Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászok! Mi a véleményetek?

Csillagászok! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam az interneten CCD kamerákat. Nagyon megtetszett hogy nem kellene a távcsövet mindig magasságra beállítanom megfigyelésnél, mert elég nehézkes.


Arra gondoltam hogy veszek egy ilyen kamerát, hogy a laptopról is tudjam nézni az eseményeket.


Sajnos a kamera eléggé drága nekem, de amikor utána olvastam az interneten találtam olyat, hogy ez valójában webkamera. Sokan úgy is hívták, hogy webkamera (leírásokban). Sok helyen láttam olyat hogy asztali webkamerákat is tesznek rá az okulárra.


Úgy ahogy utána olvastam a CCD-nek is, hogy ez másféle kamera, mintha vennék egy 2-3 ezer forintos "auchan"-os kamerát:)


Olvastam olyat is hogy egy kis adaptert kell venni a webkamerára, vagy épp fényképezőre, hogy az okulárra lehessen rögzíteni.


Mi a véleményetek? Érdemes vennem egy olcsóbb webkamerát? jó lesz valamire? Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 26. 14:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

értem köszönöm hát találtam videót megnéztem de akkor ez amit vennék is egy sima cső?

és ha nem kell az okulár akkor mi adja a nagyítást?


nem igazán kell fényképezésre, csak hogy én tudjam nézni számítógépen:) hát akkor számomra az okulárra tett gyári webkamera kéne hogy legyen a jó megoldás, de azt meg nem tudom rögzíteni:S

azért hittem azt hogy az adapter erre van:)

2012. szept. 26. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!