Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi a tudat?

Szerintetek mi a tudat?

Figyelt kérdés
S ha a tudatnak köszönhető az emberi intelligencia, akkor az csak öröklött és tanult, vagy elképzelhető, hogy a természet eredendő törvényeiből fakadt és csak felszínre kell hozni azt a tudást a memóriából?

#szellem eredete #tudat kialakulása.
2013. ápr. 27. 01:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

hát, ha minden igaz a videónak nincs köze a tudathoz :) de persze akár sok mindent bele lehet látni.


tényleg annyi eredetileg a dolog, hogy egy négyzetrácsos papíron vannak színesek és üresek és a következő időpillanatban a szerint a két szabály szerint változik amint írtam(tehát annak függvényében, hogy hány pötty veszi körül). szóval az elején az üres négyzetrácsba bizonyos elrendezésekben beszíneznek négyzeteket, majd elindítják és akkor valami lesz. és ilyen szerkezetek előállhatnak belőle, némileg meglepően.


olyan módon tudnám ezt összekötni azzal, amit írsz, hogy a gyerek fejében is vannak ilyen szabályok, amikkel mentális lépéseket tud végrehajtani és attól függ mivel ismerteted meg indul el a dolog és lesz valaminek a kibomlása.

2013. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen valami ilyesmire gondolok, hogy eleve ott vannak bizonyos törvényszerűségek szabályosságok, nem kimondottan tudatos, mégis valamiféle belső irányítás alatt áll.


Csak pl. mivel én vérhígítót vagyok kénytelen szedni, így ha erősebben igénybe vesztem a kezemet, alsó karomat, akkor sajnos, nagyobb véraláfutások lesznek rajta 5X10 cm vagy még nagyobb is.

Nagyon érdekes dologra lettem figyelmes, mert úgye oda kell állandóan figyelnem, mert különben kikaparnám,mert elkezd nagyon viszketni és kiszakadna a bőröm és mindent összevéreznék.

Na így lettem figyelmes, hogy a falósejtek nem egyformán dolgoznak, nem egyformán mozognak. Van olyan amelyik csapat a szélén kezd közben bele-bele csipkedni és falatozni. De van egy mások tipus amelyik megjelenik egy pontban és körbe-körbe járva növeli önmaga körül a fehérséget, még a bőröm alatti finom festék réteget is eltakarítják! Aztán egy idő után tele lesz az a terület hófehér szabályos 1cm nagyságú pöttyökkel. S ha már nincs elég hely, akkor eltűnnek. Amíg a másik rendetlenül, összevissza takaritgat, minden szabályosság nélkül, elhalványít mindent, de azokon a helyeken nem lesz fehér.


majd jövök, megjött az unokám holnap matek érettségije lesz, megkérdezem hátha még enne valamit....

2013. máj. 6. 22:02
 13/19 A kérdező kommentje:

Talán furcsa lesz a gondolat menetem, de megfogalmaztam a tudat meghatározásának lényegét.Mi a véleményetek erről?


Több dolog is van, amit újra és újra átgondolva a saját megtapasztalásaim alapján, sok mindent teljesen másképp fogalmaznék meg, mint ma a tudomány vagy a filozófia


