Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt az ősrobbanás előtt?

Mi volt az ősrobbanás előtt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
63%
Isten sok bablevest evett
2011. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
61%

A Futuramaban volt múltkor egy érdekes epizód.

Időgépeztek és amikor vége lett a világnak, nem történt semmi, csak nagy sötét, és mondta az öreg prof hogy most múlt ki az utólsó proton és akkor nagy villanás és új ősrobbanás.

Tudom hogy ez csak egy rajzfilm Groening tollából, de érdekes ez az oszcilláló világegyetem.

Mondjuk én sokkal inkább abban hiszek, hogy Isten teremtett mindent. :)

2011. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
74%

Mi volt az ősrobbanás előtt? Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Egy másik ősrobbanás. És az előtt? Egy másik ősrobbanás. Kb. így a végtelenig.

Az univerzum mind egyes része tartalmaz egy másik univerzumot. Úgy kell elképzelni a párhuzamos univerzumokat, mint amikor beledobunk egy marék kavicsot a tóba.

2011. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
Elötte minden egyben volt, azután szétrobbant.
2011. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
61%

Előtte minden egyben volt! Az ami egyben volt,hogyan keletkezett?

Az ősrobbanás legalább olyan hihető,mint az,hogy Isten teremtette a világot. Sőt az utóbbi inkább az.

2011. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
35%

Látjátok?

Van az a paranormális jelenségek témában emlegetett Occam-borotvája vagy mi, ami azt mondja, hogy mindig, az egyszerűbb és racionálisabb válasz az igaz.

Nekem az sokkal egyszerűbb és racionálisabb hogy Isten a semmiből teremtette a mindenséget, minthogy a semmi összesűrűsödött egy borsóba és szétrobbant.

2011. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó, legyen, én nem vetem el senki vallását. Egyet kérek csak tőled, definiáld az Isten szót.
2011. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

A hadronütköztetőben, mikor két részecske ütközött, akkora energia szabadult fel, hogy a másodperc töredék részéig újabb részecskék keletkeztek, majd tűntek el.

Tehát az energiából lett anyag.


Én úgy képzelem el az ősrobbanást, hogy van Isten, és hogy definiáljam is: egy végtelen nagy, és véhtelen hatalmas, intelligens, alkotó, fenttartó Energia, amely ugyanúgy ahogy a hadronütköztetőben, magából hozott létre anyagot. Nem csak pár részecskét, hanem egy egész univerzumot. És nem csak nagyon rövid időre, hanem évmilliárdokra. Továbbá ő az, aki meghatározta a fizikai törvényeket. (Kvázi: adott az anyag, és adott, hogy hogyan viselkedjenek.)


Persze ilyenkor jönnek a kérdések, hogy "de Isten hogyan keletkezett". Nos, ahogy írtam is, emberi aggyal nem lehet felfogni azt, ami a mi időnkön, és a mi terünkön kívűl áll. Mindenesetre nagy merészség azt állítani, hohy nincs Isten csak azért, mert nem tudjuk elképzelni.

Nyílván Ő nem egy amolyan kaporszakállű, öregember, ahogy ábrázolják.

2011. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
52%

Definiáljam?

Erre csak azt tudom mondani, hogy nem lehet definiálni.

Amit az ember tud mondani az csak egy töredéke az Ő fölségének. Emberi értelem nem tudja meghatározni sem.

Halandók vagyunk, majd ha feljutunk megértjük. :)


De egyébként a katekézisben le van írva szavakkal:

5./24. Ki az Isten?

Isten az egész világ teremtő ura, és a mi mennyei Atyánk.


Ja van valami amin nagyon szeretek elmélkedni:

26. Hol van az Isten?

Isten mindenütt jelen van: benne élünk, mozgunk és vagyunk.


Gondolj csak a matekra, a fizikára, kémiára. Mindent körülsző, mindenre érvényes. Ott van az Isten.

Még Newton mondta azt hiszem, hogy "Egy korty a tudás poharából ateistává tesz, de a pohár legalján ott van az Isten."


Lehet hogy eltértem a kérdésedtől, és kérdező, ne haragudj az OFF-olásért, de én csak így tudom elmondani. :)

2011. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim válasza:
51%
És mi van ha sosa nem is volt ősrobbanás?
2011. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!