Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt az ősrobbanás előtt?

Mi volt az ősrobbanás előtt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
Amúgy ezen akadtam most ki: "Ha majd bevisz téged az Úr, a te Istened arra földre, amelyet elfoglalni mégy, s eltöröl előled sok nemzetet - hét, nálad sokkal nagyobb számú, nálad erősebb nemzetet - , s ezeket a kezedbe adja az Úr, a te Istened: veszítsd el őket egy szálig. Ne köss velük szövetséget, és ne könyörülj meg rajtuk. Ne lépj velük házasságra: lányodat ne add oda fiának, és az ő lányát el ne vedd fiadnak, mert eltéríti fiadat, hogy ne engem kövessen, hanem inkább más isteneknek szolgáljon, s akkor felgerjed az Úr haragja, s hamarosan eltöröl téged. Sőt éppen ellenkezőleg, ezt cselekedjétek velük: rontsátok le oltáraikat, törjétek össze oszlopaikat, vágjátok ki berkeiket, égessétek el faragott képeiket. Te ugyanis az Úrnak, a te Istenednek szentelt nép vagy: téged kiválasztott az Úr, a te Istened, hogy tulajdon népe légy minden nép közül, amely a földön van."
2011. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 dellfil ***** válasza:

Látom ám, hogy sokak csőrét iszonyat piszkálja az "ősrobbanás" kifejezésben a "robbanás" szó. :DDD

Alapvetően igazuk is van, hogy marhaságnak tartják. Hiszen a világegyetem forró, és "viharos" kialakulását valló elmélet "elnevezése" egy ellenzőjétől származik. Fred Hoyle csillagásztól. Ő gunyoros értelemben használta a "Big Bang" kifejezést. Ez az ötvenes években volt, és a BBC-nél tartott ismeret terjesztő előadásai alatt hangzott el. Fred Hoyle az állandó állapotú világegyetem modell mellett voksolt. Kritikával illette, a világegyetem "robbanásszerű" kialakulásának modelljét.

Természetesen a tudomány nem a népszerűsítő leírásokban (is) megtalálható kifejezések halmaza... De gondolom, ezzel mindenki tisztában van. :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Jó olvasgatást, és "elmélkedést". :DDD


dellfil

2011. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim válasza:
Fluktuációk vannak bizonyítottan. "Semmiből valami." Azaz energiából anyag. Valami ilyesmi lehetett az ősrobbanás, csak nagyban. Most az egyre gyorsabban táguló univerzum talán abba az irányba halad, hogy atomjaira, majd energiává párolog. Aztán majd történik valami, és bummmm Na ennek a valaminek a környékén lehet Isten. Ő ruházhatja fel törvényekkel az anyagi valót. Mi pedig próbáljuk kiismerni mi, és hogyan működik. Ez elég nehezen megy, úgyhogy lehet feltételezni, hogy egyáltalán nem hülye gyerek:D
2011. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
59%

#7 és #19 vagyok.


Igen, én is már találkoztam Jehovás térítőkkel, akikkel elbeszélgettem. Szóba került, hogy szerintem ősrobbanással keletkezett az Univerzum, mire ők közölték, hogy ez képtelenség, mert robbanásból csak káosz lesz, viszont az univerzum tökéletesen működik.


Valóban, a "robbanás" nem a legjobb szó, de nehéz lenne egyetlen szóval kifejezni azt, hogy egy parányi, végtelen sűrűségű pont irdatlan nagy sebességgel elkezdett szétszóródni. Ez viszonylag leginkább egy robbanásra hasonlíthatott.

Másrészt, azt is elég nagyképűség feltételezni, hogy csak azért, mert az emberi robbantások káosszal járnak, Isten nem képes robbantással rendet teremteni...

És van még valami: a "robbanás" ereje. Ha csak egy parányival is nagyobb lett volna, akkor minden részecske széttávolodott volna, és az egész univerzum (ami sokkal hatalmasabb lenne, és sokkal gyorsabban tágulna) részecskékből állna. De ha egy picivel is kisebb lett volna az ereje, akkor a tömegvonzás miatt összeesett volna minden.


Tudom, hogy sokak csőrét piszkálja az "Isten" kifejezés, de azt el kell fogadni, hogy egy felsőbb tervezés nélkül nem jön létre csak úgy, egy egész univerzum.


31N

2011. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:

Offolnék, 32-es!


Mi történt a Kánaánba való bemenetelnél? Öldöklés, vagy Isteni igaz ítélet?

Ábrahám megkérdezte az Urat, hogy mikor fog bemenni a nemzedéke arra a földre, melyen épp akkor ő állt, lakott.

Az Úr ezt a választ adta:

"Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be."

Noé idejében lévő ítéletről, Sodoma ítéletéről, és ama utolsó nap ítéletéről nincs véleményed? Csak egyet emelsz ki, mondván kegyetlen öldöklés...


Üdv: L

2011. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:

#35 folyt.

És még valami: az ősrobbanás bizonyított. Az univerzum elemei egymástól távolodnak. Ha ezt az irányt egy vonallal ábrázoljuk, akkor látható, hogy egyetlen képzeletbeli pontból indul ki, tehát egkor ott volt minden "cucc". És ha a sebességét nézzük, akkor robbanásszerű lehetett az a jelenség.

(Bár olvastam valami olyasmit, hogy állítólag gyorsulva tágul az univerzum, felrúgva ezzel egy csomó robbanásos tézist. De hát, ez megint csak az, amit írtam: lehet, hogy ember nem képes így robbantani, de Isten miért ne lehetne képes erre?)


31N

2011. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim válasza:
Továbbvihetjük a kérdést azzal, hogy maga a megfigyelő milyen szerepet játszik az egészben? Azért ez sem mellékes.
2011. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 dellfil ***** válasza:

Érdemes megnézni ezt, még ha a felvétel minőségével bajok is vannak.


http://www.youtube.com/watch?v=5knjgY8zLZI


dellfil

2011. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

A mi dimenziónk felfogása szerint semmi. Lehet azonban egy külső dimenzió, ahol nem csak magasság, szélesség és hosszúság létezik, hanem van még egy negyedik tényező is, amit mi nem tudunk felfogni.

Képzeljünk el 2D-s világot, ahol olyan lények élnek, akiknek nincs magasságuk, nem ismerik a fel-le fogalmaát, csak előre-hátra és oldalra tudnak mozogni. A Pac-man játék pont ilyen világ. Mi 3D-ben vagyunk fölöttük és egy sík lapként érzékeljük az ő világukat, ők azonban nem képesek minket érzékelni, mert fölöttük vagyunk, ami az ő világukban nem létezik. Ha mi megfogunk egy tárgyat és beleérintjük az ő sík világukba, csak annyit látnak, hogy megjelenik a semmiből valami.

Ugyanez a helyzet a mi világunkkal, ha a 4D-ből tenné meg valaki ezt, a 3D-s világunkban ugyanezt érzékelnénk, hogy a semmiből megjelenik valami. Mi a 4D-s világot soha nem leszünk képesek felfogni, mert 3D-sek vagyunk. A külső 4D-ben kellett történnie valaminek, ami beindította ezt a folyamatot, de szerintem teljes magyarázatot erre nem fogunk találni soha.

2011. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
57%

"Mi volt az ősrobbanás előtt?"


Én. És utána is ott leszek.

2011. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!