Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ornitológus szeretnék lenni,...

Ornitológus szeretnék lenni, milyen szakra jelentkezzek? (pl. biológia BSc, zoológia? ) És mikor mondhatom azt, hogy ornitológus vagyok, milyen diplomát kapok? Mennyi ideig tart az egyyetem elvégzése (BSc, MsC) összesen, esetleg utána PhD?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, akkor a Bsc 3, az Msc 2, a PhD újra 3 éves.
2012. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biológia BSc, majd biológus MSc. Alapvetően 3 év alapképzés, majd 2 év mesterképzés. Szakirányválasztásnál pedig meg kellene nézni, hogy melyik tanszékeken van olyan szakdolgozat lehetőség, ami neked megfelel (tetszik), és az általuk ajánlott szakirányt felvenni. Ökológia illetve kísérletes zoológia irányból is lehet ornitológiával foglalkozni, a kérdés az, hogy te melyiket választanád.

Ezután, ha tudományos körökben is érvényesülni akarsz, akkor erősen ajánlott a PhD fokozat, aminek a megszerzése min. 3 év (de inkább több).

Hogy mikortól nevezheted magad ornitológusnak azt nem tudom, de szerintem az első ornitológiai témájú tudományos kutatásod megkezdésétől.

2012. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
ne menj annak, k'rvára nem lehet megélni belőle :(
2012. ápr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez tapasztalatból írtad? Amióta az eszemet tudom, mindig ez akartam lenni. Elsősorban nem a pénz motivál... Ha sikerülne, később szívesen dolgoznék külföldi projektekben is, persze tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű...
2012. ápr. 29. 08:02
 5/12 polarbeer ***** válasza:
52%

Én ELTE TTK bioszos vagyok. Itt dolgozik Magyarország legnagyobb ornitológiai szaktekintélye, Dr. Csörgő Tibor, az Ócsai madárvárta elnöke.

Ha ilyesmivel, vagy az ökológia, ill. zoológia bármely más ágával szeretnél foglalkozni, akkor azt tanácsolom, hogy ELTE-re gyere. Itt a diplomád mellé használható tudást is szerzel, amit (főleg, ha madarász akarsz lenni), sikerrel kamatoztathatsz a jövőben!


Üdv.: polarbeer :)


Amúgy először 3 év BSC, amit az ELTE bioszosok zöme 4 év alatt végez el. Sokkal nehezebb a biosz BSc, mint pl. Pécsett, vagy Szombathelyen, DE sokkal jobb képzést ad! Itt adnak lehetőséget kutatni az embernek! Ráadásul itt 1-1 tanszék egy egész folyosó, mindegyik minimum 20 - 30 emberrel. Addig a PTE TTK bioszon az egész biológia szak 1 folyosó, kb. 30 emberrel. öhmmm...kevés...


Csak az ELTE, csak az ELTE, hey, hey!!! :) :)

2012. jún. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kösz a választ polarbeer! Tudtam, hogy ott dolgozik Dr. Csörgő Tibor, egyrészt ezért is szeretnék odamenni, másrészt meg az ornitológia a szenvedélyem. Mindenképpen ezzel szeretnék foglalkozni..., ez érdekel.

Remélem sikerül, tudom nem könnyű...!!!

2012. jún. 29. 11:35
 7/12 polarbeer ***** válasza:

Bekerülni nem lesz annyira nehéz szerintem. Tavaly 366 pont volt a határ a 480 pontos rendszerben. Az szerintem nem vészes. Aztán a 3 év BSc a leghúzósabb. Főleg, ha 2., és 3. félévre Csörgőnél veszed fel az Állatszervezettan A gyakot. AZ ELTE biosz egyik legnehezebb tárgya, és a legszigorúbb tanára egyben!! Ha a 2 féléves szervtan. A gyakot elvégzed, onnantól semmi sem állhat az utadba :) Na jó, lesz azért itt még Böddi-féle növénytan, meg Hudecz-féle szerves kémia...