Az anyag az nem egy világot alkotó abszolútum, de amíg csak markolja az ember reá alapozva, ezt a csak illúzió, kézzel foghatónak látszó, valóságot, addig észre sem fogja venni, hogy a lényeg, ami a létezők értékességét biztosítja,- keletkezésének azonosságát, szilárdságát, tudatát” kifolyt az ujjai között. Minden egyes atomi részecskében, vagy molekulában, de még a biológiai-sejtekben is, ott van a világegyetem, alkotta tudat, mint önmagát újra és újra ismétlő természettörvény. Minden egyes nagyobb objektum, (csillag, bolygók) vagy csoportosulásuk, (galaxisok, fekete energia, fekete anyagnak látszó létezés) s ebbe bele tartozik az élővilág is, az atomi tudatot, és tulajdonságait, törvényszerűségeit ismétli a maga LÉT formájához igazítva. Egy már meglévő tömeg - tudat viszont, attól képes változtatni, és az által válhat többé, ha eredetileg lehűlt abszolút hidegre, az általa alkotott anyag és benne egy új és a teljest átfogni képes, plusz energia is kialakul. A bolygók esetében, ez tulajdonképpen, a plusz nagy energiájuk, amely kétpólusúként van jelen, mint gravitációs erő (+) és erre ellenkező irányba (!!!) a magnetoszféra (-) (Szaturnusz és a Földünk esetében) Az életnél viszont az idegi energia szálrendszer (+) szigetelt vezetékben futkos, valamint erre ellenkező irányba mozgó (!!!) a fehér-lélek energia (-) szálrendszer. (A kínaiak találták 5000 éve már.)


Ez az, amely súrolja bizonyos mértékben, a Hit világok isten és lélek fogalmak meglétét. Csak épp felesleges a mindenséget is alkotó, ráadásul szellemvilágot fantáziálni. Szellemvilág nem létezik, csak egyes, illetve Globális-tudat van. De az nem valami személy vagy szellem, hanem inkább egy lét-forma alkotása. Egy elemi atom az egy fajta lét-forma, de annak alkotói is külön-külön, egy-egy lét-forma. Az elektromosság, amelyet mesterségesen állít elő az ember, az is egy lét-forma. De azt gondolom, még se lehet azonos a tulajdonságuk tudat szintjén, az atomi részecskék energiájával, mivel más OK és KÖRÜLMÉNY volt a keletkezésük kiváltójának. Egy mesterségesen előállított energia, felhasználható különböző módon a gyakorlatban, de nem képes tudattá válni szerintem, ha csak nem vetik alá olyan hatásnak, amilyen a világegyetemünk keletkezésének kezdeti állapota volt illetve, amivel azonos fizikai hatást, szintén átélhetett még a Földünk is. Mivel máskülönben, nem keletkezhetett volna a belsejében olyan tulajdonságú Energia, amely mint kétpólusú, különböző minőségű tudattal rendelkező, Teremtő ERŐK-ké váltak. S ennek következtében, még felszín közelben, „egymást lapozó” mozgásukkal, és tudat-képességükkel, életet tudtak alkotni.


Mert minek köszönhető a tudat, hogy határozhatnánk meg? Egy lét-fazonnak elektromos érzékenysége az őt körül vevő világgal szemben, és annak megőrzése, illetve vissza sugárzó, lereagáló képessége. Az ember, mint eddig ismert, legfejlettebb természeti alkotásnak, nem csupán atomi és sejtes tudata van, hanem már értelemnek nevezhető, differenciált tudata is. Amely a benne keringő két nagy energia szálrendszerének és bonyolult agy-sejttudatnak köszönhetően, megalkotta az ÉN zárt, gondolati-érzelmi, fantázia alkotta világát is.

2013. júl. 21. 15:11
 14/19 anonim ***** válasza:

az viszont egy furcsa kérdés, hogy ha mindennek van tudata, csak esetleg az egyszerűbb struktúrájú anyagnak egyszerűbb az agy bonyolultságúnak, meg olyan összetett, amit mi átélünk, akkor vajon pl a kezemben lévő sejtek tudata az hol van? :) ha értelmes ez a kérdés. mert az én tudatomban nincs jelen az ő tudatuk közvetlenül.


amúgy ha minden igaz ezt a mindennek tudata van dolgot pánpszichizmusnak nevezik.

2013. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

okean szia--pánpszichizmusnak nevezik.-- ezt még nem olvastam sehol.


