Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudok ÁLOM NÉLKÜL...

Miért nem tudok ÁLOM NÉLKÜL aludni?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nem tudok teljesen ellazulni. Egy nagyon intellektuális gyerek vagyok, mindig mindennek keresem a miértjét, mindig mindenre rákérdezek, mindenen elgondolkozom. Az angolt úgy gyakorlom, hogy ha megy valami a TV-ben, akkor a szereplők minden mondatát rögtön lefordítom magamban angolra. Ez mostmár reflexxé vált, tudat alatt, magától is megy, sokszor kimondottan kényszeríteni kell magam, hogy ne tegyem, mert így lemaradok a film cselekményéről. Mostanában sokat vagyok egyedül.


Namármost az a baj, hogy ezek álmomban is előjönnek: álmomban angolul beszélek/fordítok, érvelek és magyarázok másnak, számolok és gondolkozom. Folytatom tehát, ami napközben is megy ez agyamban. Reggel pedig fáradtan, nem frissen ébredek fel, mert "túlpörgött az agyam". Az agyam ezek szerint sosem pihen, az álomban, amikor el kellene lazulnia, akkor is aktív. A nap 24 órájában megy (természetesen a nappal is használatos, a racionális gondolkodásért felellő részre gondolok). Ez így szerintem marhára nem jó, mivel minden akkor tud működni, ha van pihenő fázisa is. Régebben már észrevettem, hogy akkor vagyok a legfrissebb, ha nem álmodok. Régen, kisebb koromban ez nagyon gyakori volt, szinte mindennapos. Ma már gyakorlatilag soha nincs ilyen. Az idejét sem tudom, mikor volt utoljára. Érzem, hogy sokkal kipihentebb lennék, ha nem álmodnék.



Hogyan érhetem ezt el?


2011. júl. 3. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ó és azért nem tudsz álom nélkül aludni, mert túlságosan foglalkozol ezekkel a dolgokkal, és előjönnek álmodban. ereszd el az egészet, ne gondolkodj, és változni fog a helyzet. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az alvás olyan mint a motor,ha nem megy be kell rugni :)

Nagymama is dobott egy kupicával, ha nem puhult rendesen a bab. Na jó, nem a fazékba.

Az álom kocsmai verzió szerint nem más, mint az agyadban futó defragba való belehallgatás. Ezért is olyan sokféle térben és időben.

Egy esti kerékpározás jót tesz az alvásnak. A reggelre kijövő fáradságot okozhatja az ágy-párna-takaró- levegőminőség hiányosságai is.

2011. júl. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Először is, figyelj oda a helyes táplálkozásra! Lefekvés előtt ne egyél, és vacsorára is csak könnyűt! Egy pohár meleg tej segíti az elalvást. Ha teheted, fáraszd ki magad sok sporttal! Lefekvés előtt csinálj valami olyasmit, ami kikapcsol (pl. olvasás, zenehallgatás, stb.)! Ha még ez sem segít, elalvás előtt számolj magadban, a legtöbb ember 100 után elalszik, és így nem a fárasztó gondolatokra alszol el.
2012. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!