Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Génmódosított növények nélkül,...

Génmódosított növények nélkül, hogy fogjuk eltartani a Föld egyre növekvő népességét?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem, miért ellenzik annyira a génmódosított növényeket. Enélkül mégis hogy fogjuk táplálni az egyre növekvő népességet? Vagy minden egyes földterületre haszonnövényt akarunk ültetni? Akkor mi lesz az oxigént adó erdőkkel?
2011. júl. 20. 10:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
69%
azért mert a génmódosított növényeknek nem tudják még, hogy milyen mellékhatásai vannak mind az ember mind pedig a környezetre.. én egyszer láttam egy filmet amiben az volt h a génmódosított szóját permetezték és ráment egy arra bicikliző fiúra a permet és meghalt pár napon belül.
2011. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert hülyék. Nem tudnak semmit a génmódosításról, és igazából nem is érdekli őket, csak úgy ellenzik passzióból. Ez olyan, mint az állatkísérletek, sokan elítélik, holott messze több állat szenved az élelmiszeriparban, az persze senkit nem érdekel, arról már ne is beszéljünk, hogy az eredményeit boldogan használják...

De megnyugtatlak, sose volt kérdés, hogy használni fogjuk, hiszen igény nagyon is van rá.

2011. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A génmódosított növénynek 2 fajtája van:

- ellenáll minden kártevőnek - mert olyan mérget termel, hogy elpusztulnak. Szerindted ez milyen hatással van az emberre?

- ellenáll minden vegyszernek - bármivel le lehet permetezni, a gaz kipusztul, a termésátlag nő, de szerinted mennyi és milyen vegyszert szív magába?


Nyilván vannak előnyei (nagyobb termés), de én nem szeretnék szemetet enni. Nem ismerjük a hosszú távú káros hatásokat, én meg nem szeretnék emberkísérlet alanya lenni.

Ha tehetném, leginkább biot vennék, de sajnos nagyon drága. Nem véletlenül.

2011. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:
Kedves kérdező, mutass már egy génmódosított növényt amelyik plusz méregterhelés nélkül terem többet.
2011. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Másrészt a génmódosított dolgok alkalmazása ellen azért is ágálnak mert befertőzik a környezetüket. A beporzás révén tovább adják a génmódosulatukat a környező nem génkezelt növényeknek.Tehát bizonyos termények esetén nem szerencsés ha viszonylagos közelségbe kerül a génmódosított és génmódosítatlan populáció.
2011. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Így is annyi mérget eszink minden nap, hogy nem igaz! Egy középkori ember 2 nap alatt annyi méregtől, amennyit nap mint nap fogyasztunk. Akkor egy kis génmódosítás nem hiszem, hogy akkora gondot jelent. Persze ma még lehet hogy nagy gond, de talán az űrkutatás és a háborúk helyett ennek a kutatásába kéne fektetni a pénzt, hogy minél biztonságosabb legyen a génmódosítás. Márcsak azért is, mert szerintem kikerülhetetlen a génmódosított növények jövőbeni alkalmazása, mert másképp az éhezés lesz a legnagyobb probléma a világon. Gondoljatok bele, ha az éhezés fenyegetne, akkor sem ennétek génmódosított növényeket? Vagy elkezdenétek inkább fotoszintetizálni?
2011. júl. 20. 12:44
 7/18 A kérdező kommentje:
*meghalna a középkori ember
2011. júl. 20. 12:45
 8/18 hollófernyiges ***** válasza:
A GM semmit nem old meg az éhezésből, nem azért éheznek Afrikában mert az öntözés és gyomirtózás ellenére nem terem eleget a manióka meg a banán. Arról nem beszélve, hogy a Monsanto nem a batáta meg trópusi kukorica-fajok kikísérletezésébe feccöli a pénzt, hanem amit jól el tud adni, vagyis a mérsékelt égövi fajtákba.
2011. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

GM növények nélkül sehogy, de GM növényekkel sem.

Viszont jön majd a 3. világháború és megoldja a problémát.

2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

az eszement népességszaporulatot kellene megfékezni a harmadik világ országainak fejlesztésével.


ja, bocs, ez nem érdeke a kapitalista nyugatnak!

jól jön nekik az éhező gyerekek által legyártott nevetségesen oclsó bóvli, amire óriási a kereslet a nyugati országokban.

2011. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!