De a kérdésedre válaszolva-- minden kicsi sejtünknek van sejtmagja,(koponyája) van saját energiája( amely működteti,védelmezi, és különböző üzeme.mint a valóságunkban-beszerző, feldolgozó, szétosztó és rabszolgák.Na és egy informatikus aki kapcsolatot tart a felettessel"

2013. aug. 5. 00:07
 16/19 A kérdező kommentje:

A kezedben lévő hol van? -- mint előbb írtam-- de nagyon jó kérdés. Tudod nagyon sok vérhígítóval kell élnem mert a jobb-kamrám csak egyszer húzódik össze egy percen belül- szószerint áll, miközben a bal üresen dolgozik.


ez is egy magyarázat arra hogy miért olvasok vagy itt verem a billentyűket amikor pihenek vagy pihennem kellene-- hogy több vért nyomjak a fejembe- rákényszerítsem a munkára.


De a tudattal való kapcsolat-- ha többet dolgozom a háztartásban vagy a kezem használom kicsit erősebben akkor tele vagyok véraláfutásokkal kicsikkel és 5-10 centis nagyságúakkal. szóval szörnyen néz ki néha az alsó karom és a kézfejem-- egy kicsit fáj de az a kellemetlen hogy viszket-- igy állandóan oda kell figyelnem "ne hogy" megkaparja, mert akkor minden véres lesz és fájdalmas is utána.


szóval így vettem észre micsoda szervezett munka folyik az embernek még a sejtjeinél is. Döbbenetes és fantasztikus

Két fajta falósejt dolgozik-- egyik a kerületét kezdi eszegetni, bele, bele csipkedve tünteti el, de marad a bőr alatti festékréteg.


A másik egyszerűen megjelennek a tócsák" közepén több helyen, és csak azt látni hogy parányi kör alak keletkezik és fehér, méh a bőrfestéket is megeszik és ez a kör mindig kifelé haladva nő. Amikor eléri a csak egy cm nagyságot, akkor abba marad és arrébb keletkeznek a körök, úgy hogy ha nagyobb a véraláfutás-- hát szinte fehér pöttyökkel van tele a karom. Azok amelyek körben a szélén dolgoztak azok csak slampos munkát végeznek- össze vissza cikcakkban és foltosan- aztán eltűnnek-


Tudod ez benne a csodálatos, hogy a legapróbb sejtünktől kezdve, minden porcikánknak van egy különálló tudata és ez a sok sok tudat összedolgozik, összehangolja a munkáját úgy, hogy mi a legfelsőbb tudat az Én élünk, és élhetnénk sokkal hosszabb életet HA másképp élnénk ahogy élünk.Mert ennek a sokrétű tudatnak a hátul ütője az, hogy ezek miatt válhat az intelligens ember aberrálttá, pszichoszomatikussá ami megrövidíti az életét-- válaszul az őket ért hatásokra.


A legnagyobb veszélyt az jelenti hogy az emberben száguldó számtalanféle tudat, érzék, mindent ami éri az egész embert azt elraktározza és semmit nem felejt- ott van még ha mi nem is emlékezünk rá-- s ezek számtalan gátlást, blokkolást,akár választ kreálnak és működtetnek amelyek az egész szervezetet és az Én tudatát, viselkedését, érzelem világát is befolyásolják.


A szellemi hatásokról nem is beszélve, hisz az a legfelsőbb tudatot célozza meg telepakolja gátlásokkal és az gyűrűzik tovább szinte mindent átitatva.


Ezt érzékelem amikor csak ide ülök olvasgatni...na megyek aludni, hazajött a Nagykorúm".

2013. aug. 5. 01:05
 17/19 anonim ***** válasza:
hát, igen szerintem is az következne ebből, hogy valahogy egy térben több tudat is van valahogy egybe ágyazva és ezek nem igazán(vagy csak valami halványan) tudnak egymásról. pl hogy még extrémebb legyen az agysejtem, ami más agysejtekkel együtt valahogy előállítja azt, ahogy én megélem a világot, a tudatomat, egyben valahogy saját tudattal kellene, hogy rendelkezzen. elég fura :)
2013. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

nagyon meleg van de ismét itt vagyok.


azt írtad okean " pl hogy még extrémebb legyen az agysejtem, ami más agysejtekkel együtt valahogy előállítja azt, ahogy én megélem a világot, a tudatomat, egyben valahogy saját tudattal kellene, hogy rendelkezzen. elég fura :)"


Valóban, de a lélek érzelemmel színezett gondolata s annak minden emléke, s bizony a kellemetlen vagy fájdalmas is, szintén nyomot hagy az agysejteken.Amelyeknek működése sajnos fixálódhat. Ezt kutatja még az orvostudomány. ebből alakulhatnak ki az elmekórtani esetek vagy az aberrációk széles skálája illetve a pszichoszomatikus betegségek, a hipochonder, és a fantom fájdalmak.


