Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megoldanád nekem a mai fizika...

Megoldanád nekem a mai fizika érettségit, hogy tudjam, mia jó megoldás? (link)

Figyelt kérdés

[link]


ha megoldod, kérlek küldd el először az első feladat részt, a feleletválasztósat, mert már nagyon izgulok miata, és azb gyorsan megvan, majd később a feladat megoldósat, főleg 3/a érdekelk innen.

Köszi előre is!


2011. máj. 17. 12:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

szerintem

1c

2a

3c

4a

5b

6c

7b

8c

9a

10c

11a

12b

13b

14c

15c

16a

17b

18b

19c

20a

2011. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"9.-ben a c ott hibázik, hogy a robbanás után sokáig csak tágult-tágult, és csak azután jöttek létre a bolygók, csillagok... nem először létrejöttek egy helyen, majd utána távolodtak."


Igen, de ugyan olyanok. Tehát egy helyről jöttek. Az univerzum minden irányba ugyan úgy néz ki.


"egyébként az utolsó válaszodat nem értem teljesen, robbanásnál miért tágulna lassulva?"


Miért ne? Mi gyorsítaná? Semmi. Mi lassítaná? A gravitáció. Tehát lassul.

2011. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
nekem pontosan ugyan ezek lettek:)
2011. máj. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

""9.-ben a c ott hibázik, hogy a robbanás után sokáig csak tágult-tágult, és csak azután jöttek létre a bolygók, csillagok... nem először létrejöttek egy helyen, majd utána távolodtak."


Igen, de ugyan olyanok. Tehát egy helyről jöttek. Az univerzum minden irányba ugyan úgy néz ki.


"egyébként az utolsó válaszodat nem értem teljesen, robbanásnál miért tágulna lassulva?"


Miért ne? Mi gyorsítaná? Semmi. Mi lassítaná? A gravitáció. Tehát lassul."


Hubble törvény miatt épp az, hogy a tőlünk távolabbi részek gyorsabban mozognak hozzánk képest, mint a hozzánk közelebbiek.

Van egy kritikus tömeg, amit ha meghalad az univerzum, akkor egy idő után megáll a tágulás, és újra besűrűsödik, ha épp alatta van, akkor a végtelenségig tágul.

[link]

2011. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Miért ne? Mi gyorsítaná? Semmi. Mi lassítaná? A gravitáció. Tehát lassul."


gondolták néhány évtizede... azóta ez megváltozott.


[link]

2011. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

16:11 16:13 Ti tényleg ennyire hülyék vagytok? Az volt a kérdés, hogy miért NEM bizonyíték a galaxisok mozgása az ősrobbanásra. ÉN IS TUDOM, hogy gyorsulva távolodnak, Hubble meg megfigyelésekre alapozta a törvényét, az okát nem mondta meg, tehát ez nem jelent semmit.

Igen, gyorsulva távolodnak. Ezért a galaxisok mozgása NEM bizonyíték, mivel az önmagában épp lassuló mozgást ír elő.

2011. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15:57-köszönöm!


16:06-örülök,hogy másnak is hasznos volt a kérdésem:)


Utolsó: igen a 9-re én is C-t írtam,mert pont a múltkor olvastam az origon a sötét energiáról!:)

2011. máj. 17. 16:27
 18/21 A kérdező kommentje:
ja bocsánat én a 9-re A-t írtam. De a te elméletedben is van valami.Egyébként, szerintem a C azért nem biztos, hogy jó, mert honnan tudjuk, hogy az egész univerzumban annyira hasonlóak a csillagok, nem ismerjük az egész univerzumot.Viszont az A sem bizonyíték, hogy a távolodásból sem következtethetünk az ősrobbanásra, nem bizonyíték rá. itt a példa, hogy a sötét erő tágítja.
2011. máj. 17. 16:34
 19/21 anonim ***** válasza:

"Az volt a kérdés, hogy miért NEM bizonyíték a galaxisok mozgása az ősrobbanásra."


nem, a kérdés az volt, hogy a három válasz közül melyik a jó. ebből te kreáltál egy mellékvágányt, amit ráadásul rossz érvekkel próbálsz alátámasztani.

2011. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
16:35 De, az volt a kérdés, hogy miért NEM az A válasz a helyes. Az érveim pedig jók, csak hülye vagy, hogy megértsd.
2011. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!