Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kutatnak olyan dolgokat...

Miért kutatnak olyan dolgokat a tudósok, amiknek soha nem lesz semmi haszna az emberiség számára?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 09:35
 71/111 anonim ***** válasza:
34%
Hát igen, jól sikerült troll vagy nem mondom. A telefonos okfejtésnél leeshetett volna már az embereknek, vagy talán jóval előbb is?
2013. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
0%

Na igen, de amúgy ez így hülye kérdés.

Vannak hülye találmányok és vannak hasznosak is, sajnos az emberek nem tökéletesek.

Mindenki a saját kárán tanul és így születnek az új ötletek, melyek vagy jók, vagy megint bukáshoz vezetnek.

Mondjuk az a rossz, ha egy ember miatt több bukik.

Lásd II. Vh. Sztálin miatt sok embert feláldoztak a materialista eszme miatt.


Na de tényleg elég, mert csak oltogatásokba megy át az egész, meg ami feltűnő, hogy az értelem megint felpontozza azt ami neki tetszik a többit meg le.

Pl az első választ is, pedig az csak egy "h" betű. Akkor miért????

Fejezzétek be és zárjátok le.

2013. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
2013. máj. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
31%

A kérdés egyáltalán nem volt felesleges!

Nagyon is jól mutatja a vallásosak hozzáállását a tudomány kérdéséhez.

Az atom fogalmát már az ókori görögök kitalálták. Sajnos a keresztény vallás mindig ellene volt a tudománynak, mert foggal, körömmel védte a primitív tanítását, amit végtelenül egyszerű, analfabéta rabszolgák számára találtak ki, hasonlóan tudatlan, fanatikus emberek. Nem véletlen, hogy a nagy hírű Sorbonon egy időben a matematikát sem taníthatták, mert ott nem hinni kell, hanem minden bizonyításra szorul.

Súlyos visszaesés volt a tudományban a keresztény tanítás miatt és a fejlődés iszonyatosan lassú volt, de mióta megszűntek a fékek, a vallás háttérbe szorulásával, meglódultak a dolgok. Az a felismerés, hogy az atomok elektronból, neutronból és protonból állnak, létrehozta mai világunkat. A részecskegyorsító nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az anyagot tovább lehessen bontani, először megismerték a különféle sugárzásokat, alfa, béta, gamma, majd sokkal mélyebb összefüggések derültek ki. Ez már a jövő technológiája, világa és ma még elképzelni sem tudjuk mennyi mindent fog befolyásolni, hiszen nagyságrendi lépés előre és minden új alapokra kerül.

Maga a kérdés és a rá hányavetin odavetett harsány vélemény nagyon jól példázza, hogy milyen sötétség honol egyes fejekben, mire képes a vakhit, amely a józan észt már teljesen elsöpörte.

Szerencsére a hívők között is akad felvilágosultabb, értelmesebb ember.

Jobban belegondolva, meglehet, ilyen emberekre is szükség van egy társadalomban, a lapátot, csákányt is meg kell markolnia valakinek. Segédmunkásra is van igény és nem lehet mindenki mérnök, diplomás. Eddig ugyan nem értettem egyet a túlképzés fogalmával, azt gondoltam, hogy a tudás, a műveltség mindenki javára válik, de kezdem úgy érezni, hogy erre mégis szükség lehet, mármint tanulatlan, kevésbé képzett emberekre, hiszen képzettséget nem igénylő munka bőven van, azt is meg kell valakinek csinálni.

Neked, aki ennyire utálod a fizikát, mi a foglalkozásod?

2013. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok vallásos, mindig is a tudományban hittem.

Csak mostanában nem tetszik amit csinálnak.


De ezt nem úgy mondom, mint hétköznapi ember, ugyanis sajnos annyira foglalkoztam a fizikával nemrég, hogy én is tudomást szereztem pár dologról, amiről inkább nem is akartam tudni.


Röviden ennyi lenne. De amúgy komolyan, ti még a kérdést is lepontozzátok?

2013. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
41%
Ki utálja a fizikát?
2013. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ez is csak egy kérdés:

Minek raktad be ide a fizika történetét?


Most rendben van, hogy mesélsz itt, de ettől nem igen lesznek egyesek okosabbak, főleg a mai világban.

További kérdés felém csak PM, a pontozgatós értelem miatt.

Itt is látszik a gyerekes antiszociális viselkedés.

2013. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
22%

A kérdés ostoba és a válaszod sem értelmes.

Bocs.

2013. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
62%

Neked meg egy szám jelent ekkora ügyet. Miért nem szarod le, hogy hány százalékban adsz pontos válaszokat?


Én a töürinek nem látom értelmét. Az összes tudománynak van értelme, viszont a versek elemzésének semmi. Már megcsinálták, szóval tök felesleges újrakezdeni.


A tudomány meg akkor tud előre fejlődni, ha az illető megtanulta azok egy részét, amit már tudunk.


Nagyon rossz kémia/fizika/matek/biosz tanárod lehetett, ha így állsz hozzá.


A másik meg: miket tudtál meg a fizikáról, amitől megijedtél? Egy árnyéktól is meg lehet ijedni, nem mindig egy valós személy árnyéka látszik. Lehet, hogy csak a figyelőé.

Szerintem a biológiát sem szeretnéd, mert vannak olyan biológiai kisérletek, amitől a tudósok is tartózkodnak. Különböző vegyi dolgok, sugárzás, gyógyszerkisérletek, agyi stimulációk élőlényeken a biológia kategóriába tartozik, azon belül többször a biokémia kategóriájába.


De egy irodalmi mű nem rejthet biztos veszélyt sosem...

2013. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
41%

A vallást azért kevertem bele, mert erősen gyanakszom, hogy ez az oka a kérdésednek, de egyébként is igaz, amit írtam.

Szóval mi a foglalkozásod?

Hittérítő?

Portás?

Házmester?

Az utóbbival magam is foglalkozni szeretnék, öreg koromra, csak még nem sikerült kiderítenem, hogy mi is a dolga, de nem lehet rossz, ház is, meg mester is, szerintem príma meló lehet, főleg Ausztriában, 1200 euróért, semmit sem csinálni...

:)

2013. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!