Az emberi valónk tulajdonképpen egy remekmű -LENNE ha maga az ember nem torzítaná el,legtöbbször gyermekkorban, aztán felnőtt korban egymással szembeni viselkedéssel vagy épp a társadalmának igaztalanságaival. Ráadásul ezeknek a legnagyobb részét, mint tudati emlékeket át is örökítette mindig az utódaiba.


Vagy is a mindenkori legújabb generáció, a tudatában hordoz minden tudatra vonatkozó negatívumot még nyugalmi állapotban csak emlékek gyanánt amelyek csak arra várnak, hogy megismétlődjön az a szituáció, vagy fájdalom, vagy sokk, amely életre kelheti őket és aktiválódhatnak visszahatva a testműködésre, az immunrendszertől kezdve a szexuális életre, a nemzőképességre, a lelki müködésre és az ÉN egész személyiségére-- ezen keresztül az életére, egészségére.


Csodálatos remek mű az Ember, viszont súlyos, ugyanakkor rejtett hibákkal rendelkezik a test és lélek tudata egyaránt. Még pedig, hogy hihetetlenül érzékeny, törékeny, és képlékeny is egyben, mert nem mindig működik racionálisan.


pl. előfordulhat hogy egy baleset nagy fájdalommal járt. a sérülések meggyógyulnak, ennek ellenére hasonló (de idegen) szituációt látva,a fájdalom érzése ismételten előjöhet átélve a régi sokk állapotot, ok nélkül tulajdonképpen--s ezzel nehezen tud mit kezdeni az orvoslás.

Nagyon sokat jelenthet egy -egy durva elhangzott mondat, amely félelmet vált ki vagy szorongást, mert ha ez egy betegség vagy tünet kialakulása alatt hangzik el, akkor ez együtt rögzülhet és bármikor hasonló durva mondat után ismétlődhet a betegség. Mert társítani képes az agynak az a szegmense.


De hasonló lehet az a pszichés betegség is ami testi tünetekben mutatkozik teljesen egészséges egyéneken, vagy azért mert valakinek a személyétől undorodik és elutasítja az illető minden közeledését és a tudata igy utasítja el. Vagy azért lesz testileg valamilyen formában beteg mert túlságosan is vonzódik és vágyik a személy után és így kívánja zsarolni azt a személyt, hogy törődjön, maradjon vele.


s ez még a könnyebbik formája az ilyen és ehhez hasonló eseteknek, kérdés még az, hogy az ÉN személyisége miképp torzul el mennyire válik aberrálttá a Másokhoz való kapcsolatában,(kíméletlenség,agresszió, álnokság, kétszínűség, jellemvonások) akár szexuális élet megélésébe is. begyürüzhet, torzítóan hatva.

2013. aug. 9. 13:00
 19/19 A kérdező kommentje:

okean írtad--"ahogy én megélem a világot, a tudatomat, egyben valahogy saját tudattal kellene, hogy rendelkezzen. elég fura :)


Nem csak kellene saját tudat, de rendelkezel is vele, egy ÉN tudattal aki TE vagy!


Ez jelen van ha alszol, jelen van a valóságban és jelen van akkor is, ha a lélek kilép a testből-- csak ebben az esetben, csak gondolat, érzelem, de többnyire nem több, csak akarat nélküli gondolat, vagy csak szemlélő"- mert ö maga nem cselekszik soha csak gondolat marad.

2013. aug. 21. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!