagy nem?
2011. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

De, igen, jól mondod. A Geocentrikus világkép szerint a Föld a közepe mindennek, körülötte keringenek a bolygók, a Nap, és egyáltalán, minden csillag, aszteroida, és (újabban, mert fejlesztették ám) az összes galaxis is :)


A heliocentrikus világkép szerint a nap körül kering minden. Na, az az igazság, hogy már ez sem jó, ugyanis rengeteg minden van, ami hírből sem a nap körül kering :) Szóval már sok-sok éve eldobták, és van helyette másik.


Bár bevallom, nem tudom, mi az újnak a neve, de tény, hogy a nap sem a világ közepe :)

2011. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezek szerint a kérdező sincs tisztába teljesen a geocentrikus világkép fogalommal?:D
2011. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csinálunk egy koordinátarendszert, aminek a Föld az origója, és a továbbiakban mindent ebben fejezünk ki, akkor ugyanúgy működni fog a csillagászat és a fizika, mint eddig, csak rondák lesznek bizonyos képletek. Ehhez nem kell szkeptikusnak lenni. Nincsenek abszolút térkoordináták, a jelenségeket olyan nézőpontból írjuk le, ahonnan akarjuk, illetve ahonnan kényelmes. Leírhatjuk őket geocentrikusan is.


Szerintem te a lapos Föld elméletének hívőire gondolhatsz. Ők egyébként biztosan nem gondolják komolyan.

2011. febr. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!