Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a ma elfogadott bizonyíték...

Mik a ma elfogadott bizonyítékai az ember és majom közös őstől való származásának?

Figyelt kérdés
Néhányról kiderült, hogy csalás volt, pl. piltdown-i lelet. Melyek a valódi bizonyítékok?
2011. nov. 14. 23:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
74%

"Teljesen mindegy, hogy elég vagy nem elég, eddig a kérdésemre akkor sem érkezett válasz. Származási sort szeretnék, mi a tudomány mai álláspontja a majom és ember közös eredetéről."

Egy szarmazasi sor miert lenne bizonyitek? Miert nem ugy teremtette az isten, hogy vannak atmeneti alakok, amik aztan kihaltak?

2011. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:

Elolvastam a magyar változatot:

[link]


Hát, ezek valóban nem bizonyítékok, ahogy kedves döncike is mondja. Ezek csak leletek, és azoknak a betuszkolása az elméletbe. Bármelyiket is megnézitek, az van odaírva mellé, hogy erősen vitatott. Tehát kijelenthetjük, hogy paleontológiai bizonyíték nincs az ember és majom közös származására vonatkozólag. Csakis elméletgyártások vannak, mert van egy kiindulópontunk, hogy az evolúció igaz, és erre próbálja felfűzni mindenki a leleteket.


Kénytelenek vagyunk tehát pusztán a hasonlóságra alapozni.

2011. nov. 15. 16:21
 13/74 anonim ***** válasza:
46%

"Hát, ezek valóban nem bizonyítékok, ahogy kedves döncike is mondja."

Nem. Kedves doncike nem ezt mondja. Ezek valoban bizonyitekok, leletek, amiket ugy lehet legegyszerubben magyarazni, ha feltetelezzuk a majmok es az ember kozos osenek letezeset, majd a belole torteno leszarmazast. Igy a rendszer logikus, es osszhangba kerul a tobbi tobb ezer bizonyiteknak, ami az evoluciot tamasztja ala (ami persze ugyancsak semis egy igazi vallasi fanatikus szemeben) es mivel semmi okunk feltetelzni, hogy az ember ne lenne resze a foldi okoszisztemanak, ra is vonatkoznak a biologiai torvenyek, pont ugy, mint az evolucio.


De mondjal mar egy-ket tippet, amire nem lehet azt mondani hogy:

a) "Ezek csak leletek, és azoknak a betuszkolása az elméletbe"

b) "nem kizárólag az evolúciót bizonyítja, hanem ugyanilyen mértékben az ID-t is."


Mi lenne az az bizonyitek????? Megmondom en neked: SEMMILYEN!!! Nincs iley erv, amire egy sotet vallasi bigott, minden tudomanyos ismeret hianyaban ezeket ne tudna ramondani. (persze nem rad gondoltam. :-)

2011. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:
Döncike, ha te ezt már ilyen jól eldöntötted, akkor neked minek mondjak? Mondok majd olyannak, akit valóban érdekel. De így csak az evolucionizmus vallását képviseled ezzel a hozzáállással.
2011. nov. 15. 18:38
 15/74 A kérdező kommentje:

"Ezek valoban bizonyitekok, leletek, amiket ugy lehet legegyszerubben magyarazni, ha feltetelezzuk a majmok es az ember kozos osenek letezeset, majd a belole torteno leszarmazast."


Ha valóban ez a legegyszerűbb magyarázat, akkor áruld már el kérlek, hogy a wikipédia rajzán miért nem látok egyetlen egy összakapcsolódó pontot, vagyis közös őst a fajok között? Nekem a rajzról pont úgy tűnik, hogy ezek a fajok egymástól függetlenül léteztek.

2011. nov. 15. 18:41
 16/74 anonim ***** válasza:
39%

"Döncike, ha te ezt már ilyen jól eldöntötted, akkor neked minek mondjak?"