A kémia elég sok lesz, minden félévben lesz szerves / fizikai / általános / bio - kémiák közül legalább egy. Aztán a természetes szénvegyületek c. kurzus is elég nehéz ám.


Ha a BSc-t legyűröd 4 év alatt (ennyi a reális), akkor utána MSc 2 év, ahol már nem lesz annyira feszített tempó, mint a BSC-n, Az már lájtosabb. Utána doktorizhatsz (PhD) is, de azt már munka mellett érdemes csinálnod, Az még tőlem is messze van, pedig én is várom már, hogy ne ilyen hülyeségeket kelljen tanulnom, mint pl. mikológia, hanem olyanokat, amiket szeretek, és amivel akarok foglalkozni!


Üdv. :)

2012. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem is a bekerülés miatt aggódom, hanem az olyanok miatt, mint a kémia, fizika (ezek nem igazán érdekelnek, meg totál elveszik a kedvem az egésztől). Tanulják a kémikusok, meg a fizikusok!!! :)
2012. jún. 30. 21:11
 9/12 polarbeer ***** válasza:

Értem!


Akkor idefigyelj! Megmutatom neked az ELTE biosz BSC tanrendjét, elsőre meg fogsz rémülni a táblázattól. Másodszorra aztán rájössz, hogy a matek-fizika-infó csak 1, vagy 2 féléves tárgyak, és nem nehezek!!! Tényleg nem nehezek! Ha nekem sikerült mindegyik elsőre, és amúgy is a 270 emberből gyakorlatilag mindenkinek sikerült (talán 10 - 10 ember bukott fizikán és matek 1-en), szóval azokkal nem lesz gond, higgy nekem!!


A kémia viszont....nos nagyon fontos a biológiához. Rengeteg biokémiai tárgy lesz majd a 4., 5. félévben, ahová kellenek az alapok.

1. félév: szerves kémia gyak (az emberek 90 %-a tudja teljesíteni, nem nehéz annyira) ; szerves kémia előadás (na, ez húzós, ezt csak kb. a társaság fele tudta teljesíteni, nekem épphogy meglett a kettes. ezzel a tárgyal tényleg csúszik az emberek 35 - 40%-a).

2. félév: (persze, ha az első féléves kémiák megvannak): szerves kémia (adjad Uram, hogy meglegyen 6.-án!!!! - NAGYON NEHÉZ!!! szóbeli van, szemét a tanár, és rengeteg az anyag!), fizikai kémia (na ezt tényleg nem értem, hogy ez minek egy biológusnak, amúgy ez is nagyon nehéz a vizsga 6 órás, és este 6-kor kezdik!!! Erre szerencsére nem épül semmi, nem muszáj 2. félévben elvégezni, ráér a 4.-ben, vagy a 6.-ban is, illetve csúszás esetén a 8.-ban is, mert nehéz, és sok az anyag nagyon!!! meg értelmetlen. meg logikátlan.)

3. félév: bevezetés a biokémiába, analitikai kémia, természetes szénvegyületek

Erről a 3 tárgyról még nem tudok nyilatkozni, de ha nincs szerves kémiád, akkor ezeket se veheted fel + azt mondják, hogy a szerves kémiánál mindhárom nehezebb, szóval elég reménytelen szaga van a dolognak....


A kémia nagyon nagyon fontos a biológiához, persze vannak olyan ágai, amiknek semmi értelmük nincs, csak annyi, hogy meg kell, hogy legyen, és kész!

A kémia a madaraknak is fontos, elvégre is azoknak is van anyagtranszportjuk, és vérükben nekik is CO2, meg oxigén kering...


Ha még van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok! :D

Üdv! :)

2012. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hűűű! Köszi a választ, azért ez elég kemény... Ja, sok sikert a vizsgához:)

Ha valami eszembe jut írok... Köszi mégegyszer!!!

2012. júl. 6. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!