Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a törésmutató? (középisk...

Mi az a törésmutató? (középiskola,12. o, fénytan)

Figyelt kérdés
Nincs tankönyvem, wikin meg nagyon sz@rul van leírva, holnap TZ és elég sokat hiányoztam mostanában és elég sürgős lenne :S
2011. dec. 4. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Szóval minél érthetőbben szeretném, röviden :) Köszönöm!!
2011. dec. 4. 20:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Időközben a függvénytáblázatban találtam egy leírást róla. Szóval minél nagyobb a közeg törésmutatója, akkor annál sűrűbb (jobban akadályozza a fényt)?
2011. dec. 4. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Tehát valamely átlátszó közeg egy másik közegre mutatott törésmutatója.Jelölése:n.Lehet relatív és abszolut. Az abszolut törésmutatókor n=co(fénysebesség a vákuumban)/c(bármely fénysebesség) ilyen esetben a törésmutató mindig nagyobb 1-nél hisz a vákuumban mért fénysebesség azaz 300 000 000 m/s az ismert legnagyobb sebesség osztva egy tetszőleges más közegben mért fénysebességel nagyobb per kisebb a hányados nagyobb 1-nél.A relatívnál pedig 2 tetszőleges közegben mért fénysebesség hányadosa így a törésmutató lehet kisebb nagyobb 1-nél.Néhány törésmutató:H2O 1,33 jég 1,31 kvarc 1,54.Remélem érhető volt.
2011. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen nagyjából értem, tehát számolni tudok vele, de maga a törésmutató nem tudom milyen mennyiség, nem tudom felfogni, értelmezni hogy mi :D De köszi, elég lesz ennyi, úgysem érettségizek :)
2011. dec. 4. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
A törésmutato az egy vonatkoztatás 2 fénysebesség egymásra történő vonatkoztatása.Ennél jobban nem tudom elmondani csak nyolcadikos vagyok.
2011. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amugy nincs mit szerintem is ennyi elég lesz ennél jobban nem is kell tudni :)
2011. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
8-os vagy? :D Én nem emlékszem hogy ilyet tanítottak volna 8adikban, biztos szereted a fizikát nagyon :))
2011. dec. 4. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen xDD nyolcadikos.
2011. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!