Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 30 év felettiek! 20-30 éve is...

30 év felettiek! 20-30 éve is ennyire gyakoriak voltak a viharos-szeles időjárási viszonyok? Tényleg normális az, hogy egyik nap 25 °C van, másnap meg 10 °C? Normális a jégeső, meg a kétnaponkénti zivatar nyáron?

Figyelt kérdés

Én közel 30 éves vagyok, de nem emlékszem rá, hogy gyerekkoromban is ekkora viharok lettek volna. Mint ahogy nem emlékszem ilyen viharos szelekre sem. Sok napsütés rémlik, és néha egy-egy zivatar. Az árvizekről nem is szólva. Régen mintha azok sem lettek volna ennyire jellemzőek.


Ez vajon a klímaváltozás hatása, vagy régen is ilyen volt az időjárás, csak én nem emlékszem rá?


2011. ápr. 8. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én tegnap mentem haza a suliból leültem a busz.meg-ban a nénik mellé. Kb ilyen 50-65 év közöttiek lehettek. És egyszercsak azt hallottam, hogy az időjárásról beszélgetnek. Nem nagyon szoktam mások beszélgését hallgatni de ez érdekes volt. Azt mondták, hogy régen volt tavasz, ősz, most meg olyan mintha csak 2 évszak lenne, vagyis a tél meg a nyár. Mikor ők voltak fiatalok, akkor élvezték azt, hogy jött az enyhe tavasz és a tavaszból szépen átváltott nyárra... Most meg , ha megnézed rögtön ilyen 30 fokok. Aztán meg ha rossz idő van, akkor meg ilyen 10 fok... Ilyen akkor nem volt. Legalábbis ezt mondták. Én 19 éves vagyok, de én enyhe telekre emlékszem. Arra emlékszem, hogy sokszor volt olyan ,hogy tesi órán mentünk ki hógolyozni meg szánkózni, és akkoriban simán kilehett menni lehúzott kabáttal, meg nem is kellett sapka meg sál se megvoltunk nélküle. Most meg...egy helyben állsz és már akkor megfagysz, olyan hideg van:S.

Meg a tavasz is olyan volt, hogy átmeteti kabátot kellett hordani mert még előszőr igazi tavasz volt..Most meg ha átmeneti kabátot veszek fel megsülök benne mert már most ilyen meleg van..mi lesz akkor nyáron?

Lehet, hogy régebben is voltak ilyen időjárási viszonyok, de lehetséges, hogy ritkábban. Mostanában elég gyakori, sőt én is úgy vettem észre, hogy mintha márcsak 2 évszak lenne:S.

2011. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen régebben is voltak záporok zivatarok, hófúvások meg viharok, csak nem ilyen gyorsasággal váltogatták egymást mint ma, és tornádóra nem emlékszem. A klímaváltozás létező dolog, olyan apróságokon vehető észre mint, hogy egy arborétumban volt egy növény ami tavasszal kihajtott aztán télen elpusztult, így mindig csak egy utód növénye volt, na most az áttelel és szépen burjánzik. A vándorló madaraink nem mindegyike költözik el, van amelyik itt telel, ugyanakkor drasztikusan fogyatkoznak, mert nem akkor bújnak ki a csibék amikor kelnek a lárvák. Amelyik téli álmot alszik előbb kel fel a hirtelen meleg miatt, ugyanígy a növények is. Olyan fajok jelennek meg amik eddig a mediterrán környezetben éltek. Márciustól októberig van kullancs és szúnyogszezon. A továbbiakban is drasztikus változásokra kell számítanunk, mivel völgyben élünk megreked majd a levegő és igencsak melegek lesznek nyáron valószínű gyakrabban lesznek aszályok, ha meg éppen nem az akkor árvizek jönnek.

Van miért aggódnod (sajnos)

2011. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ennyi válasz érkezett, mindenkinek köszönöm, és zöld kézzel háláltam meg. :)


Ezek szerint megállapíthatjuk, hogy nagy viharok, árvizek régen is voltak, viszont kezd eltűnni a 4 évszak, és csak 2 évszak marad majd a helyén. Mint ahogy a nagy hőmérséklet különbségek sem voltak ennyire jellemzőek két egymást követő napon, mint mostanság.


Ami számomra a legelkeserítőbb, hogy imádom a nyarat, a napsütést, de minden strandolásra alkalmas napért több nap zivatarral és jégesővel fizetünk... A viharoktól egyenesen rettegek, szóval előre félek az idei nyártól is.

2011. ápr. 10. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!