Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy egy busz...

Tegyük fel, hogy egy busz fénysebességgel halad. A leghátsó ülésen megszólal valaki, meghallja-e a sofőr?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy aminek tömege van nem haladhat fénysebességgel, de most tekintsük el ettől, meg attól is, hogy menet közben a sorőrrel tilos beszélgetni.
2011. jún. 20. 14:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindegyikből tanultam :)
2011. jún. 21. 16:02
 12/14 anonim ***** válasza:
nem olvastam a többiek válaszát túl sok van... A megoldás: meghallja, távolságrövidülések, idődilatációk révén. Számukra tök természetesen terjed a hang, legfeljebb egy álló szemlélőnek tűnne nagyon furcsának hogy megszólalt és csak évekkel később jutott hozzá el a hang. ez hasonlít ahhoz mikor egy közel fénysebességgel haladó buszon elkezdessz előre szaladni, a megoldás itt is az hogy az idő lassban telik, tehát nem fogsz a fénysebességnél gyorsabban futni. Az összes ilyen kérdésben az idő változik meg... (esetleg a sebességvektor de ne menjünk részletekbe..) Ja és a kulcs hogy csak majdnem fénysebességgel haladhatsz mondjuk 0,999999999999999999999999 c vel.:)
2011. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a busz fénysebességgel haladna, akkor a kívülálló azt látná, hogy a buszban megállt az idő (mint mikor megáll egy film vetítés közben). A buszban lévők meg azt "látnák", hogy az egész Világmindenség egy pillanat alatt végtelen sokat öregedett.
2011. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mégse tudnál szólalni az ilyedségtől.
2018. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!