Ne is mondj, meg a vegen kiderulne, hogy vagy nincs olyan, vagy esetleg van olyan erv, es utana mar ciki lenne ramondani, hogy de vegulis isten tervezhette olyanra is....


"akkor áruld már el kérlek, hogy a wikipédia rajzán miért nem látok egyetlen egy összakapcsolódó pontot, vagyis közös őst a fajok között?"

Es, ha lenne egy osszekoto kapocs, az mit biznoyitana??? Miert ne tudna egy olyan csontot beleteremteni az istan a kobe, amit mi egy osszekoto kapocskent rakunk bele a modelbe? Ha lenne ilyen az nem csak a leletek belemagyarazasa lenne a modelbe???


" Nekem a rajzról pont úgy tűnik, hogy ezek a fajok egymástól függetlenül léteztek."

Ha csak egy kicsit is tudnad, hogy mirol szol az evolucio ezen egy cseppet sem lepodnel meg.

2011. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:

"Es, ha lenne egy osszekoto kapocs, az mit biznoyitana???"


Talán az evolúciót, nem? Nem értem, mi a problémád ezzel az észrevételemmel.


"Miert ne tudna egy olyan csontot beleteremteni az istan a kobe, amit mi egy osszekoto kapocskent rakunk bele a modelbe? Ha lenne ilyen az nem csak a leletek belemagyarazasa lenne a modelbe???"


Nem. És felejtsd már el istent a rendszerből, mindig csak róla beszélsz, és nem tudom miért keverted bele.


Ha elolvasnád az érvelési módszeredet, látnád, hogy te úgy érvelsz, hogy mi lenne ha találnánk összekötő kapocsokat, és előre kitalálod, hogy semmi, mert szted aki kételkedik az evolúcióban, az szemet hunyna efölött. Ahelyett, hogy úgy érvelnél, hogy tudsz mutatni összekötő kapocsokat, vagy valami ilyesmi. Ugyan, mi lenne ha lennének összekötő kapocsok? Az, hogy bizonyítva lenne az evolúció, nem? Akkor miért kell egy ilyen kérésen felháborodni? Ha az evolúció falszifikálható, és bizonyított, akkor gondolom nem kerül sokba ezeket a paleontológiai bizonyítékokat megmutatnod, amit a wiki cikk nem mutatott meg.

2011. nov. 15. 19:29
 18/74 hollófernyiges ***** válasza:
72%
Szóval van itt van egy halom lelet, az Australopithecustól a Homo habilistól a H. erectuson át a neandervölgyiig, időben egymás után, egyre növekvő agytérfogattal, csökkenő fogmérettel és rövidülő arccal, a leletek mellett egyre bonyolultabb szerszámokkal, de ez neked természetesen nem elég bizonyíték. Mégis, részleteznéd egy kicsit hogy mit fogadnál el elegendőnek? Esetleg, hogy mekkora genetikai hasonlóság lenne elég bizonyítéka a rokonságra az ember és a csimpánz között?
2011. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
66%

Az evolucio falszifikalhato es bizonyitott, de ez termeszetesen nem paleontologiai leleteken alapul, hanem, mint azt mar ezer masik kerdesnel kifejetettem, molekularis biologiai bizonyitekokon. A paleontologiai leletek szepek es jok, de annyira ritkak (es ennek elvi okai vannak, amit ha szeretned reszletezek), hogy ezen egyszeruen nem alapulhat az evolucio igazsaga vagy hamissaga. Ha csak oslenytani leletek lennenek, akkor nem tanitanak ezt az iskolaban. Olyan ez, mintha a gravitacion azt kerned szamon, hogy akkor a hold miert nem esik a fejunkre?... a gravitaciobol bizony az is kovetkeik, de attol, hogy a hold nem esik eppen most a fejunkre, meg nem lesz a gravitacio elmelete hamis.


