Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a matematika értelme?...

Mi a matematika értelme? Miért fontos azonkívül, hogy a természettudományokban jól használható?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 18:40
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Például hol?
2012. nov. 10. 22:03
 12/26 A kérdező kommentje:
Mindegy, hogy használják-e, arra szeretnék választ kapni, hogy szükségünk lenne-e matematikára, ha nincsenek más tudományok?
2012. nov. 10. 22:15
 13/26 kalmj ***** válasza:
A magasszintű matekra csak tudományos célból van szükség, de a művészetekben is használják. A harmónia megtalálása egyszerre művészet és matematika.
2012. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

Az psembernek, akinek még nem voltak más tudományai sem, nem volt szüksége matekra. Abban a pillanatban azonban, hogy össze kell adni két nyájat, vagy el kell osztani egy hadizsákmányt, kell a matek. Talán minden tudományoknál előbb kell a matek.


És egy példa a XXI. századi matekra az informatikában: titkosítás. Prímszámok kellenek hozzá, és a prímek eloszlása a mai napig nem teljesen triviális. Ha lenne egyszerű képlet arra, hogy prímeket találjunk - itt nem kétjegyű prímekről beszélek -, akkor sokkal egyszerűbb lenne a mai titkosításokat feltörni.

2012. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kicsit irracionális.


Ugyanis, a matematika azért fontos, mert a természettudományok többek közt ezen a nyelven beszélnek.

Tehát a matematika nem fontos, ha nem létezik olyan tudományág, amely nem használja fel.(ugyanakkor nincs irodalom, festészet, szobrászat, építészet, semmi sincs matematika nélkül)

Ez is egy logika DE


Amennyiben nem létezik semmilyen természettudomány, nincs jóléti társadalom a legalapabb szinten, és az embernek nincs lehetősége ilyen kérdéseket feltenni, vagy bármi mással foglalkozni, mint a mindennapi túlélés. NAGYON alapszintű túlélés, nincs állattartás, cserekereskedelem, növénytermesztés, semmi ami az embert elválasztja az állatoktól. Van vadászat és gyüjtögetés, pont mint a csimpánzok.


Vagyis egy absztrakt világban ugyan fel lehet tenni a kérdést, mi értelme a matematikának(és akár még azt a következtetést is levonhatjuk hogy semmi), de a világunk nem ilyen.


Ugyanakkor a kérdésed felmerített bennem egy kérdést, melyen a minap gondolkodtam. Nevezetesen:


Vajon a matematika mennyire alapszintű? fel is teszem majd gyk-n, kíváncsi vagyok mit írnak rá az emberek. :D

2012. nov. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%

Van itt egy másik topic, amiben a Kérdező szerint az emberi elme lebutítására jó a síkidomok nézése, gondolása. Van benne valami, iszen mi 3D-ben élünk, és akkor miért a 2D-ben gondolkodást meg a duális világképet erőltetik?... (És még a DIgitális technikát is...)

3 a magyar igazság és 1 a ráadás: az már 4!

Világunk 3 D-s és a 4 D-be tart - nyelvünk is tisztán megmondja.

Lehetséges, hogy a matematika az ember fejlődésének visszatartására alkotott szellemi rágógumi?

2012. nov. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
... mármint kimondottan a geometriára gondoltam. De persze a függvénytanra is gondolhatok, meg a már érintve említett kettes számrendszerre.
2012. nov. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 11. 15:01
 19/26 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzek vissza:


Miért fontos az irodalom ismerete?

Azon kívül, hogy érettségizel belőle.


Miért fontos a történelem ismerete?

Azon kívül, hogy ismered...


Bármilyen (nem gyakorlati) ismeretnek mi értelme van?

Szerintem igazából semmi sem fontos.

Minden szellemi ismeret egyszerűen önmagában szép, érdekes, szellemi örömöt nyújt.

A matematika igazi értelme nem az alkalmazásában rejlik.

A matematika (is) mint egy szellemi rendszer, az összefüggéseiben szép. Ahogy a festészet. Az sem a puszta ábrázolásról szól. Attól szép, hogy mást is látsz, mint egy fényképen látnád. Benyomásokat kelt, inspirációkat, hangulatot teremt. A saját eszközeivel.

A matematikának is megvan az élményszerű szintje. A rejtvényfejtés jelleg, az agyunk működésének élménye mind mind ugyanolyan élmény, mint más ugyanennyire nem fontos művészeteknél.

És még sorolhatnám...

2012. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Csak kérdeztem, mert gondoltam mivel mégis egy tudomány önmagában is fontos lehet. De ettől még a semmi egy jó válasz. Az hogy szép, az igaz, de ezt már nem a tudományos oldalról tekintem.
2012. nov. 13. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!