Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A trilobiták mivolta tényleg...

A trilobiták mivolta tényleg az evolúció egyik buktatója?

Figyelt kérdés

valahol olvastam, hogy a trilobitáknak nagyon fejlett szemük volt. Viszont nincs rá semmi bizonyíték, hogy ezek a fejlett szemek fokozatosan fejlődtek volna ki. Utánajártam, és egy elég érdekes feltöltést találtam. Sajnos az a cikk eredetéről nem sokat tudok, ugyanis sem a cikk írójának nevét nem tartalmazza, sem azt, hogy miben hozták le, sem azt, hogy kivel készült az interjú.

Ha valakit érdekel, itt van:

[link]

Szóval ebben van egy ilyen rész:

"Mi volt a Cambian Explosion? Amior a 'trilobitok az az anthropodok (a

gerinctelenek,mint a csigak,spongak,giliszta,lekvarhalak,

tengerifergek,stb.) a Paleozoik idoben, 600-550 millio evvel ezelott, a

semmibol ,teljesen kifejletten ,nagyszamban leptek meg a Foldet?

<http;//evolution-facts.org><www.darwinimrefuted.com>

Mind teljesen kifejlett szervezeteikkel, teljesen valtozatlanul ma is .

Nem csak hogy a tobb mnt 200 millio kovuleti foszilok ne bionyitanak

SOHA, SEHOL, SEMMI atmeneteiket, semmi atalakulasaikat mas lenyekke, de

az meg lehetetlen is lett volna a 'gene barrier' miatt."

Tele van hibával, de szerintem olvasható.


2011. okt. 18. 18:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Háát pedig, ha belegondolsz, most is létezik rengeteg "átmeneti" élőlény, meg ügyetlenek és gyenge lények is, amik kész csoda, hogy nem haltak még ki."

A kerdezo kommentje egy nagyon fontos megallapitas, ami magyarazatot ad arra, hogy miert nem alakultak ki uj allattorzsek az emult nehany szazmillio evben. Pontosan azert, mert egy olyan nagylepteku strukturalis valtozas, ami az uj torzshoz kellene mar olyan sok, olyan gyenge fitneszu elemeken keresztul vezetne, ami nem lenne versenykepes a mai elolenyekkel szemben.

2011. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"a milliárdos populáció erősen gátolja a mutációk elterjedését, és térnyerését, ezért pusztul erősen az emberi génkészlet mostanság."

- de csak, ha nincsenek megfelelően elszeparálva egymástól az egyedek. És igen, azért is nem akartam az emberiség jelenlegi helyzetét ellenpéldaként felhozni, mert azért ez nem természetes, korunkban inkább csak devolúcióról beszélhetünk :P


"Illetve, hozzátenném, hogy több ezer, ha nem tízezer, már embernek nevezhető emberszabású generációról beszélünk. Sok baktérium ennyi generáció alatt tíz új fajt is kihoz a másolási hibákból eredő hibákból, mi viszont csak változásokról beszélünk. Szóval ennyi bőven elég lehet."


hát azért az ember meg a baktérium között sok különbség van szerintem. Főleg aközött, hogy egy baktérium megváltozik, és egy (majdnem) csimpánzból ember lesz.

2011. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"ezért pusztul erősen az emberi génkészlet mostanság."

Ezt hogy erted? Mi pusztul????? Egyre kevesebb genunk van? :-D Szerintem itt nem teljesen arra gondoltal, amit irtal. (Persze az a devolucios dolog ugy baromsag, ahogy van)

2011. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Osszefoglalom: neked nehezedre esik ezt elkepzelni, egyeb (pl. vallasos meggyozodeseddel) ellentetben all. Szoval a hasrauteses modszer nem tudomanyos erv. Pedig te az elozo kommentedben sunyin ugy talaltad, mintha barmilyen alapja lenne ezen kijelentesednek. Pedig semmi... "


én csak leírtam, hogy miért gondolom úgy, ahogy. Nem állítottam hogy bizonyítani tudom az evolúciós elmélet hamisságát. akkor nem a gyikre írnék, hanem valamelyik komoly tudományos folyóiratnak. De itt is csak megemlítettem, hogy a kérdező által feltett kérdés az egyike azoknak a gondolatoknak, amik miatt kételkedem.



szóba került egyébként az életképtelen lények kapcsán a fajok "beállása", tehát az adott környezethez kialakuló optimális faj, és annak változatlansága. Ez oké, hogy lelassítja az evolúciót, de meg nem állítja. Az evolúció egy változás, előbb-utóbb el kellene sodródnia a fajoknak. Ha egy baktériumból pár tízezer generáció alatt tíz új faj is kialakulhat, akkor a trilobiták miért nem változtak meg drasztikusan 200 millió év alatt?

2011. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Ha egy baktériumból pár tízezer generáció alatt tíz új faj is kialakulhat, akkor a trilobiták miért nem változtak meg drasztikusan 200 millió év alatt?"

A trilobitak eleg drasztikus valtozasokon mentek at...

[link]


persze vegig trilobitak maradtak, de ez igy megy. Nem jott letre egy olyan mutacio sem bennuk, ami egy gyokeresen uj koncepcio alkalmazasa reven uj torzsfejlodesi utat nyithatott volna. Habar sokak szerint ez gyengiti az evolucio elmeletet, szerintem eppen erositi, mert ezzel is csak azt mutatja, hogy bizony nagyon ritkak ezek a valtozasok.

2011. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

első hsz-emben írtam ezt, hogy 17k trilobita faj létezik, szal nem mondanám, hogy változatlanok. viszont rengeteg jelentősebb változás történhetett volna velük, ami a koncepciójukat, életstílusukat nem változtatja meg, de mégis nyomon követhető lehetne a genetikai sodródás.


viszont 200 millió év alatt kerek vs hosszúkás, kis szarvú vs nagyszarvú, ezt nem nevezném igazán genetikai sodródásnak.

2011. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Csak, hogy mit ertunk genetikai sodrodas alatt: [link]


Ennek lehet eppen azaz oka, hogy tul sikeresek voltak es a hatalmas populacio meretek miatt nem tudtak stabilizalodni olyan formak, ami gyokeresen uj formak kialakulasat eredmenyezte volna. Valoban a genetikai sodrodas hianya miatt.


De ezt miert pont a trilobitak kapcsan veted fel? Mi van a halakkal? Azert a halak kozul kb mind ugyan ugy nez ki koncepcionalisan... vagy a csigak.. vagy a rovarok. Mitol kulonlegesek a trilobitak?

2011. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mind teljesen kifejlett szervezeteikkel, teljesen valtozatlanul ma is ."


Színhülyeség. Érdemes megnézni egy képet ezekről a jószágokról: [link]


Ezeket a Burgess palában találták. Látsz köztük akár egyet is, ami kicsit is hasonlít ma élő állatokra?

2012. febr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk pont a trilobiták változatlanságáról furcsa hallani, mert elég sokáig éltek és éppen azért, mert folyton változtak, index kövületeknek is használják őket.

[link]

2012. febr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Tom Benko ***** válasza:

Az a lekvárhal a medúza (jellyfish) akar lenni? :)

Jót röhögtem. Az evolúciónak nem ismerjük buktatóját.

2012. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!