Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászok! Mi a véleményetek?

Csillagászok! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam az interneten CCD kamerákat. Nagyon megtetszett hogy nem kellene a távcsövet mindig magasságra beállítanom megfigyelésnél, mert elég nehézkes.


Arra gondoltam hogy veszek egy ilyen kamerát, hogy a laptopról is tudjam nézni az eseményeket.


Sajnos a kamera eléggé drága nekem, de amikor utána olvastam az interneten találtam olyat, hogy ez valójában webkamera. Sokan úgy is hívták, hogy webkamera (leírásokban). Sok helyen láttam olyat hogy asztali webkamerákat is tesznek rá az okulárra.


Úgy ahogy utána olvastam a CCD-nek is, hogy ez másféle kamera, mintha vennék egy 2-3 ezer forintos "auchan"-os kamerát:)


Olvastam olyat is hogy egy kis adaptert kell venni a webkamerára, vagy épp fényképezőre, hogy az okulárra lehessen rögzíteni.


Mi a véleményetek? Érdemes vennem egy olcsóbb webkamerát? jó lesz valamire? Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 26. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos. Ez nem így van! Egy, be kell állítani a csövet, hogy követni tudd az objektumokat. 2 megoldás van. Okulár mögé téve a webkam, max hold, nap, és 3 bolygóra elég. Ennyi. Ha a cam lencsét kiszeded hogy a ccd re essen a fókusz jobb eredményt kapsz, így okulár nem kell, de így is csak erre elég szinte. Fotóra videóra. Mélyéghez karcsú a technika.
2012. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ne haragudj de kifejtenéd bővebben? nem egészen értem mire gondolsz. sajnos még eléggé kezdő vagyok.


hogy érted hogy nap hold és 3 bolygóra elég? az objektumok követése az állványtól függ nem? az egyébként EQ-1es.


és hogyhogy a webkamera lencsét kiszedni? ezt sem nagyon értem.

2012. szept. 26. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Nos a webkamera teljesítménye csak a holdra a napra valamint a jupiter, vénusz s talán a marsra elég. Igen a követés az az álvány... Amúgy eq1, akkor maga a cső sem lehet nagy teljesítményű. Sajnos tényleg ennyire elég. A webcam ha adapterrel teszed az oksi mögé, akkor afokális módnak hívják. A lencséken át azt veszi amit látsz. Viszont ha sima webcamot veszel, vagy kifejezetten bolygóra camot, akkor magán a kamerán nincs lencse. Ez webcamból kicsavarható. A legtöbbön ugye ott állítod élesre hogy amit vesz jó legyen. Nah az kiszed. Végére egy olyan toldatot csinálsz hogy a kihuzatba beleilleszkedjen. Így nem kell okulár a csőre. A fényt egyenesen a ccdre klüldi. Olyan mintha a kamerának nem az a kis bizbasz lencséje lenne, hanem maga a cső. Viszont fénygyűjtésben így sem elég többre mit az a pár dolog. Milyen távcső?
2012. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

találtam egy dokumentációt a lencse leszedéshez:) már így értem mi is az.


ilyen adaptereket néztem most:

[link]

[link]


de szerintem a másodikat kell nekem vennem ugye?


[link]


ezt a webkamerát néztem. ilyenen is le lehet szedni a lencsét? mind ugyan úgy működik? vagy lehet más és nem lesz jó hozzá?


a lencse leszedős dokumentációban egy másik fajta webkamera van, de azt mondják azt már nem forgalmazzák.

2012. szept. 26. 15:59
 5/11 A kérdező kommentje:
a távcső SkyWatcher 70/900 refraktor
2012. szept. 26. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, a második kell, de egy kis barkácsolással megcsinálhatod magadnak! De tényleg ne várj sohat. A holdra tökéletes! Bolygó, pl jupiter az úgy működik, hogy videó, követed kb 2 percig (a saját elfordulása miatt) majd a registax progi csinál a videóból egyetlen képet. A fotótól ezerszer jobbat. sőt a hold egy egy kráterére is ez a jobb megoldás. Viszont kézzel nehéz követni remegés nélkül eq1 en. Mélyégre karcsí a cső, de sok kettősre, nyilthalmazra elég! Ezeket lerajzolhatod. Ilyen rajzok vannak az asod weblapon, de regizz a csillagváros.hu ra. Sokan segítenek majd. Ott mindenre kapsz választ, vagy találsz azonnal. Bekukk a rovatokba (mély-ég, kettőscsillag) ott találsz rajzokat, vagy webcamos fotót bármit! Sok sikert.
2012. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

barkácsolással is meglehet oldani?

és egy ilyen kaliberű webkamera is jó akkor? nem hiszem hogy pont ez a posta költség miatt, de akkor olyan kamerát nézzek a boltba aminek manuális a fókusza, azaz le lehet tekerni a lencséjét, aztán helyére az adapter és rá a távcső okulárjára és lehet is nézni?


köszönöm szépen a segítséged, nagyon hálás vagyok.

2012. szept. 26. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem! Ha az okulára teszed, akkor a webcam marad gyárilag ahogy van! Olyankor azt veszi amit te is látsz, beállítod manuálisan a camot, hogy jól lásson! Ha a cam lencséjét kiszeded, akkor nem kell az okulár! Annak helyére megy a toldat és a cam. Olyankor a lencsén bejövő fény a cam ccd érzékelőjére megy egyből, jobb lesz a minősége a felvételnek!
2012. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen megoldható. A youtube n találsz is videot. Beírod a refraktor, webcam stb stb neveket azt tuti lesz. Mobilról vagyok, most nem keresem ki, de ott végignézheted hogy alakítanak át egy ilyet. Röviden. Cam lencse ki, kell egy olyan cső ami a távcső kihuzatba illik, ezt olyan hosszan, hogy fixen befogatható legyen a csavarokkal, meg a camra felrögzíteni és annyi.
2012. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha van digitális fényképeződ, ahhot orion digiscoping adaptert vegyél. Azzal okulárba fotózhatsz. A t2 toldat tükörreflexeshez való, ugye az is obi nélkül, de ahhoz az eq1 gyenge. Az orionra, simán rábarkácsolhatsz mobiltartót is, telefonhoz nappal és holdra simán jó, ha normálisabb telód van!
2012. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!