Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készíthetem el az...

Hogyan készíthetem el az alábbi oldatot:/csak ezek az adatok vannak megadva/ -200 mM NaCl - 2 M EDTA - 0,5 M glicin -300 mM Na-borát?

Figyelt kérdés
a fenti töménységű oldatokat külön-külön el tudom készíteni, csak azt nem tudom, hogy melyik komponensből mennyi tegyek. Ez egy általános probléma más oldatoknál sem tudom, hogyan kell ezt elkészíteni és nem azért mert nem találom, hogy miből mennyit, hanem egyszerűen nincs megadva?

2012. ápr. 17. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk 1 l oldatot készítesz, akkor abba tegyél 200 mmol (11,7 g) nátrium-kloridot, 2 mol (584,5 g) EDTA-t, 0,5 mol (37,535 g) glicint és 300 mmol (114,411 g) Na-borátot. Attól függően, hogy neked mennyi oldatra van szükséged, ezt oszd el (vagy szorozd meg) a saját oldattérfogatoddal. Azért lehet így megadni, mert a szilárd anyag számottevően nem befolyásolja az oldat térfogatát, és a koncentrációk térfogatra vonatkoznak.
2012. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!