Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 30 év felettiek! 20-30 éve is...

30 év felettiek! 20-30 éve is ennyire gyakoriak voltak a viharos-szeles időjárási viszonyok? Tényleg normális az, hogy egyik nap 25 °C van, másnap meg 10 °C? Normális a jégeső, meg a kétnaponkénti zivatar nyáron?

Figyelt kérdés

Én közel 30 éves vagyok, de nem emlékszem rá, hogy gyerekkoromban is ekkora viharok lettek volna. Mint ahogy nem emlékszem ilyen viharos szelekre sem. Sok napsütés rémlik, és néha egy-egy zivatar. Az árvizekről nem is szólva. Régen mintha azok sem lettek volna ennyire jellemzőek.


Ez vajon a klímaváltozás hatása, vagy régen is ilyen volt az időjárás, csak én nem emlékszem rá?


2011. ápr. 8. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem emlékszel rá. De én például igen, hogy árnyékban 37 fok volt. Vagy pl megállt a vonat, mert akkora felhöszakadás volt, hogy rámosta a földet a sínre. Olyan is rémlik, amikor a szomszéd háza tetejéről lejött a cserép.

Szóval régen is volt ilyen idő, csak most a média és jobb infóáramlás miatt sokkal több különleges eseményről szerzel tudomást. Meg amúgy a felmelegedés is csak föltörténeti időben gyors folyamat, de 30 éve is bőven volt már, az nem olyan nagy idő.

2011. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én amikor kicsi voltam, sokkal durvább telek voltak. Nagy szélviharokra, hatalmas hóra emlékszem.
2011. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én már negyven múltam, de ugyanilyen volt. sokszor nem tudtam hazamenni a suliból,ott fogták a gyerekeket olyan vihar volt. árvíz volt szintén nem is kevés.Olyan hó télen,hogy hóvárat építettünk.

Te csak a szépre emlékezel úgy látszik, de én ezekre is,jó kalandnak tűnt akkoriban.

2011. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani. Kisgyermekes anyuka vagyok, és nem szeretném, ha a fiam másféle világban nőne fel, mint amilyenben mi nőttünk fel. Lehet, hogy kisgyerekkorban még másképpen figyeli az ember a világot, és csak a szépre emlékezik. :)
2011. ápr. 8. 13:33
 5/13 anonim ***** válasza:

szeretnéd vagy nem szeretnéd, nem rajtad múlik

amúgy szerintem régen is pont ilyen volt az időjárás, csak nem fújták így fel

akkor is volt szél meg jégeső, csak nem mondták be 5 percenként a híradóban

2011. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én 39 vagyok. Hidd el régebben is voltak időjárási extremitások, csak mostanában ebből is szencációhajhászatot és média hatásvadászatot csinálnak. Valaki görbét fingik, akkor beszaratják a népeket, hogy hűjüjj itten ám a globális lófsz stb stb. Nem mondom, hogy nincs alapja, de gyerekkoromban is volt -20 fokos tél, meg marhanagy hó, volt kánikula is, volt olyan, hogy autusztus 20-a után annyira lehűlt, hogy bőrdzseki kellett. Sőt, a mostani fokozatos tavaszodás helyett sokszor volt olyan, hogy szinte a télikabátból bújtunk át a rövidújjú pólóba. Úgyhogy nincs új a nap alatt, higgy nekem.
2011. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

39 éves vagyok én is,és ugyanaz a véleményem mint az előttem írónak..Ma mindent felfújnak..Régen nem volt ennyire téma az időjárás..Egy valami volt régen ami most nincs.Volt 4 évszak Bizony a tél utána tavasz jött a minden pompájával együtt,majd nyár,és volt ősz is..Ma meg csak tél és nyár van..Emlékszem 14-15 éves lehettem amikor télen olyan hóesés volt,hogy képtelenek voltak menni a közlekedési járművek,és a szakközépbe ahová jártam,jobb esetben 40 perc alatt beértem,de azon a télen volt hogy 3 órámba tellett..Apám a kocsiját meg sem találta,mert a parkolóba csak sok kis fehér dombocskát lehetett látni..

Voltak nyarak amikor jó meleg volt,de arra nem emlékszem,hogy 40 fokok lettek volna..

Sajnos ma mindent felnagyítanak,felfújnak,hogy az embereknek legyen miről dumálni..

2011. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgyanúgy érzem,mint te,de én meg voltam győződve,hogy változott az időjárás.Ezért csodálkozok az eddigi válaszokon.Régen gyerekkoromban nyugodt,elviselhetően hideg telekre emlékszek,nagy hóval.Nyáron szintén 30 fok körüli hőmérséklet volt,nem volt sem árvíz,sem hetente jégeső,ami elviszi a háztetőket.Ilyen biztos h nem volt,arra emlékeznék.Nagyjából az egész "változás" úgy 15 évvel ezelőtt kezdődött,ekkor vitte el először a tetőt a szél,árvíz pedig először(felénk legalábbis),szintén olyan 13-15 éve volt.Előtte sosem.Férjemmel sokat beszélünk erről,a tavaly nyár durva volt.Szintén kisgyerekes anyuka vagyok(30),és ugyanez jár néha az eszemben.
2011. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A '90-es évek legelején akkora viharok voltak néha nyáron, hogy azóta sem láttam olyat. Hatalmas szél, csapkodó villámok, szakadó eső. Utána kidőlt fák az utakon, betört ablakok, leszórt tetőcserepek.
2011. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40 éves vagyok..Amikor gyerek voltam akkor is voltak nagy jeges esős viharok..4-5 évesen a mamám házát a jégeső,és a nagy szél simán megtépázta..Mi unokák szedtük össze a cserepeket..Voltak árvizek,még durvábbak is mint manapság..Csak nem volt a tévében téma ez..
2011. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!