Te az en erveimet teljesen felre erted. Nem en vagyok az, aki a hasonlosagokon alapulo erveket azzal sopri le, hogy de ezt az isten igy is teremthette... Ezt te mondtad. ("de nem kizárólag az evolúciót bizonyítja, hanem ugyanilyen mértékben az ID-t is") Amikor ezt mondod, minden tovabbi ervet negligalsz, mert ezt a valaszt BARMILYEN bizonytekra oda lehet bofogni, hogy az inteligens dizajner pont igy latta jonak.


"""Es, ha lenne egy osszekoto kapocs, az mit biznoyitana???"

Talán az evolúciót, nem? Nem értem, mi a problémád ezzel az észrevételemmel."

Az a bajom, hogy nem igy mukodik a logikad, mert ha hozunk egy tudomanyos bizonyitekot, akkor arra azt mondtad eddig mindig, hogy:

a) Ez az ID-t is alatamasztja, hiszen miert ne csinalhatta volna pont igy az isten

b) Ez csak leletek beleeroltetese a modelbe.


Jelen pillanatban nem tudok ELKEPZELNI SEM olyan bizonyitekot, amire ezen pszeudoervek barmelyket ne lehetne rasutni.


"Nem. És felejtsd már el istent a rendszerből, mindig csak róla beszélsz, és nem tudom miért keverted bele. "

Az ID emlitesevel te magad hoztad be a vitaba.


"Ha elolvasnád az érvelési módszeredet, látnád, hogy te úgy érvelsz, hogy mi lenne ha találnánk összekötő kapocsokat, és előre kitalálod, hogy semmi, mert szted aki kételkedik az evolúcióban, az szemet hunyna efölött. "

Pontosan. Ez igy van. A fentebb kifejtett okok miatt. Jelen pillanatban az zajlik ugyans, hogy jok Gipsz Jakab, aki ideall, es azt mondja: "gyozzetek meg, hogy van evolucio!" Es a szorgalmas valaszolok hiaba gyujtik az erveket, Gipsz Jakab mindere azt mondja, hogy "ez engem nem gyoz meg..." Ezert Gipsz Jakab azt gondolja, hogy ez az elmelet nem igaz, de sajnos felreerti a tortenetet, mert a tudomany celja nem az ilyen Gipsz Jakabok meggyozese, hanem az igazsag leheto legpontosabb leirasa. Hogy ez esetleg nem tetszik Gipsz Jakabnak, hogy ot nem gyozi meg, arra egyreszt a tudomany nagyivben szarik, masreszt Gipsz Jakab velemenyetol teljesen fuggetlenul lesz egy elmelet igaz vagy hamis.

2011. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:

"Szóval van itt van egy halom lelet, az Australopithecustól a Homo habilistól a H. erectuson át a neandervölgyiig, időben egymás után, egyre növekvő agytérfogattal, csökkenő fogmérettel és rövidülő arccal"


A leletek megvannak, csak éppen a rokonsági szálakban bizonytalanak teljes mértékben. Ha pedig nem bizonyíthatóak a rokoni szálak, akkor miért jelent bizonyítékot az, hogy egyre nagyobb agytérfogat, egyre csökkenő fogméret stb. jelenik meg? Ezzel az erővel felhozhatnám a mobiltelefonok evolúcióját. A 80-as években nagy akkumulátorokkal hordozták, aztán egyre kisebb méretet öltöttek, egészen a mai extra vékony formákig. Ez az egész egy nagyon szép evolúciós folyamatot rajzol le. És ha valami idegen lény idelátogatna, és megvizsgálná a telefonokat, akkor ugyanezen mód alapján kihalt fajnak ítélné, nem? Hiszen ugyanúgy látszódnak rajta az "evolúciós változások". Arra szeretnélek tehát ráébreszteni benneteket, hogy amit ti evolúciós bizonyítéknak gondoltok, az nem kizárólagosan az evolúciót igazolja, hanem ugyanilyen mértékben az ID-t is.


