Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jók a Radikális...

Mátyás97 kérdése:

Szerintetek jók a Radikális Állatvédők?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen!!!

2013. márc. 26. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy aki igazán radikális, az egyrészt nem ért hozzá, másrészt az esetek többségében alapvető műveltséggel sem rendelkezik, és a természetvédelem szempontjából (és sok más szempontból is ) teljes a fogalomzavar. Olyanokra gondolok pl, akik felszólalnak és kimennek tüntetni már olyan ellen is, ha megtudják, hogy a szomszéd Pista disznóvágást tart. Ezek az IQ-bajnokok meg mennek megkövezni Pista bácsit, hogy hogy tehet ilyet egy állattal, miközben ők maguk is esznek húst, csak azt ők kulturáltan a boltban veszik, nem ölnek meg érte egy állatot, mint a szadista Pista bácsi...

Vagy amikor agyonsminkelt plasztikcicák teljesen hiteltelenül mennek a tömeggel tüntetni az ellen, hogy az állatokon teszteljék a különféle kozmetikumokat. Miközben rajtuk van vagy fél kiló vakolat.

Aztán vannak, akik betörnek olyan helyekre, ahol állatkísérletek folynak, és ő ott rombol, vandálkodik, és így tiltakozik. Csak abba nem gondol bele, hogy ettől még az ottani állatoknak nem lesz jobb, viszont azt a kárt, amit okozott, valakinek meg kell téríteni. Persze sok esetben ez is az adófizetők pénzéből kerül megoldásra, többek között a sajátjából is.

Az addig ok, hogy védjük az állatokat, is nekik is legyenek jogaik, de aki túlkapásokkal harcol, az sokszor még rosszabb, mint aki semmit sem tesz.

2013. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Van benne valami. Viszont sokszor jót cselekednek azzal hogy bevetnek erőszakot, mert más már nem használ. És az a büntetés, ami az állatkínzásért jár, az semmi. Például a Pista bácsis példa az a kivétel... De én nem épp az ilyen esetekre gondoltam. Hanem pl. kutya kínzás...
2013. márc. 26. 16:29
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Persze, mindent meg lehet ideologizálni (vagy legalábbis megpróbálni), de én meg úgy vagyok vele, hogy ha jó is a cél, amit el akarok érni, ha ehhez rossz eszközöket használok, akkor nem jó, amit teszek. Egy rakás erőszakos állatvédőnek senki sem fog engedni, mert ilyen esetben már egy külső szemlélőnek mellékes, hogy mi a cél. Ilyenkor ugyanis az emberek annyit látnak, hogy itt egy rakás erőszakoskodó ember, akikkel sürgősen kezdeni kéne valamit. Ráadásul a vandálkodás egy jóérzésű emberből inkább ellenszenvet vált ki, és ha egy állatvédő csoport egyszer ilyen radikális fellépésre szánja el magát, az többnyire csak azt éri el, hogy lejáratja magát olyan emberek előtt is, akik amúgy az eszméikkel egyetértenének.

Ha el akarnak érni valamit, akkor egy megoldás van, minél többeknek összefogni, és kérelmezni mondjuk egy törvényszigorítást az állatkínzással kapcsolatban. Mert a tömegek szava az, aminek már van valami meggyőző ereje.

2013. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen. Ha nem csak felfüggesztést, vagy pénz bírságot kapnának az állatkínzók, nem kellenének radikális állatvédők.

Példa:

Rendőrség: Halló, X rendőrség, segíthetek?

Bejelentő: Jó napot, szeretnék bejelenteni állatkínzást.

Rendőrség: Ez hol történt?

Bejelentő: X város, x utca, x szám

Rendőrség: Kiküldünk egy rendőrt.

-------------------------------

A rendőr megérkezik.

A rendőr kihívja a körzeti állatvédőket.

Az állatvédők feljelentést tesznek.

1 nap múlva: Semmi

1 hét múlva: Semmi

1 hónap múlva: Semmi

1 év múlva: Semmi

Semmi sem fog történni. 4-5 % arra hogy megtalálják az elkövetőt. Ha megtalálják kap pár tízezer Ft bírságot, vagy felfüggesztést.

Egy kis statisztika:

Az elmúlt 2 év.

226 bejelentett állat kínzás.

11 ember kapott pénz bírságot.(10000-40000)

5 ember kapott, felfüggesztést.

2 ember kapott börtön büntetést(9 hónap)

És ennyi! Na és mi lesz a többi 208 állattal? Semmi! El lesznek feledve!

2013. márc. 26. 16:54
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Igen, ez sajnos így van. De szerinted mit lehetne tenni? Tegyük fel, találsz egy zsákban néhány kiskutyát, akiket valaki csak úgy bedobott a folyóba. Hogyan derítenéd ki, hogy ki volt az, hogy megbüntethesd?
2013. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igazad van:( Ez a chip miatt pedig sokkal több kutyát dobnak ki az utcára.Plusz ebadó is.
2013. márc. 26. 17:42
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Igen, voltam én is a helyi kutyamenhelyen, ahol mondták, hogy csak januárban több, mint száz kutyát szedtek össze a környéken... így meg aztán a chip is csak részmegoldás, pláne ha kölyökkutyákat dobálnak ki a felelőtlen gazdik...
2013. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

OFF:

A chip az hasznos!!

Én nem éreztem eddig,hogy hasznos lenne,saját kutyáimból kiindulva mivel ők nem tudnak elszökni a panelból és elengedni is csak zárt téren (futtató,park) engedjük el ,de amikor pár hete találtunk egy kutyát abban reménykedtük az orvoshoz menet,hogy van benne chip ,sajna nem volt,pedig azonnal feltudták volna hívni a gazdit,hogy megvan a kutyája..amikor mondta a doki,ha mindenki rakatna a kutyájába chipet seccperc alatt meglenne a gazda..és hogy naponta 10-15 kutyát hoznak be,hogy találták és chip csak 2-3-ba volt..ezek után én tényleg hasznosnak tartom!!


a kutyus gazdija meglett,hála a facebooknak! :)


mi meg majd áprilisba fogunk rakni a kutyákba amikor oltani visszük őket :)

2013. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze, azért nagyon sok haszna is van. Mi is áprilisban adjuk be nekik.:) Mert mi falusi kertes házban élünk, és ha elszökik, megtalálhatjuk:) De egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogyan lehet kidobni egy kutyát, vagy macskát, vagy egy akármilyen állatot. Az állatkínzókat végképp nem. Hogyan lehet ártani egy állatnak, aki teljesen ki van szolgáltatva az embernek. Én még életemben nem ütöttem meg kutyát. Csak néha a nevelés miatt, de az meg egy olyan hogy egy vékony újsággal rácsapok a seggére. És ennyi, de az is ritka.:)
2013. márc. 26. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Külföldön jók a Radikális Állatvédők, mert agresszívan lépnek fel az állatkínzók ellen. Itt Magyarországon, csak a nevük Radikális, mert, hogy nem aszerint cselekednek az is biztos.
2013. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!