Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vegyészeti, gyógyszerészeti...

Vegyészeti, gyógyszerészeti vagy a vegyészmérnöki? biosz azt még nem tanulok, a matekom erös 4-es, a kémiám meg dicséretes 5

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom elsős gimis vagy. Véleményem szerint ráérsz ezzel foglalkozni még, már csak azért is mert idővel egyre nagyobb rálátásod lesz a tárgyakra. :)

Amúgy a vegyészek, zömmel kutatás-fejlesztéssel foglalkozhatnak, (pl új szintézisek tervezése, esetleg új analitikai eljárások tervezésével és ezek minőségbiztosításával), egyetemen csak kémia (mellé matek matek, és kevés fizika). A vegyészmérnök különböző anyagok (olajipari termékek, gyógyszeripari alapanyagok/termékek, stbstbstb) nagyipari gyártását felügyelik, irányítják, koordinálják. Vegyészmérnökin sok kémiával fogsz találkozni, sok matekkal, és (jóval)több fizikával mint a vegyészen.

A gyógyszerészek esetében egyértelműbbnek tűnik hogy mivel foglalkozhat, azonban a gyógyszertári dolgozón és azokon kívül akik a gyógyszergyárak megbízásából orvosoknál házalnak, semmi olyat nem tudnak amit egy sima vegyész, vagy akár mérnök ne tudna megcsinálni akármikor. :) Egyetemen pedig kémia (szerintem nem annyira erős), és rengeteg biosz (élettan, gyógyszerhatástan, molekuláris biológia, anatómia) mellet kevés matek, és fizika.

Mint végzős vegyész hallgató, már bánom hogy nem vállaltam be a vegyészmérnökit. :)

2013. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Debreceni egyetemen tanulsz.Én a Bessenyei gimiben kisvárdán,és igen 9.-es vok.Kösz szépen hogy válaszoltál.Akkor a vegyészmérnöki lenne a legideálisabb.
2013. márc. 17. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Honnét veszed h Debrecenben tanulok? :D (nem amúgy)
2013. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert ott lehet tovább menni vegyésznek,vegyészmérnöknek és gyógyszerésznek.Én minden esetre oda megyek tovább tanulni.
2013. márc. 18. 15:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy hogy válaszoltál.Elkészítem a tervem a tovább tanulással és majd 3.-ban igyekszem a legjobb faktokat felvenni
2013. márc. 18. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!