"Mégis, részleteznéd egy kicsit hogy mit fogadnál el elegendőnek? Esetleg, hogy mekkora genetikai hasonlóság lenne elég bizonyítéka a rokonságra az ember és a csimpánz között?"


Szerintem a hasonlóság éppen a fenti mobiltelefonos és Peugeot-os példám miatt nem elegendő. Tehát nem pusztán hasonlóság alapján kellene megállapítani, hogy ki honnan származik, hanem valami másból is. Sajnos épp ez a baj ezekkel, hogy megfigyelhetetlen folyamatok, épp ezért mindenki azt mond amit akar. Az evolúció pont ezért falszifikiálhatatlan, ahogy látom.


"A paleontologiai leletek szepek es jok, de annyira ritkak (es ennek elvi okai vannak, amit ha szeretned reszletezek), hogy ezen egyszeruen nem alapulhat az evolucio igazsaga vagy hamissaga."


Akkor nem értelek. Pontosan ellentmondasz önmagaddal, és egyetértesz velem, miszerint én is azt mondom, hogy a paleontológiai leletek nem bizonyítják az evolúciót! Akkor miért akadtál fenn ezen állításomon az előbb?


"Ha csak oslenytani leletek lennenek, akkor nem tanitanak ezt az iskolaban."


Látod épp erről van szó! Mert az őslénytani leletek nem bizonyítják az evolúciót! Ha ezzel vitatkozol, akkor magad ellen vitatkozol.


"Te az en erveimet teljesen felre erted. Nem en vagyok az, aki a hasonlosagokon alapulo erveket azzal sopri le, hogy de ezt az isten igy is teremthette... Ezt te mondtad. ("de nem kizárólag az evolúciót bizonyítja, hanem ugyanilyen mértékben az ID-t is") Amikor ezt mondod, minden tovabbi ervet negligalsz, mert ezt a valaszt BARMILYEN bizonytekra oda lehet bofogni, hogy az inteligens dizajner pont igy latta jonak."


Te nem értesz! Bemutattam ember által alkotta tárgyakon is, hogy az alkotásai közötti hasonlóság teljesen természetszerű, éppen az lenne a természetellenes, ha ezek nem hasonlítanának egymásra! Ez éppen azt jelenti, hogy ha az élőlények nem hasonlítanának egymásra, az az ID-t is cáfolná, nem csak az evolúciót. Ebből pedig nagyon jól látszik, hogy az ID nagyon is falszifikálható, nem úgy ahogy te gondolod.


"Az a bajom, hogy nem igy mukodik a logikad, mert ha hozunk egy tudomanyos bizonyitekot, akkor arra azt mondtad eddig mindig, hogy:

a) Ez az ID-t is alatamasztja, hiszen miert ne csinalhatta volna pont igy az isten

b) Ez csak leletek beleeroltetese a modelbe."


Nem. A baj az, hogy a te elméleted szerint minden, ami alátámasztja az evolúciót, az nem támaszthatja alá az ID-t. Pedig ez nem így van. Ott van pl. a hasonlóság, amiről az előbb beszéltem. A hasonlóság alátámasztja mind az evolúciót, mind az ID-t! Ha pedig nem lenne hasonlóság, akkor egyiket sem támasztaná alá, érted? Ebben te hol látsz olyan érvelést, hogy "mert isten így látta jónak"? Soha ilyet nem mondtam, ezt te találtad ki! Azt mondtam, hogy egy közös alkotóra vagy alkotói csoportra utal az élőlények hasonlósága, mint ahogy ezt az emberek által alkotott tárgyaknál is megszokhattuk. Miért blődség ugyanazt a folyamatot az Intelligens Tervezőre is ráhúzni, mint amit az emberek példáiban is láthatunk?


"Ez csak leletek beleeroltetese a modelbe."


