Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos alapon melyik volt...

Tudományos alapon melyik volt előbb a tyúk, vagy a tojás?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam rajta és arra jutottam ,hogy tojás.

Nem vagyok tisztába az evolúcióval (ezért ne szóljatok le).

Ha jól tudom akkor mutálódással fejlődött,hogy minden egyes "példány" máshogy nézett ki.Szóval van egy állat ami megteremti a "magzatját" ami még nem tyúk ,és ez így tovább.

Mikor egy majdnem tyúk megteremt egy tojást amibe "csibesejt" van,amiből tyúk lesz.

De mondom,nem tudok sokat erről.


2011. márc. 27. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hehe. :) A házi tyúk (Gallus gallus domesticus) kakasának ugyanolyan egyed- és törzsfejlődési múlttal kell rendelkeznie, mint a tyúknak (vagyis a nősténynek), különben nem tudnának szaporodni.
2011. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,nagyon érdekesek.Még jöhetnek.Az kap jó értékelést aki rácáfol ,vagy minél jobban bizonyítja.

:)

2011. márc. 27. 22:39
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A tojás volt előbb. A tojás nem más, mint egy szárazföldi körülményekre módosult pete, ami a magzatburkos szárazföldi gerinceseknél (Amniotes) alakult ki.


A magzatburkosok olyan gyíkszerű szárazföldi kétéltűekből alakultak ki, akiknek alkalmazkodniuk kellett az egyre szárazabb éghajlathoz a földtörténeti ókorban.


A legelső magzatburkos egy gyíkszerű állat volt ami már olyan tojást rakott, mint a madarak, csak a héja lágy volt, nempedig kemény. A keményhéjú tojás az egyik magzatburkos törzsnél, az Archosaurusoknál alakult ki. A krokodilok és a dinoszauruszok az archosaurusok. A madarak a dinoszauruszokból lettek. A ma élő madarak legközelebbi élő rokonai a krokodilok.


Az ősi magzatburkosok más leszármazottai az egyéb hüllők pl. a mai gyíkok, teknősök stb... és az emlősök akikből még ma is él pár tojásrakó.

2011. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
én úgy gondolom hogy minden tyúk tojásból kelt ki de nem minden tojást tyúk rakott.
2011. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De amúgy ebben a mondásban az a poén, hogy a tojásnál tyúktojásról beszélünk. Az nem olyan izgalmas kérdés, hogy "mi volt előbb, a tyúk vagy a hangyatojás"...
2011. márc. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!