Ezt pedig a wiki cikkről írtam, amiről te is egyetértettél, hogy nem támasztják alá az evolúciót önmagukban, mert túl ritkák ahhoz! Ha nem hiszed el, hogy ezt írtad, akkor olvass vissza, ezt idéztem be az előbb! Azt is írtad, h a leletek alapján nem is tanítanák az iskolákban, így talán még jobban emlékezni fogsz arra, hogy mit írtál.


"Jelen pillanatban nem tudok ELKEPZELNI SEM olyan bizonyitekot, amire ezen pszeudoervek barmelyket ne lehetne rasutni."


Bocsánat, ez nem az én problémám, és nem is a tied kellene, hogy legyen. Ez pontosan az evolúcióelmélet problémája, mert nincs olyan bizonyítékuk, ami az ID-t ne támasztaná alá, hanem csak olyan van, ami az ID-t teljes mértékben alátámasztja, de éppenséggel az evolúcióra is ráhúzható, ezért tűnik úgy, mintha az evolúciós bizonyíték lenne. És nem azért támasztja alá az ID-t, mert az ID falszifikálhatatlan, hanem azért, mert egyszerűen nem került elő olyan bizonyíték, amely cáfolná az ID-t, holott az ID elviekben cáfolható!


Hogy hogyan lehetne cáfolni elviekben az ID-t?

- Mutasson bárki olyan jelenséget, ahol egy egyszerűbb, kevesebb funkciós szervből egy magasabb szintű, komplexebb, többfunkciós szerv jönne létre.

- Mutasson bárki olyan jelenséget, ahol spontán módon egy egyszerűsíthetetlen összetett részegység jönne létre.

- Ha az élőlények nem hasonlítanának egymásra, az is cáfolná az ID-t.


Ehhez képest az evolúció oldaláról nem tudok olyan elméleti lehetőségről a nem hasonlóságon kívül, amely cáfolhatná, éppen ezért pontosan az evolúció az, amely falszifikálhatatlan. Persze szívesen venném, ha felsorolnád ezeket.


"Az ID emlitesevel te magad hoztad be a vitaba."


Mármint Istent. No igen, de valami miatt te falszifikálhatatlan tényezőként kezeled. Az ID éppen azért nem nevezi istennek az alkotót, mert itt ez teljesen lényegtelen, mert teljesen mindegy, hogy isten, UFO, vagy egy időutazó, vagy akárki alkotta az élővilágot. Nem ez a lényeg! Hanem az a lényeg, hogy tudatos szervezés alapján jött-e létre, vagy véletlenszerű, tudattalan folyamatok által. És ennek vizsgálata teljes mértékben falszifikálható, hiszen ugyanezt a módszert alkalmazzák más tudományos területeken is, például a földönkívüli intelligenciák keresésekor, vagy a letűnt civilizációk eszközeinek (pl. Stone Hange) vizsgálatakor. Miért ne alkalmazhatnánk ugyanezt a módszert az élővilágra vonatkozólag?


Istent vizsgálni valóban falszifikálhatatlan. Csak hogy itt nem Istent vizsgáljuk! Hanem az élővilágot. Amilyen szalmabáb érveket te kitalálsz, hogy "a láthatatlan Isten miért ne alkothatta volna meg úgy is, stb.", ezek csak a te fejedben léteznek, ilyeneket soha nem is mondott az ID. Az ÉRTEM részletesen le is írja a honlapján, hogy miért tudományos elmélet, el se hiszem, hogy még nem olvastad:


[link]


"Es a szorgalmas valaszolok hiaba gyujtik az erveket, Gipsz Jakab mindere azt mondja, hogy "ez engem nem gyoz meg...""


Semmit nem bizonyító érvekkel mit tudna kezdeni az ember? És te nem vagy Gipsz Jakab? A fanatikus vádaskodó stílusod, a halmozott írásjeleid, és az ID-ben való totális járatlanságod azt világítja meg, hogy rád nagyszerűen ráhúzható a Gipsz Jakab kifejezés.

2011. nov. 15. 21:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!